Przejdź do głównej zawartości

SuperQuizy o zwierzakach od Kapitana Nauki

Jeżeli macie w domu małego miłośnika zwierząt, to prezentowane przez mnie dzisiaj trzy pozycje sprawdzą się idealnie jako prezent mikołajkowy. Mowa będzie o SuperQuizach od Kapitana Nauki. Wcześniej pisałam już o dwóch innych publikacjach z serii. Przeczytać możecie o nich TUTAJ i TUTAJ. Dzisiaj tematem przewodnim będą zwierzaki ponieważ będziemy poruszać się właśnie w tym obszarze, najpierw bardzo obszernie, a później szczegółowo. 

SuperQuiz Zwierzęta, to bardzo ładnie wydane kompendium wiedzy na temat różnych gatunków zwierząt występujących na całym globie. Poznajemy najszybszego ssaka, którym jest gepard, dowiadujemy się jakie zwierzęta polują nocami, oraz jakie ptaki zaliczane są do tzw. nielotów. Poznajemy wagę słoni afrykańskich oraz jakich morskich gatunków nie należy się obawiać przy bliższym spotkaniu. Na każdy temat poświęcono jedną kartkę, z których pierwsza strona to krótki i zwięzły opis a druga to zagadki do rozwiązania, sprawdzające stopień opanowania wiedzy znajdującej się w tekście. 


SuperQuiz Konie, to całe wydanie poświęcone tym pięknym zwierzętom. To prawdziwa gratka dla ich miłośników i źródło ogromnej wiedzy na ich temat. Czytając kolejne strony poznajemy rasy kuców, jak wygląda życie w stadzie, co lubią jeść oraz gdzie mieszkają. Dużo uwagi poświęcono także Sportom konnym. Nie pominięto także ich roli choćby w toczonych niegdyś wojnach. Uzupełnieniem jest oczywiście quiz, którego rozwiązywanie sprawia dzieciom wiele frajdy.

SuperQuiz Koty, to kolejna pozycja o której chciałam dzisiaj napisać. Tym razem całość poświęcona jest tym słodkim czworonogom. Całość rozpoczyna się od wyjaśnienia skąd pochodzą koty. Następnie poznajemy poszczególne elementy od uzębienia i języka po samo futro. Jest też sporo informacji odnośnie prawidłowej higieny kotów oraz samego karmienia. Mamy też opisy kotów orientalnych oraz jak czy się charakteryzują wystawy kotów. Na koniec poznajemy najsłynniejsze koty świata. Ponownie całość uzupełniają quizy.


SuperQuizy o zwierzakach to bardzo ciekawe formy przekazywania wiedzy i zabawy w jednym. Dzieci z radością poznają kolejne fakty oraz odkrywają tajemnice życia określonych gatunków. U nas taka forma sprawdza się doskonale. Polecamy serdecznie :-) 


SuperQuizy znajdziecie TUTAJKomentarze

 1. Bardzo lubię to wydawnictwo. Ma świetne zabawki edukacyjne 👌

  OdpowiedzUsuń
 2. Nauka poprzez zabawę jest najlepsza!

  OdpowiedzUsuń
 3. Przepiękne cudowne książeczki i jakie praktyczne, aż żal ,że nie mam takich małych dzieci ...:-)

  OdpowiedzUsuń
 4. Sa super! Myślę, że jeszcze z rok i będę mogła kupować takie starszemu;)

  OdpowiedzUsuń
 5. Bardzo lubię kapitana naukę, te gry wprawdzie jeszcze nie dla nas, ale chętnie po nie sięgnę dla chrześncy.

  OdpowiedzUsuń
 6. quiz koty jest na naszej liście prezentów. bardzo lubimy rzeczy tego wydawnictwa :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Faktycznie świetny pomysł na prezent. ;)

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Uciekający pieprz - "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami"

Kolejny wakacyjny piątek i kolejny eksperyment w ramach inicjatywy "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami ", której pomysłodawczynią jest  Karolowamama .  Do wykonania naszego eksperymentu - uciekający pieprz - potrzebujemy: - miski/głębokiego talerza, -  pieprzu, - płynu do naczyń, - małego pojemnika, - wody. 

Fakty i mity o bujaku Good Wood Poland

Kochani dzisiaj mamy dla Was wpis na który duża część z Was czekała od dawna. Dziś bierzemy pod lupę bujak Good Wood Poland , sprzęt który od kiedy pojawił się na rynku, kilka lat temu, stale wzbudza duże zainteresowanie. Obserwując grupy na facebooku, z pełnym przekonaniem mogę stwierdzić, iż jest to zabawka o którą najczęściej pytają rodzice. I nic w tym dziwnego. Po pierwsze jest tu kwestia ekonomiczna. Bujak to dość spory wydatek i każdy przed jego zakupem chce (choć mniej więcej) wiedzieć za co płaci. Po drugie przed podjęciem decyzji o zakupie (zwłaszcza zestawy ze zjeżdżalnią) musimy mieć pewność, iż w naszym domu/mieszkaniu mamy wystarczającą przestrzeń do swobodnej zabawy na tym sprzęcie. Po trzecie dobrze jest się zorientować jakie są możliwości jej wykorzystania, aby nie okazało się, że bujak po tygodniu znudzi się dzieciom i będzie stał pod ścianą. Po czwarte i najważniejsze to bezpieczeństwo korzystania z zestawu oraz od jakiego wieku dziecko może z niego swobodnie