Przejdź do głównej zawartości

Na tropie angielskich słówek - Kapitan Nauka

Nauka języka angielskiego w wielu polskich domach rozpoczyna się już w wieku przedszkolnym. U nas sprawa wygląda nieco inaczej, a to za sprawą faktu, iż mieszkamy na stałe w Wielkiej Brytanii :-). Nie znaczy to jednak, że nie korzystamy z pomocy tych wydawanych w Polsce przy nauce tego języka. Ostatnio Ignacy upodobał sobie przepięknie ilustrowaną książkę autorstwa najlepszych polskich rysowników, która nosi tytuł Na tropie angielskich słówek. Publikacja to wydana została przez Kapitana Naukę. 


Czym wyróżnia się ta pozycja. Otóż przede wszystkim jest to kartonówka o dość sporych gabarytach. Duży format pozwolił na to aby poszczególne rozkładówki zostały wręcz naszpikowane detalami i szczegółami. Ponadto sama grafika, która na prawdę zachwyca. Wszystko to tworzy spójną całość i pozwala dzieciom odkrywać, rozwijać nie tylko umiejętności komunikacji w języku angielskim ale także wyobraźnię, kreatywność oraz spostrzegawczość. Każda z 12 rozkładówek to inny temat do dyskusji, poznawania słownictwa, tworzenia własnych historii. To także możliwość poznania czegoś nowego, nieznanego i tajemniczego. Dzieci mają okazję poznać podstawowe zwroty dotyczące pór roku, rodziny czy zwierząt. Maluszki z książka poznają pierwsze kolory w języku angielskim czy części ciała. Całość została bardzo gruntownie przemyślana i tak zaprojektowana, aby korzystające z książki dzieci czuły się swobodnie w podejmowanych tematach.
Na tropie angielskich słówek, to jedna z ciekawszych pozycji do nauki angielskiego dla przedszkolaków, jaką mieliśmy okazję przetestować. Na pewno sprawi wiele radości maluszkom i zapewni długie godziny na nauce poprzez zabawę :-) 


Książkę znajdziecie TUTAJ

Kapitan Nauka


Komentarze

 1. Wspaniała książka! Sama przypomniałabym sobie angielskie słówka. Z taką pomocą to sama przyjemność :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Miałam podobne książki z obrazkami do nauki angielskiego - okazały się bardzo skuteczne!

  OdpowiedzUsuń
 3. Mamy w sumie dwie książki ze słówkami do j. angielskiego, ale dla nieco starszych dzieci ;) 'Na tropie angielskich słówek' idealnie sprawdziłoby się teraźniejszej nauki, gdzie właśnie dzieciaki uczą się głownie słów z danego tematu - musimy się za nią rozglądnąć :D

  OdpowiedzUsuń
 4. bardzo fajna ksiażeczka - my jeszcze nie mamy takich w swoich zasobach

  OdpowiedzUsuń
 5. Wygląda super, grafika faktycznie zachwyca, aż chce się sięgnąć po tą książkę! :)

  Pozdrawiam i zapraszam do siebie :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Super książeczka, już wcześniej o niej słyszałam, mój dwulatek lubi uczyć się angielskiego, więc na pewno my również, będziemy mieć u siebie taką książeczkę.

  OdpowiedzUsuń
 7. Świetna książka, bardzo ją lubimy.

  OdpowiedzUsuń
 8. Bardzo lubię ich wszystkie produkty :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Książka dopiero do nas dotarła. Już nie potrafię się doczekać, żeby przerobić ją jutro z córką :)

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Czym zająć malucha#14 - zabawa sensoryczna z woreczkami na lód

Dzisiaj wraz z Nikosiem chcieliśmy Wam pokazać kolejną zabawę sensoryczną, którą synek bardzo lubi. Przygotowanie jej jest szybkie i wymaga minimum nakładów finansowych. Wystarczy woreczek na kostki lodu kilkanaście koralików i woda. Oczywiście można także dać dziecku sam woreczek z wodą bez koralików, jedna te są dużą atrakcją dla malucha a ich dotykanie i próby przesuwania dodatkowo ćwiczą motorykę małą :-) Poniżej kilka kadrów z zabawy :-)

Jak przygotować woreczek

Na początek należy włożyć koraliki do woreczka. Robimy to otworem przez który nalewa się wodę. Gdy koraliki są już w woreczku, należy je delikatnie poprzesuwać do poszczególnych przegródek. Gdy koralika są już umieszczone nalewamy wodę i zawiązujemy woreczek :-) 

I liczymy na to, że dołączycie do zabawy :-) 
P.S. Woreczki szybko pękają więc przygotujcie się na mokrą zabawę z koniecznością wycierania podłogi :-)

Uciekający pieprz - "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami"

Kolejny wakacyjny piątek i kolejny eksperyment w ramach inicjatywy "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami", której pomysłodawczynią jest Karolowamama
Do wykonania naszego eksperymentu - uciekający pieprz - potrzebujemy:
- miski/głębokiego talerza, -  pieprzu, - płynu do naczyń, - małego pojemnika, - wody.