Przejdź do głównej zawartości

Pięć pomysłów na prezen z okazji Dnia Dziecka dla miłośnika gier - Wydawnictwo Zielona Sowa

Dzień Dziecka już za kilkanaście dni, większość rodziców zastanawia się już and tym co podarować swoim pociechom. Ja dzisiaj chciałam Wam pokazać pięć fantastycznych gier, które Ignacy otrzyma w prezencie 1 czerwca. Synek jest wielkim fanem gier bez prądu i jestem przekonana, że każda z nich bardzo mu się spodoba.   Czarodziejski labirynt to kafelkowa gra logiczna, której celem jest odnalezienie drogi przez bohatera każdego z graczy ze wszystkimi Skarbami jakie są rozłożone dookoła kafelków. Podczas rozgrywki gracze odsłaniają wybrane kafelki labiryntu starając się dotrzeć do obranego celu. Każdy z kafelków może być dowolnie obracany, ale nie może zmienić swojego położenia na planszy. Gra kończy się w chwili gdy gracze gracze zdobędą wszystkie do zdobycia skarby. Wtedy następuje podliczenie punktacji i wyłonienie zwycięzcy. W pudełku znajdziecie:

- 2 kafelki bohaterów,
- 2 kafelki Dzikich Pnączy,
- 38 kafelków Labiryntu,
- 6 kafelków Skarbów,
- oraz instrukcja.Gra skierowana jest do dzieci od 6 roku życia. Możliwości gry są dwie. Można grać solo lub w dwójkę. Czas rozgrywki to ok 15- 20 minut. Gra wydana została przez Wydawnictwo Zielona Sowa.Drugą grą jaką Ignaś otrzyma w prezencie z okazji Dnia Dziecka będzie to na spostrzegawczość Namierz to. W tej grze liczą się dwie rzeczy: szybkość i spostrzegawczość. Zasady gry są dość proste i przypominają te z gry double. Celem gry jest zdobycie jak największej liczby kart. A jak tego dokonać? Nic prostszego, należy jak najszybciej odnaleźć jeden wspólny element z kartą główną. W pudełku znajdziemy:

- 32 karty z obrazkami,
- 4 żetony,
- 44 żetony,
- oraz instrukcja.Gra Namierz to została wydana przez Wydawnictwo Zielona Sowa. Przeznaczona jest dla dzieci od 4 roku życia a grać w nią może od 2 do 4 zawodników. Czas rozgrywki to ok 15 - 20 minut.
Misia i jej mali pacjenci to gra nawiązująca do bardzo fajnej serii Książek, której bohaterką jest mała Misia, która prowadzi swoją własną lecznicę dla zwierzaków. W tej grze przenosimy się do Lipowej Kliniki w której każdy z graczy ma swoją przychodnię. Celem gry jest leczenie chorych zwierzaków. Wygrywa gracz, który jako pierwszy zdobędzie 10 punktów. A jak leczymy chorych pupilów? Nic prostszego. należy dokładać kolejne karty to swojej kliniki zgodnie z cyfrą na karcie lub jeśli znajdują się na tych kartach te same zwierzęta. W pudełku znajdziecie:

- 30 kart ze zwierzętami, 
- 4 żetony startowe,
- 2 duże karty ze sprzętem weterynaryjnym,
- oraz instrukcję.Gra skierowana jest do dzieci od 4 roku życia, grać w nią może od 2 do 4 zawodników a czas rozgrywki to ok 10 - 15 minut. Gra wydana została przez Wydawnictwo Zielona Sowa. Bug to kolejna gra w której niezawodna pamięć i spostrzegawczość stanowią klucz do sukcesu. Gracze mają za zadanie zapamiętać ilość oraz kolorystykę robaczków z trzech odsłoniętych kart. Następnie odsłaniane jest pytanie do danej karty a zawodnicy udzielają odpowiedzi poprzez umieszczenie swoich bugów na planszy. Zwycięzcą zostaje osoba, która po 8 rundach ma najmniej bagów. W pudełku znajdziecie:

