Przejdź do głównej zawartości

Walka o wolność - Zdarzyło się w Polsce - Wydawnictwo Literatura

W naszej domowej biblioteczce znajduje się wiele książek historycznych. Bobje z meżęm jesteśmy nią zafascynowani. Dlatego też każda kolejna pozycja jaka ukazuje się na rynku wzbudza nasze zainteresowanie, zzwłaszcza jeżeli skierowana jest do młodszych odbiorców, z czego skorzystać może Ignacy. Nie inaczej było z cudną serią Zdarzyło się w Polsce, wydawanej przez Wydawnictwo Literatura. Najnowsza czwarta część nosi tytuł Walka o wolność i opowiada a bardzo trudnych czasach, kiedy to Polska na 123 lata znika z map świata. Dziesięć opowiadań przybliża nam realia tamtych czasów, pokazuje ducha walki i tą nadziej, która przez te lata nie umarła w kolejnych pokoleniach Polaków. Książka napisana została bardzo ciekawym a zarazem zrozumiały językiem, dzięki czemu jest bardzo wartością lekcją historii dla każdego Polaka. 
Nie jest łatwo ukazać tak trudne czasy, obfitujące w nieustanne walki i kolejne porażki. Autorom jednak udało się to bardzo dobrze, co więcej napisali książkę, która zaciekawi nawet osoby nie przepadające za historią. Poza walką na frontach, powstaniach i kolejnych zrywach wolnościowych, poznajemy także życie zwyczajnych ludzi, ich codzienne troski, obawy i nadzieję. Zwrócono także na inne formy "walki", którą prowadzili poslcy artyści. Opowiadanie o Fryderyku Chopinie czy Adamie Mickiewicz są tego przykładem. Życie pod zaborami stawiało przed Polakami wiele trudności, jednak pomimo wszystko nie zabyły one ducha walki. Akcja dziesiątego opowiadania toczy się w sierpniu 1914 czyli w roku rozpoczęcia I wojny światowej, której zakończenie było także końcem zaborów oraz powrotem naszego państwa na mapę Europy i świata.  

Walka o wolność to bardzo wartościwa pozycja, którą bardzo polecamy. Nie łątwo jest mówić o tak trudnych czasach, zwłaszcza z dziećmi, dlatego dobra lektura stanowi zawsze ciekawe uzupwłnienie. Polecamy serdecznie.  


Książkę znajdziecie TUTAJ

Wydawnictwo Literatura


Komentarze

 1. Świetna pozycja! Nie słyszałam o niej wcześniej ;-)

  OdpowiedzUsuń
 2. Rewelacja! Muszę tą książke pokazać córce, może zainteresuje się historią ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Wow, to chyba pierwsza książka o tej tematyce dla dzieci... Bardzo ciekawa :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Bardzo wartościowa książka i ładne wydana:) Zdecydowanie warta aby sięgnąć po nią z dzieckiem,

  OdpowiedzUsuń
 5. świetna propozycja, mój synek jeszcze chyba z mały ale na przyszłość super

  OdpowiedzUsuń
 6. Naprawdę świetna książka, muszę ją kupić.

  OdpowiedzUsuń
 7. Ta pozycja z pewnością przystępniej opowiada o tych czasach dzieciom

  OdpowiedzUsuń
 8. Bardzo interesująca pozycja czytelnicza, mój pierwszak zafascynowany jest kosmosem. Może kupimy mu tę książkę i złapie bakcyla historycznego.

  OdpowiedzUsuń
 9. Świetna propozycja. Dodana do listy zakupów :)

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Uciekający pieprz - "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami"

Kolejny wakacyjny piątek i kolejny eksperyment w ramach inicjatywy "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami ", której pomysłodawczynią jest  Karolowamama .  Do wykonania naszego eksperymentu - uciekający pieprz - potrzebujemy: - miski/głębokiego talerza, -  pieprzu, - płynu do naczyń, - małego pojemnika, - wody. 

Fakty i mity o bujaku Good Wood Poland

Kochani dzisiaj mamy dla Was wpis na który duża część z Was czekała od dawna. Dziś bierzemy pod lupę bujak Good Wood Poland , sprzęt który od kiedy pojawił się na rynku, kilka lat temu, stale wzbudza duże zainteresowanie. Obserwując grupy na facebooku, z pełnym przekonaniem mogę stwierdzić, iż jest to zabawka o którą najczęściej pytają rodzice. I nic w tym dziwnego. Po pierwsze jest tu kwestia ekonomiczna. Bujak to dość spory wydatek i każdy przed jego zakupem chce (choć mniej więcej) wiedzieć za co płaci. Po drugie przed podjęciem decyzji o zakupie (zwłaszcza zestawy ze zjeżdżalnią) musimy mieć pewność, iż w naszym domu/mieszkaniu mamy wystarczającą przestrzeń do swobodnej zabawy na tym sprzęcie. Po trzecie dobrze jest się zorientować jakie są możliwości jej wykorzystania, aby nie okazało się, że bujak po tygodniu znudzi się dzieciom i będzie stał pod ścianą. Po czwarte i najważniejsze to bezpieczeństwo korzystania z zestawu oraz od jakiego wieku dziecko może z niego swobodnie