Przejdź do głównej zawartości

POLECAMY NA ŚWIĘTA: Gry planszowe od Granny

Dzisiaj naszych hitów planszowych ciąg dalszy. Tym razem chcę Wam pokazać dwie gry, które również znajdą się w tym roku pod choinką. Obie były na Ignacego liście życzeń :-) Tak więc przed Wami Rekin i Wyspa Smoków. Obie gry wydane zostały w Polsce przez Wydawnictwo Granna.
Rekin to bardzo ładnie wydana gra, która zabiera nas do głębi oceanów gdzie niezliczone rekiny toczą swój żywot a rafa koralowa zachwyca swą różnorodnością, bogactwem oraz wyglądem. Zawodnicy w tej rozgrywce muszą umiejętnie przedostać się na rafę, jedyne bezpieczne miejsce, gdzie nie zagrażają im żarłoczne rekiny. Ten z graczy, którego rybka pierwsza wpłynie na rafę zostaje zwycięzcą całej rozgrywki.  
W pudełku znajdziecie:

- planszę,
- 16 małych rybek (w 4 kolorach),
- 6 drapieżników (w 3 rozmiarach),
- 4 rybki przypominajki,
- 2 kolorowe kostki
- oraz instrukcję.
Przed rozpoczęciem gry gracze zgodnie z podanymi zasadami w instrukcji układają małe rybki na planszy (po lewej stronie) oraz drapieżniki (po prawej stronie). Każdy z graczy ma przed sobą znak rybki przypominajki, która mówi za jaką rybkę dany gracz jest odpowiedzialny. Po takich przygotowaniach można rozpocząć naszą podmorską przygodę. 
Zasady są bardzo proste. Gracz w swojej turze rzuca dwiema kostkami. Mamy dwie możliwości działań: 

1. W przypadku wyrzucenia kolorowych rybek przesuwamy dane rybki o jedno pole w lewo. Jeżeli kolor wskazuje rybkę przeciwnika to można ją przesunąć jedynie w prawo, natomiast jeżeli na kostce wypadł kolor rybki za którą odpowiadamy możemy przesunąć ją do góry na dół lub do przodu (o jedno miejsce). Zarówno rybki jak i rekiny nie mogą się cofać na planszy ani chodzić na skos. 

2. Jeżeli na kostce wypadnie czarny drapieżnik wtedy gracz przesuwa wybraną przez siebie kreaturę starając się tak aby nie pożarła jego rybek. W sytuacji gdy na jednej kostce wypada rybka a na drugiej rekin, jako pierwszy zawsze przesuwa się rekin. 

Zwycięzcą zostaje gracz, który jako pierwszy doprowadzi swoją rybkę do rafy. W innym przypadku zwycięzcą zostaje gracz, którego rybki jako jedyne pozostały na planszy. Można także nieco zmodyfikować zasady i w zależności od wieku dzieci ułatwić lub utrudnić rozgrywkę odejmując rybek lub dodając drapieżników na planszy.  Druga prezentowana dzisiaj gra to Wyspa Smoków. Jest to gra kooperacyjna co oznacza, że wszyscy zawodnicy należą do jednej drużyny i wspólnie starają się osiągnąć określony cel czyli odbudować zamek. 
W pudełku znajdziecie:

- planszę,
- 4 drewniane pionki,
- 9 żetonów zamku,
- 5 żetonów smoków,
- 1 kostka,
- 4 znaczniki postaci,
- oraz instrukcję.

Przed rozpoczęciem gry na polach oznaczonych żółtymi kolorami układamy po jednym żetonie zamku. W Smoczej Jaskini układamy 5 żetonów smoków oraz ustawiamy na starcie drewniane pionki graczy. Wszyscy zawodnicy będą wspólnie starać się odbudować zamek zanim smoki zagrodzą całkowicie dostęp do niego. 