- 32 dwustronne karty,
- 28 bagów,
- plansza do zaznaczania odpowiedzi,
- oraz instrukcję. Gug to gra skierowana do dzieci od 6 roku życia, a grać w nią może od 2 do 5 osób. Czas trwania rozgrywki to ok 15 - 20 minut. Gra wydana została przez Wydawnictwo Zielona Sowa. Znajdź mnie to kolejna ciekawa gra na spostrzegawczość. Tym razem zadaniem graczy jest jak najszybciej odnalezienie różnic pomiędzy określonymi kartami. Bohaterami kart są zwierzęta czyli to co dzieci lubią najbardziej. Zwycięzcą zostaje osoba, której uda się znaleźć tych różnic najwięcej.  W pudełku znajdziecie:

- 1 dwustronny obrazek główny,
- 16 dwustronnych plansz,
- 32 małe żetony,
- 16 dużych żetonów,
- oraz instrukcję. Znajdź mnie to gra w którą można grać solo lub w drużynie. Maksymalna liczba graczy to pięcioro zawodników. Gra skierowana jest do dzieci od 4 roku życia a czas rozgrywki to ok 15 - 20 minut. Gra wydana została przez Wydawnictwo Zielona Sowa.Pięć gier, które sprawdzą się podczas deszczowej pogody jak i na pikniku. Proste zasady, do tego szybkie działania, no i to co dla mnie ma najważniejsze znaczenie czyli aspekt edukacyjny, to wszystko sprawia, że gry skradły moje serce. Jestem pewna, że i synek będzie z nich bardzo zadowolony :-) 


Gry znajdziecie TUTAJ

Wydawnictwo Zielona SowaKomentarze

 1. Namierz to i Czarodziejski labirynt to gry zdecydowanie dla mojego syna :)

  OdpowiedzUsuń
 2. ale fajności, o kurcze, przyznaję, że żadnej nie znałam

  OdpowiedzUsuń
 3. Uwielbiam gry planszowe! Bardzo czekam aż mój syn dorośnie i będziemy mogli grać razem. Już któryś raz słyszę dobrą opinie o Misi i jej małych pacjentach. Muszę zapamiętać ten tytuł.

  OdpowiedzUsuń
 4. Fajne propozycje akurat żadnej z tych nie znałam :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Świetne zestawienie dla manniaków gier. Sporo fajnych propozycji na wiosnę sie pojawiło z Zielonej Sowy

  OdpowiedzUsuń
 6. O super propozycje, chyba kupię coś dla mojego chrześniaka na dzień dziecka :-P

  OdpowiedzUsuń
 7. Chetnie byśmy się zapoznali z Misią i Labiryntem :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Wszystkie wyglądają fajnie, ale te zwierzaki mnie urzekły :)

  OdpowiedzUsuń
 9. No nie ukrywam, że jest w czym wybierać, ale nie wiem, czy nie jestem za duża już na takie gry :P

  OdpowiedzUsuń
 10. same fajne gry, i do tego żadnej nie mamy

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Uciekający pieprz - "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami"

Kolejny wakacyjny piątek i kolejny eksperyment w ramach inicjatywy "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami ", której pomysłodawczynią jest  Karolowamama .  Do wykonania naszego eksperymentu - uciekający pieprz - potrzebujemy: - miski/głębokiego talerza, -  pieprzu, - płynu do naczyń, - małego pojemnika, - wody. 

Fakty i mity o bujaku Good Wood Poland

Kochani dzisiaj mamy dla Was wpis na który duża część z Was czekała od dawna. Dziś bierzemy pod lupę bujak Good Wood Poland , sprzęt który od kiedy pojawił się na rynku, kilka lat temu, stale wzbudza duże zainteresowanie. Obserwując grupy na facebooku, z pełnym przekonaniem mogę stwierdzić, iż jest to zabawka o którą najczęściej pytają rodzice. I nic w tym dziwnego. Po pierwsze jest tu kwestia ekonomiczna. Bujak to dość spory wydatek i każdy przed jego zakupem chce (choć mniej więcej) wiedzieć za co płaci. Po drugie przed podjęciem decyzji o zakupie (zwłaszcza zestawy ze zjeżdżalnią) musimy mieć pewność, iż w naszym domu/mieszkaniu mamy wystarczającą przestrzeń do swobodnej zabawy na tym sprzęcie. Po trzecie dobrze jest się zorientować jakie są możliwości jej wykorzystania, aby nie okazało się, że bujak po tygodniu znudzi się dzieciom i będzie stał pod ścianą. Po czwarte i najważniejsze to bezpieczeństwo korzystania z zestawu oraz od jakiego wieku dziecko może z niego swobodnie