Przejdź do głównej zawartości

Mapa Polski dla dzieci - Twoje Mapy + K O N K U R S

Dzisiaj coś dla miłośników wszelakich zabaw z mapą czyli wyjątkowy zestaw składający się aż z 8 różnych map, a każda z nich poświęcona została innemu zagadnieniu. Główna plansza przedstawia fizyczną mapę Polski, jednak zapewniam Was, że nie ma tu przesytu co do umieszczonych na niej informacji a jedynie najistotniejsze z punktu widzenia wiedzy geograficznej dane. Dzięki temu młodsze dzieci, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z mapą nie będą patrzyły na dziesiątki niezrozumiałych dla nich symboli. Takie podejście do tematu, jest idealnym rozwiązaniem, dzięki któremu nauka geografii będzie miła i przyniesie oczekiwane efekty. Zestaw map dla dzieci został wydany przez Wydawnictwo Twoje Mapy. Dzięki temu, iż mapy są zalaminowane można (a nawet trzeba) po nich pisać mazakiem suchościeralnym. Do zestawu dołączony jest komplet czterech takich mazaków. Wszystkie plansze zostały spięte pięcioma klamerkami, które w prosty sposób można zdjąć. Istnieje także możliwość zawieszenia ich na ścianie, wystarczy jedynie przywiązać sznureczek przez gotowe już dziurki. 


Oczywiście nie możemy mówić o mapie, jeżeli nie posiada ona legendy. Nasza mapa ową posiada, jest ona bardzo prosta w odczycie, dzięki czemu nada się idealnie do zapoznania i nauczenia dzieci odczytywania tego elementu map.
Nasza mapa posiada także bardzo przyjemne grafiki, które cieszą oko i jednocześnie zachęcają do podejmowania porób zabawa z mapą. Wesołe zwierzątka na pewno przykują uwagę nie jednego dziecka i spowodują, że pojawi się chęć działania. 


Pozostałe 7 plansz to czarno - białe mapy, każda poświęcona danemu zagadnieniu. Pracując na nich dzieci poznają sąsiadów Polski, największe rzeki, jeziora i szczyty górskie, dowiedzą się ile mamy województw i jak przebiegają ich granice oraz poznają położenie największych miast Polski. Ale to nie wszystko, wśród wyzwań, które umieszczono po lewej stronie każdej z map znajdziemy także to o tematyce kartograficznej. Dzięki temu nasze pociechy nauczą się rozpoznawać kierunki, dowiedzą się gdzie znajdują się południki i równoleżniki, a nieco starsi nauczą się obliczać współrzędne geograficzne. Co dla mnie jest najistotniejsze w tych mapach, to fakt, iż wszystko zostało dokładnie przemyślane i tak opracowane tak aby dziecko bawiąc się tymi mapami jednocześnie zdobywało konkretną wiedzę, którą będzie mogło w przyszłości wykorzystać w szkole.


Stali nasi czytelnicy za pewne wiedzą, że cała nasza trójka uwielbia mapy, mamy ich sporo w domu, jednak większość z nich to mapy świata lub Europy. Prezentowana dzisiaj mapa Polski, jest naszą pierwszą skierowaną do dzieci i Ignaś jest nią zachwycony, od kilku tygodni przegląda ją, odczytuje dane i oczywiście wykorzystuje fakt, iż można po nich pisać :-) 


Gorąco polecamy Mapy Polski dla dzieci, są to genialne pozycje, które zapewnią naukę poprzez zabawę na długie godziny :-)Mapy znajdziecie TUTAJ


TwojeMapy.com

Na koniec mam jeszcze dla Was niespodziankę :-)


K O N K U R S 


W którym możecie wygrać jeden zestaw prezentowanych dzisiaj map :-)

Co należy zrobić aby wziąć udział i dać sobie szansę na zdobycie tego świetnego zestawu?

