Przejdź do głównej zawartości

Reksio encyklopedia - Wydawnictwo Papilon

Moje pokolenie wychowywało się na bajkach o Reksiu. Do dziś pamiętam odgłosy uderzeń młotka :-) W obecnych czasach ten ponadczasowy bohater nadal towarzyszy najmłodszym, choć w nieco innej formie. Wydawnictwo Papilon posiada w swojej ofercie sporą ilość książek o tym psiaku. Popularność przygód czworonoga skłoniło wydawnictwo aby zrobić krok do przodu i wydali encyklopedię w której to kolejne tematy odsłania przed czytelnikiem właśnie Reksio.   Encyklopedia to bardzo kompleksowe kompendium wiedzy. Znajduejmy tu sześć działów takich jak:

- astronimia,
- chemia i fizyka,
- człowiek i życie,
- królestwo zwierząt,
- matka Ziemia,
- technika, nauka i historia.Z encyklopedii dowiadujemy się między innymi jak powstały gwiazdy, jaka jest różnica pomiędzy polem grawitacyjnym a magnetycznym, gdzie znajduje się szpik kostny, jak również czym jest instynkt samozachowawczy, tornado oraz atmosfera ziemska. Miłośnicy zwierząt mogą zancznie poszerzyć swoją wiedzę w tym temacie. Mamy tu sporą dawkę wiedzy wzbogaconą sporą ilością zdjęć i ilustracji. 


Każdy z tematów został bardzo jasno i przystępnie opisany, co pozwala odkryć młodym czytelnikom otaczający ich świat. Szeroki wachlarz tematów sprawia, że każdy znajdzie tu swoje ulubione tematy. Idealna dla każdego ucznia.

Polecamy serdecznie!!!Książkę znajdziecie TUTAJKomentarze

  1. Reksio bohater mojego dzieciństwa!

    OdpowiedzUsuń
  2. Ulubiony bajkowy bohater to z pewnoscia swietny pomysl, by dziecko sie uczylo :)

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Czym zająć malucha#14 - zabawa sensoryczna z woreczkami na lód

Dzisiaj wraz z Nikosiem chcieliśmy Wam pokazać kolejną zabawę sensoryczną, którą synek bardzo lubi. Przygotowanie jej jest szybkie i wymaga minimum nakładów finansowych. Wystarczy woreczek na kostki lodu kilkanaście koralików i woda. Oczywiście można także dać dziecku sam woreczek z wodą bez koralików, jedna te są dużą atrakcją dla malucha a ich dotykanie i próby przesuwania dodatkowo ćwiczą motorykę małą :-) Poniżej kilka kadrów z zabawy :-)

Jak przygotować woreczek

Na początek należy włożyć koraliki do woreczka. Robimy to otworem przez który nalewa się wodę. Gdy koraliki są już w woreczku, należy je delikatnie poprzesuwać do poszczególnych przegródek. Gdy koralika są już umieszczone nalewamy wodę i zawiązujemy woreczek :-) 

I liczymy na to, że dołączycie do zabawy :-) 
P.S. Woreczki szybko pękają więc przygotujcie się na mokrą zabawę z koniecznością wycierania podłogi :-)

Czym zając malucha#17 - puzzle sensoryczne DIY

Dziś u nas kolejna zabawa, tym razem z puzzlami sensorycznymi w roli głównej. Nikoś bardzo lubi takie zabawy a puzzle spodobały mu się wyjątkowo. Mamy nadzieję, że spodoba się Wam pomysł na zabawę i tez wykonacie takie (lub podobne) zabawki dla Waszych maluszków :-)