Przejdź do głównej zawartości

Mapa zdrapka Europa od Playprint

O zamiłowaniu naszej rodziny do podróżowania po świecie wspominałam przy różnych okazjach. Niestety czas nie zawsze pozwala wybrać się tam gdzie sobie zamarzyliśmy. Wtedy w ruch idą u nas mapy. Ostatnio świetną zabawę i naukę zapewniłam nam Mapa zdrapka Europy firmy Playprint Polska.  Mapa zdrapka to dość sporych rozmiarów (50x70 cm) plakat, który umieszczony jest w przepięknej tubie. Papier na jakim mapa została wydrukowana jest bardzo dobrej jakości, natomiast sam nadruk jest bardzo przemyślany. Zastosowano tu sporo barw, które przyciągają uwagę i bardzo ładnie się ze sobą komponują sprawiając, że analiza mapy jest bardzo łatwa i przyjemna. 

Jednak to co Ignaś lubi najbardziej w mapach zdrapkach to właśnie samo ich zdrapywanie. Gdy wyciągniemy arkusz z tuby mamy przed sobą Europę jako jedno terytorium bez wyznaczonych granic państwowych. Zieloną farbę należy zdrapać przy pomocy monety.  Taka mapa sprawdzi się idealnie jako pomoc dydaktyczna ale także jako spersonalizowana mapa danej osoby lub rodziny i można na niej zdrapywać jedynie państwa które się odwiedziło. Jednak  Ignaś zdecydował, że chce zdrapać całą mapę :-) 
Z boku mapy umieszczona państwa i stolice europejskie. Mamy też różę wiatrów, która sprawdzi się przy nauce kierunków. Dodatkowo mamy także zadanie do wykonania. Synek z przyjemnością rozkodowywał zaszyfrowaną wiadomość. Po zdrapaniu całej mapy mamy cały szereg informacji jakie możemy bez problemu odczytać. Począwszy od znanych budowli po symbole narodowe, legendy czy też potrawy. Ogrom wiedzy, którą dzieci przyswajają w sposób naturalny. Mapa zdrapka to świetna inwestycja w ciekawą pomoc dydaktyczną. Jeżeli szukacie właśnie mapy dla swojej pociechy to polecamy Mapę zdrapkę!!!


Mapę zdrapkę znajdziecie TUTAJ
Komentarze

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Uciekający pieprz - "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami"

Kolejny wakacyjny piątek i kolejny eksperyment w ramach inicjatywy "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami ", której pomysłodawczynią jest  Karolowamama .  Do wykonania naszego eksperymentu - uciekający pieprz - potrzebujemy: - miski/głębokiego talerza, -  pieprzu, - płynu do naczyń, - małego pojemnika, - wody. 

Fakty i mity o bujaku Good Wood Poland

Kochani dzisiaj mamy dla Was wpis na który duża część z Was czekała od dawna. Dziś bierzemy pod lupę bujak Good Wood Poland , sprzęt który od kiedy pojawił się na rynku, kilka lat temu, stale wzbudza duże zainteresowanie. Obserwując grupy na facebooku, z pełnym przekonaniem mogę stwierdzić, iż jest to zabawka o którą najczęściej pytają rodzice. I nic w tym dziwnego. Po pierwsze jest tu kwestia ekonomiczna. Bujak to dość spory wydatek i każdy przed jego zakupem chce (choć mniej więcej) wiedzieć za co płaci. Po drugie przed podjęciem decyzji o zakupie (zwłaszcza zestawy ze zjeżdżalnią) musimy mieć pewność, iż w naszym domu/mieszkaniu mamy wystarczającą przestrzeń do swobodnej zabawy na tym sprzęcie. Po trzecie dobrze jest się zorientować jakie są możliwości jej wykorzystania, aby nie okazało się, że bujak po tygodniu znudzi się dzieciom i będzie stał pod ścianą. Po czwarte i najważniejsze to bezpieczeństwo korzystania z zestawu oraz od jakiego wieku dziecko może z niego swobodnie