Przejdź do głównej zawartości

Kreatywnie z Ben 10 - Wydawnictwo AMEET

Jako mama synka mam dość sporą wiedzę na tematy super bohaterów, star warsów i wielu innych "ciekawych" postaci świata bajki i filmu. Jednym z ulubionych bohaterów Ignasia jest Ben 10. Co prawda z bajek już wyrósł, ale nadal lubi różnego rodzaju zagadki i zadania z tym bohaterem w roli głównej. Ostatnio jego uwagę przykuły bardzo ciekawe publikacje Wydawnictwa AMEET. 


Zadania do Zmazywania to zbiór zagadek, szyfrów i zabaw, które pozwalają dzieciom ćwiczyć wiele kluczowych umiejętności takich jak logiczne myślenie czy wyciąganie wniosków. Książeczka zawiera suchościeralny mazak i śliskie dość sztywne karty, dzięki czemu Ignaś może korzystać z niej wielokrotnie. W środku znajdziecie wiele interesujących zadań takich jak sudoku, kodowanie czy labirynty. Z Ben 10 nie ma mowy o nudzie. 

Odlotowe Zabawy to książeczka wydana w wersji tradycyjnej, papierowej. Na blisko 50 stronach znajdujemy ciekawe zagadki, łączenie kropek krzyżówki. Mamy tu duże pole do kreatywności i wyrażenia siebie. Dodatkowo książka zawiera kilka stron naklejek, które można dowolnie przyklejać na stronach książki. 


Wyzwania to dwa notesy połączone w jedną całość. Ponownie podczas zabawy z tą książką, nie ma mowy o nudzie. Labirynty, zagadki czy kodowanie to tylko kilka przykładów, co znajdziecie w tej pozycji. To ulubiona pozycja Ignasia i po nią sięga najczęściej :-)   

Moc Łamigłówek to książeczka w formie notesu. Podczas zabawy z tą publikacją dzieci muszą stawić czoła wielu labiryntom, szyfrom czy grze w sapera. Nie zapomniano także o miłośnikach sudoku. Do tego mamy tu bardzo dużo naklejek, dzięki czemu zabawa jest gwarantowana.  

Zestaw książeczek kreatywnych z Benem 10 w roli głównej to gwarancja świetnej zabawy i nauki w jednym. Podczas uzupełniania kolejnych stron dzieci ćwiczą wiele kompetencji a przy tym dobrze się bawią. Zgodnie z zasadą "Im więcej zabawy tym więcej nauki".

Polecamy serdecznie!!!


Bena 10 znajdziecie TUTAJ

Znalezione obrazy dla zapytania logo AMEETKomentarze

 1. O, coś dla mojego syna :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Prawdziwa zabawa zaczyna się tam gdzie jest Ben, prawdziwe rarytasy z Wydawnictwa Ameet, widać ,że dziecko szczęśliwe.

  OdpowiedzUsuń
 3. Intrygująca lektura zwłaszcza dla młodego człowieka, bo zmusza także do myślenia przez rozwiązywanie zagadek i łamigłówek ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Świetne książki, jak widzę. Pięknie ilustrowane.

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Uciekający pieprz - "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami"

Kolejny wakacyjny piątek i kolejny eksperyment w ramach inicjatywy "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami ", której pomysłodawczynią jest  Karolowamama .  Do wykonania naszego eksperymentu - uciekający pieprz - potrzebujemy: - miski/głębokiego talerza, -  pieprzu, - płynu do naczyń, - małego pojemnika, - wody. 

Fakty i mity o bujaku Good Wood Poland

Kochani dzisiaj mamy dla Was wpis na który duża część z Was czekała od dawna. Dziś bierzemy pod lupę bujak Good Wood Poland , sprzęt który od kiedy pojawił się na rynku, kilka lat temu, stale wzbudza duże zainteresowanie. Obserwując grupy na facebooku, z pełnym przekonaniem mogę stwierdzić, iż jest to zabawka o którą najczęściej pytają rodzice. I nic w tym dziwnego. Po pierwsze jest tu kwestia ekonomiczna. Bujak to dość spory wydatek i każdy przed jego zakupem chce (choć mniej więcej) wiedzieć za co płaci. Po drugie przed podjęciem decyzji o zakupie (zwłaszcza zestawy ze zjeżdżalnią) musimy mieć pewność, iż w naszym domu/mieszkaniu mamy wystarczającą przestrzeń do swobodnej zabawy na tym sprzęcie. Po trzecie dobrze jest się zorientować jakie są możliwości jej wykorzystania, aby nie okazało się, że bujak po tygodniu znudzi się dzieciom i będzie stał pod ścianą. Po czwarte i najważniejsze to bezpieczeństwo korzystania z zestawu oraz od jakiego wieku dziecko może z niego swobodnie