Przejdź do głównej zawartości

Szyszkowy świecznik- Dekoracje świąteczne - Wydawnictwo AWM

Poczuliśmy już magię świąt, a więc czas najwyższy rozpocząć nasze coroczne zabawy twórcze. Jeszcze przed sezonem postanowiłam zaopatrzyć się w kilka ciekawych pozycji, z których będziemy czerpać tegoroczne inspiracje. Praca, którą dzisiaj Wam pokazujemy, znalazłam w książce Zrobisz to sam. Dekoracje świąteczne Wydawnictwa AWM. Skradła nasze serca i wiedzieliśmy, że musimy wykonać nasz własny Szyszkowy świecznik. 


Do wykonania świecznika Ignacy potrzebował:

- kilku szyszek,
- farb,
- złotego brokatu,
- papierowego talerzyka,
- małego słoiczka lub szklanki,
- kleju na gorąco,
- pędzelka,
- oraz książki Dekoracje świąteczne.


Pierwszym krokiem było pomalowanie talerzyka na zielono.
Następnie, w czasie kiedy talerzyk sechł, Ignaś pomalował białą farbą szyszki i posypał je brokatem (przed wyschnięciem farby). 


Na koniec po wyschnięciu talerzyka i szyszek przyklejamy wszystkie elementy klejem na gorąco (w środku słoiczek i dookoła szyszki) tworząc nasz szyszkowy świecznik :-)

A oto i efekt końcowy :-) 
Jeszcze kilka słów chciałam napisać na temat książki z której zaczerpnęliśmy inspirację. Zrobisz to sam. Dekoracje świąteczne, to książka wydana przez Wydawnictwo AWM. Publikacja zawiera 21 bardzo ciekawych i niespotykanych pomysłów, które można wykorzystać do zabaw z dzieckiem zarówno w domu jaki i przedszkolu czy szkole. Całość została podzielona na cztery kategorie:

- dekorowanie choinki.
- dekorowanie prezentów,
- dekorowanie domu,
- dekorowanie stołu.


To bo bardzo podoba mi się w tej książce to dokładne opisy poszczególnych prac. Mamy tu wymienione (w odrębnej kolumnie) wszystkie niezbędne materiały, jak również słowny opis krok po kroku co należy wykonać i w jakiej kolejności. Całość uzupełniają kolorowe zdjęcia, które także przedstawiają kolejne kroki działań.


Praca, którą wykonał Ignacy pochodzi z działu: dekoracje domu.
A tak prezentuje się oryginał na którym synek się wzorował.
Jeżeli szukacie ciekawej publikacji z której będziecie mogli wraz z dziećmi potworzyć w klimacie świąt, to zdecydowanie polecamy Wam książkę Dekoracje świąteczne. Ciekawe propozycje, proste w wykonaniu i z materiałów, które znajdują się w każdym domu. 


A tak prezentuje się świecznik w Ignacego pokoju :-) 


Książkę znajdziecie TUTAJ

Wydawnictwo AWM

Kolorowy Świat BambinoKomentarze

 1. Piękny! My jeszcze niczego świątecznego nie stworzyliśmy, ale od pierwszego ruszamy pełną parą!

  OdpowiedzUsuń
 2. super !! My też dużo "produkujemy " na święta

  OdpowiedzUsuń
 3. Piękny !!! Udekorowana bym go jeszcze świerkiem :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Bardzo ciekawy pomysł na spędzenie czasu z dzieckiem :D

  OdpowiedzUsuń
 5. Świetny pomysł, a synek jaki zadowolony. Gratuluje, może u mnie też taki zagości :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Świetny świecznik! I ksiażka również, tyle ciekawych pomysłów na rozwój malucha :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Świetny sposób na spędzanie wspólnie wolnego czasu :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Śliczny świecznik świąteczny, na pewno w przyszłości my również spróbujemy coś stworzyć ;)

  OdpowiedzUsuń
 9. no i bomba, super, że sam dał radę zrobić a przy tym miał tyle frajdy ;)

  OdpowiedzUsuń
 10. Bardzo efektowny a jak i nietrudno w wykonaniu:) Super!

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Uciekający pieprz - "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami"

Kolejny wakacyjny piątek i kolejny eksperyment w ramach inicjatywy "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami ", której pomysłodawczynią jest  Karolowamama .  Do wykonania naszego eksperymentu - uciekający pieprz - potrzebujemy: - miski/głębokiego talerza, -  pieprzu, - płynu do naczyń, - małego pojemnika, - wody. 

Fakty i mity o bujaku Good Wood Poland

Kochani dzisiaj mamy dla Was wpis na który duża część z Was czekała od dawna. Dziś bierzemy pod lupę bujak Good Wood Poland , sprzęt który od kiedy pojawił się na rynku, kilka lat temu, stale wzbudza duże zainteresowanie. Obserwując grupy na facebooku, z pełnym przekonaniem mogę stwierdzić, iż jest to zabawka o którą najczęściej pytają rodzice. I nic w tym dziwnego. Po pierwsze jest tu kwestia ekonomiczna. Bujak to dość spory wydatek i każdy przed jego zakupem chce (choć mniej więcej) wiedzieć za co płaci. Po drugie przed podjęciem decyzji o zakupie (zwłaszcza zestawy ze zjeżdżalnią) musimy mieć pewność, iż w naszym domu/mieszkaniu mamy wystarczającą przestrzeń do swobodnej zabawy na tym sprzęcie. Po trzecie dobrze jest się zorientować jakie są możliwości jej wykorzystania, aby nie okazało się, że bujak po tygodniu znudzi się dzieciom i będzie stał pod ścianą. Po czwarte i najważniejsze to bezpieczeństwo korzystania z zestawu oraz od jakiego wieku dziecko może z niego swobodnie