Gracz w swojej turze rzuca kostką i przemieszcza swojego pionka o tyle oczek ile wypadło na kostce  (od 1 do4) i zatrzymuje żeton zamku znajdujący się na tym polu. Teraz musi dostarczyć go do zamku i ułożyć w odpowiednim miejscu. Do końca okrążenia zawodnik nie może wziąć innego żetonu zamku. Kostka zawiera także dwa inne symbole:

- smok - co oznacza, że należy przesunąć jednego ze smoków o jedno pole na planszy oznaczone pomarańczowym kolorem,
- słońce - w tym przypadku gracz może przesunąć swój pionek o 5 miejsc lub powrócić na planszę z Zaczarowanego Lasu, do którego trafił wcześniej stając na pole ze smokiem. 


Gra kończy się zwycięstwem jeżeli gracze zdołają odbudować zamek w całości. Jeżeli to zadanie nie zostanie ukończone, cała drużyna przegrywa. Obie gry skierowane są do dzieci od 5 roku życia a grać w nie może od 2 do 4 graczy. Długość rozgrywek również jest zbliżona i wynosi ok 20 - 25 minut.  


Rekin i Wyspa Smoków to pięknie wydane i bardzo ciekawe gry które spodobają się zarówno chłopcom jak i dziewczynką. Zapewniają długie godziny spędzona na wspólnej zabawie. Polecamy serdecznie jako prezent pod choinkę :-)


Rekiny znajdziecie TUTAJ

Wyspę Smoków znajdziecie TUTAJ

Granna

Wpis powdstał w ramach projektu: POLECAMY NA ŚWIĘTA

https://ikwdomowymzaciszu.blogspot.co.uk/search/label/Polecamy%20na%20%C5%9Bwi%C4%99ta%20%3A-%29Komentarze

 1. Brałabym te smoki, a masz coś jeszcze na oku?

  OdpowiedzUsuń
 2. Nigdy wcześniej tych gier nie widziałam. 😊

  OdpowiedzUsuń
 3. Gier planszowych nigdy dość, zwłaszcza jak ciekawe i piękne wydane. :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Dzięki za podpowiedzi na prezenty dla dzieciaków moich znajomych. ;)

  OdpowiedzUsuń
 5. Granna ma bardzo bogatą ofertę i zróżnicowaną pod względem wieku graczy. Bardzo lubimy ich gry. Mnie ujął rekin ;)

  OdpowiedzUsuń
 6. Nigdy nie widziałam tych gier. ALe świetna propozycja! Moje uwielbiają smoki a i rybki również. Na pewno skorzytsam i zakupie:)

  OdpowiedzUsuń
 7. Zdecydowanie przyda się na prezenty dla dzieciaków kuzynowstwa ;)

  OdpowiedzUsuń
 8. Bardzo fajne gry. Mi się jednak przydadzą dopiero za jakiś czas. :-)

  OdpowiedzUsuń
 9. Właśnie się zastanawiałam nad wyspą smoków dla chrześniaka :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Ciekawe, ale my jeszcze w innym przedziale wiekowym. U nas Figuraki.

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Uciekający pieprz - "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami"

Kolejny wakacyjny piątek i kolejny eksperyment w ramach inicjatywy "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami ", której pomysłodawczynią jest  Karolowamama .  Do wykonania naszego eksperymentu - uciekający pieprz - potrzebujemy: - miski/głębokiego talerza, -  pieprzu, - płynu do naczyń, - małego pojemnika, - wody. 

Niezbędnik każdego chłopaka oraz Niezbędnik akażdej dziewczyny. Jak ogarnąć dojrzewanie - Wydawnictwo Debit

Dziś chciałam Wam przybliżyć dwie bardzo wartościowe książki, które w bardzo prosty, przystępny a przy tym subtelny sposób opisują zmiany jakie powstają w ciele dojrzewającego nastolatka. Dwa niezbędniki, jeden skierowany do chłopców, drugi do dziewczynek, to książki, które powinny trafić w ręce każdego nastolatka. Publikacje ukazały się na rynku nakładem Wydawnictwa Debit .