Przejdź do głównej zawartości

Wakacje u dziadków - Wydawnictwo Bis

Temat wakacji zawsze jest miłym, nawet jak akurat tych wakacji nie ma :-) My ostatnio powracaliśmy myślami  do naszych ostatnich wakacji i czytaliśmy książkę Wakacje u dziadków Magdaleny Zarębskiej. Autorka na ma swoim koncie także bardzo sympatyczną pozycję pod tytułem Borys i Zajączki o której już pisałam TUTAJ. Obie książki wydane zostały przez Wydawnictwo Bis. Laura, Amelia i Tymek to trojaczki mieszkający w mieście wraz z rodzicami. Przed nimi ostatnie wakacje po których idą do zerówki. Okazuje się, że ich rodzice muszą całe dwa miesiące pracować a dzieci w tym czasie pojadą do dziadków na wieś. 


Jak się szybko okazało już sama podróż pociągiem do dziadków była bardzo interesująca, a to dopiero początek ich dwumiesięcznej przygody. Na wsi wszystko okazuje się być interesujące, począwszy od obserwacji zwierząt znajdujących się w gospodarstwie, poprzez wizytę na tagu, wyprawę do lasu, sadzenie grządek czy też podziwianie widoków z wierzy kościelnej. Dzieci szybko odkrywają magię tego miejsca i spędzają tam najlepsze wakacje swojego życia. Książka została bardzo ładnie zilustrowana przez Anettę Krellę - Moch. Niewielkich rozmiarów format i twarda oprawa sprawiają, że książka idealnie mieści się do torebki podczas weekendowego wyjazdu za miasto. 


Wakacje u dziadków to urocza historia, którą czyta się jednym tchem. Zabawne dialogi, wartka akcja i piękno wsi ukazane w najprostszy sposób zachwycają. Pochodzę ze wsi i pamiętam wszystkie wakacje na niej spędzone a moim marzeniem jest pewnego dnia powrócić na tą piękną polską wieś :-) Książkę zdecydowanie polecamy, na pewno sprawi wiele radości każdemu kto ją przeczyta. 


Książkę znajdziecie TUTAJ

Wydawnictwo BIS

Komentarze

  1. Zdecydowanie godne zainteresowania propozycje literackie dla dzieciaków :) Podobają mi się ilustracja :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Bardzo dziękuję za piękną recenzję!

    OdpowiedzUsuń
  3. Świetnie napisany artykuł. Mam nadzieję, że będzie ich więcej.

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Uciekający pieprz - "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami"

Kolejny wakacyjny piątek i kolejny eksperyment w ramach inicjatywy "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami ", której pomysłodawczynią jest  Karolowamama .  Do wykonania naszego eksperymentu - uciekający pieprz - potrzebujemy: - miski/głębokiego talerza, -  pieprzu, - płynu do naczyń, - małego pojemnika, - wody. 

Fakty i mity o bujaku Good Wood Poland

Kochani dzisiaj mamy dla Was wpis na który duża część z Was czekała od dawna. Dziś bierzemy pod lupę bujak Good Wood Poland , sprzęt który od kiedy pojawił się na rynku, kilka lat temu, stale wzbudza duże zainteresowanie. Obserwując grupy na facebooku, z pełnym przekonaniem mogę stwierdzić, iż jest to zabawka o którą najczęściej pytają rodzice. I nic w tym dziwnego. Po pierwsze jest tu kwestia ekonomiczna. Bujak to dość spory wydatek i każdy przed jego zakupem chce (choć mniej więcej) wiedzieć za co płaci. Po drugie przed podjęciem decyzji o zakupie (zwłaszcza zestawy ze zjeżdżalnią) musimy mieć pewność, iż w naszym domu/mieszkaniu mamy wystarczającą przestrzeń do swobodnej zabawy na tym sprzęcie. Po trzecie dobrze jest się zorientować jakie są możliwości jej wykorzystania, aby nie okazało się, że bujak po tygodniu znudzi się dzieciom i będzie stał pod ścianą. Po czwarte i najważniejsze to bezpieczeństwo korzystania z zestawu oraz od jakiego wieku dziecko może z niego swobodnie