Wystarczy, że

* w komentarzu pod TYM POSTEM na fan page-u umieścić komentarz komu chcielibyście podarować ten zestaw map


Każdy z uczestników może wpisać tylko jeden komentarz 


Regulamin konkursu:

1. Organizatorem Konkursu jest blog I&K W Domowym Zaciszu. 

2. Sponsorem nagród jest Wydawnictwo Twoje Mapy

3. Czas trwania konkursu: 21.01.2018 - 28.01. 2018

4. Nagrodami w konkursie jest jeden zestaw Mapy Polski dla dzieci

6. Wyniki zostaną ogłoszone do 7 dni po zakończeniu Konkursu.

7. Po ogłoszeniu wyników zwycięzcy mają 7 dni na przesłanie na adres annakozakiewicz8424@gmail.com danych do wysyłki. W przypadku nie dostarczenie danych na czas, nagroda zostanie przyznana innej osobie wybranej w drodze losowania. 
Każdy uczestnik może dodać tylko jedno zgłoszenie (komentarz). 

8. Wysyłka nagród jedynie na terenie Rzeczpospolitej Polskiej.

9. Udział w konkursie jest dobrowolny.

10. Ta promocja nie jest sponsorowana, prowadzona, administrowana ani związana z Facebookiem  w żaden sposób. Uczestnik przyjmuje do wiadomości, że dostarcza informacje organizatorowi promocja i nie Facebookowi. Podane przez uczestnika informacje będą wykorzystane jedynie do organizacji Konkursu (w tym dostarczeniu nagród). 


Życzymy powodzenia :-)

W Y N I K I ! ! ! 

Zestaw map wygrywa Pani Marta Leśniak i jej cudny wierszyk :-)

Drodzy moi przyjaciele,
z mapą czeka przygód wiele.
I dlatego ładnie proszę ładnie
- niech do moich rączek wpadnie.
A ja pięknie obiecuję,
że w przedszkolu popracuję,
by w gromadce moich dzieci
miłość do ojczyzny wzniecić.

Serdecznie GRATULUJEMY
CZEKAM NA DANE KONTAKTOWE DO WYSYŁKI NAGRODY :-)Komentarze

 1. Mój syn jest bardzo ciekawy świata i jestem pewna, że ucieszyłby się z tych map. Mam już wizję, że zaznaczylibyśmy na nich wszystkie odwiedzone przez nas miejsca :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Tak na prawdę to chciałabym taki zestaw dla siebie. Niestety geografia nie była moją mocną stroną. Sama chciałabym uczyć się mamy w ten sposób. Super zestaw

  OdpowiedzUsuń
 3. Mapy wzbogaciłyby naszą salę w Szkole Podstawowej nr 39 w Gdyni. Uczniowie z klasy 1 s są ciekawe świata - taki zestaw z pewnością byłby dla Nich nie lada atrakcją. Mapy pomogłyby mi zaszczepić w tych ,,Małych Ciekawskich Urwisach" chęć poznawania świata i podróżowania. Wzbogaciłyby ich wiedzę i z pewnością uatrakcyjniły lekcje przyrody. Chętnie dzieliłabym się nimi z innymi koleżankami ze szkoły. Przyniosłyby wiele DOBREGO.

  OdpowiedzUsuń
 4. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 5. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 6. Super! Bardzo fajnie zrobione- nauka przez zabawę :)

  OdpowiedzUsuń
 7. ta mapa będzie super prezentem dla córki na 8 urodzinki i to jeszcze w walentynki więc pdwójne swięto musi być wyjatkowe i niezapomniane. córcia to mały obierzyświat. uwielbia wycieczki i podróze zawsze przywożi pamiątki , kartki, widokówki, magnesy, piórka i wkleja do noteśnika. ta mapa to byłaby skarbnica jej wycieczek i odkryć. kocha zamki, tajemnice, legendy. lubi planowac swoje wycieczki. Uwoelbia też rysować więc na mapie pojawią sie rysunki miejsc, sławnych postaci, zwierząt i ciekawostek. ta mapa to snajlepszy prezent i najlepiej spędzony czas. Juz widzę jak skrupulatnie pracuje z mapą jak dzieli się swoimi wakacyjnymi planami. ta mapa będzie wielkim jej skarbem i wielkim odkryciem.

