Przejdź do głównej zawartości

Pajdohistoryjki z Basią i Jasiem - Wydawnictwo WiR

Od dawna znamy i cenimy sobie publikacje wydane przez Państwa Elżbietę i Witolda Szwajkowskich. W naszej domowej biblioteczce mamy sporo książek tego duetu, które bardzo lubimy i cenimy. Ostatnio do grona książek dołączyły Pajdohistoryjki z Basią i Jasiem. Seria liczy obecnie cztery zestawy, my posiadamy najnowszy z nich w pomarańczowym opakowaniu. Wszystkie pozycje wydane zostały przez Wydawnictwo WiR.

Czym są pajdohistoryjki? To krótkie i zabawne wierszyki, które w dość zaskakujący sposób odwołują się do podstawowych emocji. Są przy tym jasne i łatwe do zrozumienia, dostosowane do możliwości skupienia uwagi już 3-4 latków. Co ma na celu zapoznawanie dzieci z pajdohistoryjkami? Otóż te zabawne i krótkie wierszyki pobudzają zainteresowanie młodego odbiorcy otaczającym je światem i zachęcają do zabawy z kolejnymi kartami. Wesołe przygody dwójki bohaterów wywołują uśmiech na twarzy dzieci ucząc przy okazji empatii, zrozumienia dla innych oraz prowokuje do rozmów. 
Pajdohistoryjkami można bawić się na kilka sposobów. Pierwszą może być odszukanie obrazka odpowiadającego przeczytanej historyjce. Druga z zabaw to poszerzanie słownictwa dziecka poprzez zadawanie dziecku pytań dotyczących danej historyjki. Trzecią zabawą może być rozmowa na temat danej historyjki. Tutaj z pomocą przychodzą nam pytania zawarte w instrukcji. Dzieci mogą także wymyślać własne historyjki, dopowiadać ciąg dalszy usłyszanych przygód Basia i Jasia czy je zilustrować. Mamy tu duże pole do działania. 
W zestawie znajduje się dwadzieścia dwustronnych kart oraz instrukcja. Całość zamknięta jest w bardzo solidnym pudełku zamykanym na rzepy. 


 Pajdohistorujki z Basią i Jasiem, to bardzo ciekawe pozycje, które nie tylko bawią ale przede wszystkim uczą. Pobudzają wyobraźnie, poszerzają słownictwo, uczą empatii. Sprawdzą się zarówno w domu jako ciekawa forma spędzenia czasu, jak również w gabinetach logopedycznych. Polecamy serdecznie.Pajdohistoryjki znajdziecie TUTAJ

Logo


Komentarze

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Uciekający pieprz - "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami"

Kolejny wakacyjny piątek i kolejny eksperyment w ramach inicjatywy "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami ", której pomysłodawczynią jest  Karolowamama .  Do wykonania naszego eksperymentu - uciekający pieprz - potrzebujemy: - miski/głębokiego talerza, -  pieprzu, - płynu do naczyń, - małego pojemnika, - wody. 

Fakty i mity o bujaku Good Wood Poland

Kochani dzisiaj mamy dla Was wpis na który duża część z Was czekała od dawna. Dziś bierzemy pod lupę bujak Good Wood Poland , sprzęt który od kiedy pojawił się na rynku, kilka lat temu, stale wzbudza duże zainteresowanie. Obserwując grupy na facebooku, z pełnym przekonaniem mogę stwierdzić, iż jest to zabawka o którą najczęściej pytają rodzice. I nic w tym dziwnego. Po pierwsze jest tu kwestia ekonomiczna. Bujak to dość spory wydatek i każdy przed jego zakupem chce (choć mniej więcej) wiedzieć za co płaci. Po drugie przed podjęciem decyzji o zakupie (zwłaszcza zestawy ze zjeżdżalnią) musimy mieć pewność, iż w naszym domu/mieszkaniu mamy wystarczającą przestrzeń do swobodnej zabawy na tym sprzęcie. Po trzecie dobrze jest się zorientować jakie są możliwości jej wykorzystania, aby nie okazało się, że bujak po tygodniu znudzi się dzieciom i będzie stał pod ścianą. Po czwarte i najważniejsze to bezpieczeństwo korzystania z zestawu oraz od jakiego wieku dziecko może z niego swobodnie