Tyle razy nas odwiedziliście :-)

12 Wyjątkowych Postaci oraz 12 Ważnych Opowieści - Centrum Edukacji Dziecięcej

Dzisiaj będzie o dwóch bardzo ważnych i wyjątkowych książkach, które stanowią dzieła zbiorowe najwybitniejszych polskich pisarzy i poetów. Wśród twórców mamy takie nazwiska jak Agnieszka Frączek, Renata Piątkowska, Marcin Przewoźniak, Paweł Beręsewicz czy w końcu Eliza Piotrowska i Anna Onichimowska. Jednak to tylko kilka nazwiska z grona naprawdę wybitnych postaci polskiej literatury współczesnej. 12 Wyjątkowych Postaci oraz 12 Ważnych Opowieści to pięknie wydane i co najważniejsze niesamowicie mądre tytuły, które zachwycą każdego czytelnika bez względu na wiek. Obie pozycje ukazały się na rynku nakładem Wydawnictwa Centrum Edukacji Dziecięcej. 

12 Wyjątkowych postaci to pełne ciepła i humoru historie wszystkim dobrze znanych wybitnych postaci, które odznaczyły się wybitnymi osiągnięciami w dziejach Polski. Dzięki lekturze możemy poznać dzieciństwa Wisławy Szymborskiej czy późniejszego papieża Jana Pawła II. Wśród grona wybitnych postaci jest także opisana Maria Skłodowska - Curie oraz zabawna historia z jej dzieciństwa. Jeden z rozdziałów poświęcono Januszowi Korczakowi oraz Janinie Ochojskiej. Nie zabrakło także Fryderyka Chopina, Mikołaja Kopernika, Henryka Sienkiewicza czy samego Jana Matejki. Każda z tych historii pozwala odkryć młodemu czytelnikowi, jak inni dążyli do realizacji swoich marzeń, jakie czekały na nich przeszkody oraz jak je pokonywali aby osiągnąć zamierzone cele. Piękne opowieści jak "mali" stawali się "wielkimi postaciami".

12 Ważnych Opowieści to druga wspomniana już pozycja. Tym razem każdy z autorów w bardzo piękny i mądry sposób opisał jedną wartość. I tak mamy tu historię o miłości, szacunku, przyjaźni, sprawiedliwości czy odwadze. Nie zabrakło jednak także takich wartości jak samodyscyplina, sprawiedliwość czy w końcu uczciwość. Każda opowieść jest inna, każda wyjątkowa, piękna i z głębokim przekazem. Dzięki lekturze dowiadujemy się podczas zwyczajnych dni,  jak ważne są wymienione wyżej wartości oraz jak należy o nie dbać i je pielęgnować. Idealna lektura na zimowe wieczory. 
Obie książki to niesamowicie wartościowe pozycje, które powinno poznać każde dziecko. Całość została bardzo ładnie zilustrowana przez Elutę Kidacką dzięki czemu nie tylko czyta się je z ogromną przyjemnością, ale także cieszą oko swą estetyką i poczuciem smaku.

Polecamy serdecznie, dla nas do tytuły must have i must know!!!Książki znajdziecie TUTAJ

Centrum Edukacji DziecięcejKomentarze

 1. Fantastycze! Kupuję to! Wspaniale, ze do Ciebie trafiłam :)

  OdpowiedzUsuń
 2. 12 nowych postaci mamy i także bardzo serdecznie polecamy. Z druga nie mieliśmy okazji się zapoznać, jednak widzę, że i ta jest równie ciekawa, co pierwsza.

  OdpowiedzUsuń
 3. !2 niezwykłych historii, a każdą z nich warto przybliżyć swoim maluchom. ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Super książeczki, myślę, że są godne uwagi i warte przeczytania, na pewno się skusimy na te książki i przeczytamy;-)

  OdpowiedzUsuń
 5. Bardzo fajna książeczka :)

  OdpowiedzUsuń
 6. to książki które powin ny być n każdej dziecięcen półeczce. Zapisuję na listę "must have"

  OdpowiedzUsuń
 7. Szkoda, że jak byłam mała nie było takich fajnych książek :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Bardzo wartościowe lektury - które na pewno sporo małego czytelnika nauczą :)

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty