Przejdź do głównej zawartości

Dlaczego ryby nie toną? - PWN


W naszej domowej bibliotece jest sporo pozycji o zwierzętach, to jeden z ulubionych tematów, który Ignaś zgłębia z ogromną ciekawością. Dlatego też nie mogło u nas zabraknąć jednej z najnowszych publikacji PWN-u Dlaczego ryby nie toną? Anny Claybourne. Książka okazała się być źródłem ogromnej wiedzy a przy tym opisuje tematy w sposób bardzo jasny i zrozumiały. Z publikacji dowiadujemy się między innymi o ekosystemie, który tworzymy obok roślin i zwierząt, o tym które zwierze jest najgroźniejsze na świecie, odkrywamy tajemnicę kamuflażu kameleonów czy też jak to się dzieje, że ptaki potrafią latać. Jednak to tylko kilka z setek przykładów, o których przeczytacie w książce. Poświęcono także uwagę ewolucji człowieka oraz podjęto próbę odpowiedzi na pytanie czy nasz gatunek kiedyś wyginie...

 


Ogrom informacji przedstawiona w krótkich rozdziałach, dzięki czemu z łatwością odnajdziemy informację które nas interesują, lub też te które akurat potrzebujemy w danej chwili. Do tego książka została wzbogacona sporą ilością zdjęć i ilustracji. Ciekawa mieszanka obrazów oraz przekrój poruszonych tematów powodują, że książka posłuży na długie lata i będzie świetnym źródłem dodatkowej wiedzy zdobywanej obok tej w szkole. 


Dlaczego ryby nie toną? to książka dla ciekawskich świata i przyszłych odkrywców. Z pewnością jest to jedna z ciekawszych pozycji na rynku, która opisuje w sposób przystępny różnorodność fauny zachęcając tym samym do dalszych poszukiwań. 

Polecamy serdecznie!!!Komentarze

  1. jako dziecko bardzo lubiłam przegladać i czytać takie książki, ponieważ byłam ciekawa świata i uwielbiałam powieści przygodowe i podróżnicze - musiałam potem uzupełnić braki w wiedzy :P Podoba mi się to, jak ta ksiażka jest wydana :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Lubilam takie ksiazki jako dziecko.

    OdpowiedzUsuń
  3. Interesująca. Bardzo lubimy takie książki.

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Uciekający pieprz - "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami"

Kolejny wakacyjny piątek i kolejny eksperyment w ramach inicjatywy "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami ", której pomysłodawczynią jest  Karolowamama .  Do wykonania naszego eksperymentu - uciekający pieprz - potrzebujemy: - miski/głębokiego talerza, -  pieprzu, - płynu do naczyń, - małego pojemnika, - wody. 

Fakty i mity o bujaku Good Wood Poland

Kochani dzisiaj mamy dla Was wpis na który duża część z Was czekała od dawna. Dziś bierzemy pod lupę bujak Good Wood Poland , sprzęt który od kiedy pojawił się na rynku, kilka lat temu, stale wzbudza duże zainteresowanie. Obserwując grupy na facebooku, z pełnym przekonaniem mogę stwierdzić, iż jest to zabawka o którą najczęściej pytają rodzice. I nic w tym dziwnego. Po pierwsze jest tu kwestia ekonomiczna. Bujak to dość spory wydatek i każdy przed jego zakupem chce (choć mniej więcej) wiedzieć za co płaci. Po drugie przed podjęciem decyzji o zakupie (zwłaszcza zestawy ze zjeżdżalnią) musimy mieć pewność, iż w naszym domu/mieszkaniu mamy wystarczającą przestrzeń do swobodnej zabawy na tym sprzęcie. Po trzecie dobrze jest się zorientować jakie są możliwości jej wykorzystania, aby nie okazało się, że bujak po tygodniu znudzi się dzieciom i będzie stał pod ścianą. Po czwarte i najważniejsze to bezpieczeństwo korzystania z zestawu oraz od jakiego wieku dziecko może z niego swobodnie