  OdpowiedzUsuń
 8. Dzień dobry :)Gdybym otrzymała tenże wspaniały zestaw podarowałabym go moim wychowankom - klasie IV c. Moglibyśmy wywiesić je w naszej sali i zaznaczać odbyte przez nas wojaże. Pomimo, że nie jestem nauczycielem geografii, to chciałabym bardzo zarazić moich uczniów miłością do podróżowania, a w szczególności miłością do POLSKI (i jej cudownych miejsc i unikatowych krajobrazów). Cytując Stanisława Jachowicza: "Cudze chwalicie, swego nie znacie..." Mapy mogłyby również stać się świetną pomocą do nauki języka angielskiego- dzieci opowiadałyby po angielsku o stanie pogody w danym mieście. Urządzilibyśmy klasową prognozę pogody -po angielsku. Pozdrawiam, Paulina :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Super sprawa😊 sądzę że chrześniak byłby zachwycony, ma 7 lat ale już czyta i pisze. Jest bardzo ciekawy świata 😍

  OdpowiedzUsuń
 10. Ja mapy podarowałabym Publicznej Katolickiej Szkole Podstawowej w Ostrowcu Św., gdzie mam przyjemność pracować :-) Byłby to więc również wspaniały prezent dla mnie i moich kochanych trzecioklasistów.

  OdpowiedzUsuń
 11. Nigdy nie widziałam takiej mapy i aż żałuję, że sama takiej nie miałam ;)

  OdpowiedzUsuń
 12. takie cudo chciałabym dla moich pierwszaków :)

  OdpowiedzUsuń
 13. O jak moje trzeciaki by ucieszyły się z tych map. Bardzo lubią zajęcia z mapami. Z takim zainteresowaniem i zaangażowaniem pracują gdy na zajęciach pojawiają się stare atlasy (zdobyty przeze mnie odzysk z makulatury - przynajmniej mapa fizyczna aktualna ;) ). W atlasie można tylko patrzeć i jedynie palcem kreślić.

  OdpowiedzUsuń
 14. Moi uczniowie bardzo by się cieszyli z takiego prezentu. Mogli by podróżować palcem po mapie. Dzięki takim mapom zdobywanie wiedzy było by przyjemniejsze.

  OdpowiedzUsuń
 15. Moi uczniowie bardzo by się cieszyli z takiego prezentu. Mogli by podróżować palcem po mapie. Dzięki takim mapom zdobywanie wiedzy było by przyjemniejsze.

  OdpowiedzUsuń
 16. świetna mapa, myślę, że przyda się dzieciom w nauce, bo niestety czasem nawet dorośli (!) mają problem z wymienieniem wszystkich województw.

  OdpowiedzUsuń
 17. Ten zestaw map to świetna pomoc dydaktyczna, która bardzo przydałaby się moim sześciolatkom -"Tropicielom" z Zespołu Szkół w Malawie.

  OdpowiedzUsuń
 18. W miniony czwartek byłem na lekcji otwartej z geografii w klasie maturalnej - stwierdzam, że takie pomoce powinny być w każdej szkole - oczywiście dostosowane do wieku uczniów i zakresu nauczanego materiału z tego przedmiotu. ;)

  OdpowiedzUsuń
 19. Rewelacyjna mapa, taka pomoc dydaktyczna jest bardzo cenna. :)

  OdpowiedzUsuń
 20. Świetna sprawa dla takiego dzieciaka. Ja pamiętam jak w 5 klasie podstawówki dostałam od dziacka pierwszy atlas. Chyba właśnie od tego zaczęła się moja miłość do podróżowania.

  OdpowiedzUsuń
 21. Nauka i zabawa w jednym, super!

  OdpowiedzUsuń
 22. Fajnie wygląda. Rewelacyjne połączenie nauki i zabawy!

  OdpowiedzUsuń
 23. Wraz z moimi drugoklasistami, w ramach pracy w Klubie Młodych Odkrywców , przygotowujemy wystawę, która pozwoli pochwalić się nam swoją prawie dwuletnią pracą nad projektami. Chcemy też zachęcić innych uczniów do odkrywania i poznawania. Mapy świetnie wpisałyby się w naszą przyrodniczą tematykę i pozwoliłyby uczniom na wymyślenie ciekawych zadań i działań uaktywniajacych "widzów" wystawy.

  OdpowiedzUsuń
 24. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 25. Super sprawa. Trzymam kciuki za uczestników konkursu

  OdpowiedzUsuń
 26. Takie mapy to rewelacyjny sposób na naukę geografii przez dziecko poprzez zabawę :) Czyli to co uwielbiam z racji mojego zawodu jaki wykonuję. Komu bym podarowała takie mapy? Najchętniej to moim dzieciom, a szczególnie córce, które nie może załapać geografii :) mogłabym z nią siadać i zachęcać ją do nauki tego przedmiotu właśnie poprzez takie mapy ;) a dodatkowo świetnym pomysłem na nie, byłoby zaznaczanie sobie miejsc które odwiedziliśmy :)

  OdpowiedzUsuń
 27. My w tej chwili czekamy na zestaw map do zdrapywania - więc udział w konkursie zostawię innym :) Ale o takie mapki pewnie tez się kiedyś postaram - jak synek już trochę podrośnie :)

  OdpowiedzUsuń
 28. Taki zestaw map byłby idealny dla mojej pierwszoklasistki,która bardzo interesuje się geografią Polski.Ciągle zadaje mnóstwo pytań dotyczących naszego kraju.Bardzo interesuje się naszym regionem.Gdybyśmy wygrały miałaby świetny zestaw do nauki i mogłaby rozwijać swoje zainteresowanie i nauczyć się dużo więcej.Chciałabym podarować jej taki prezent,bo wiem ,że by ją to bardzo ucieszyło.

  OdpowiedzUsuń
 29. Witajcie,
  Ja chętnie podarowałabym takie mapy moim sześciolatkom we francuskiej szkole w Warszawie. Dzieciaki uczą się jezyka polskiego ze mną i razem spędzilibyśmy wiele godzin, odkrywając Polskę razem z Mapami.
  Monique Osypowicz
  m.osypowicz@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 30. Świetny zestaw. Przypomniałam sobie, jak w podstawówce sami musieliśmy sobie tworzyć przeróżne mapy na kartkówki. Ale dzięki temu mapę świata miałam w paluszku.

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Uciekający pieprz - "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami"

Kolejny wakacyjny piątek i kolejny eksperyment w ramach inicjatywy "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami ", której pomysłodawczynią jest  Karolowamama .  Do wykonania naszego eksperymentu - uciekający pieprz - potrzebujemy: - miski/głębokiego talerza, -  pieprzu, - płynu do naczyń, - małego pojemnika, - wody. 

Fakty i mity o bujaku Good Wood Poland

Kochani dzisiaj mamy dla Was wpis na który duża część z Was czekała od dawna. Dziś bierzemy pod lupę bujak Good Wood Poland , sprzęt który od kiedy pojawił się na rynku, kilka lat temu, stale wzbudza duże zainteresowanie. Obserwując grupy na facebooku, z pełnym przekonaniem mogę stwierdzić, iż jest to zabawka o którą najczęściej pytają rodzice. I nic w tym dziwnego. Po pierwsze jest tu kwestia ekonomiczna. Bujak to dość spory wydatek i każdy przed jego zakupem chce (choć mniej więcej) wiedzieć za co płaci. Po drugie przed podjęciem decyzji o zakupie (zwłaszcza zestawy ze zjeżdżalnią) musimy mieć pewność, iż w naszym domu/mieszkaniu mamy wystarczającą przestrzeń do swobodnej zabawy na tym sprzęcie. Po trzecie dobrze jest się zorientować jakie są możliwości jej wykorzystania, aby nie okazało się, że bujak po tygodniu znudzi się dzieciom i będzie stał pod ścianą. Po czwarte i najważniejsze to bezpieczeństwo korzystania z zestawu oraz od jakiego wieku dziecko może z niego swobodnie