Przejdź do głównej zawartości

SuperQuizy o zwierzakach od Kapitana Nauki

Jeżeli macie w domu małego miłośnika zwierząt, to prezentowane przez mnie dzisiaj trzy pozycje sprawdzą się idealnie jako prezent mikołajkowy. Mowa będzie o SuperQuizach od Kapitana Nauki. Wcześniej pisałam już o dwóch innych publikacjach z serii. Przeczytać możecie o nich TUTAJ i TUTAJ. Dzisiaj tematem przewodnim będą zwierzaki ponieważ będziemy poruszać się właśnie w tym obszarze, najpierw bardzo obszernie, a później szczegółowo. 

SuperQuiz Zwierzęta, to bardzo ładnie wydane kompendium wiedzy na temat różnych gatunków zwierząt występujących na całym globie. Poznajemy najszybszego ssaka, którym jest gepard, dowiadujemy się jakie zwierzęta polują nocami, oraz jakie ptaki zaliczane są do tzw. nielotów. Poznajemy wagę słoni afrykańskich oraz jakich morskich gatunków nie należy się obawiać przy bliższym spotkaniu. Na każdy temat poświęcono jedną kartkę, z których pierwsza strona to krótki i zwięzły opis a druga to zagadki do rozwiązania, sprawdzające stopień opanowania wiedzy znajdującej się w tekście. 


SuperQuiz Konie, to całe wydanie poświęcone tym pięknym zwierzętom. To prawdziwa gratka dla ich miłośników i źródło ogromnej wiedzy na ich temat. Czytając kolejne strony poznajemy rasy kuców, jak wygląda życie w stadzie, co lubią jeść oraz gdzie mieszkają. Dużo uwagi poświęcono także Sportom konnym. Nie pominięto także ich roli choćby w toczonych niegdyś wojnach. Uzupełnieniem jest oczywiście quiz, którego rozwiązywanie sprawia dzieciom wiele frajdy.

SuperQuiz Koty, to kolejna pozycja o której chciałam dzisiaj napisać. Tym razem całość poświęcona jest tym słodkim czworonogom. Całość rozpoczyna się od wyjaśnienia skąd pochodzą koty. Następnie poznajemy poszczególne elementy od uzębienia i języka po samo futro. Jest też sporo informacji odnośnie prawidłowej higieny kotów oraz samego karmienia. Mamy też opisy kotów orientalnych oraz jak czy się charakteryzują wystawy kotów. Na koniec poznajemy najsłynniejsze koty świata. Ponownie całość uzupełniają quizy.


SuperQuizy o zwierzakach to bardzo ciekawe formy przekazywania wiedzy i zabawy w jednym. Dzieci z radością poznają kolejne fakty oraz odkrywają tajemnice życia określonych gatunków. U nas taka forma sprawdza się doskonale. Polecamy serdecznie :-) 


SuperQuizy znajdziecie TUTAJKomentarze

 1. Bardzo lubię to wydawnictwo. Ma świetne zabawki edukacyjne 👌

  OdpowiedzUsuń
 2. Nauka poprzez zabawę jest najlepsza!

  OdpowiedzUsuń
 3. Przepiękne cudowne książeczki i jakie praktyczne, aż żal ,że nie mam takich małych dzieci ...:-)

  OdpowiedzUsuń
 4. Sa super! Myślę, że jeszcze z rok i będę mogła kupować takie starszemu;)

  OdpowiedzUsuń
 5. Bardzo lubię kapitana naukę, te gry wprawdzie jeszcze nie dla nas, ale chętnie po nie sięgnę dla chrześncy.

  OdpowiedzUsuń
 6. quiz koty jest na naszej liście prezentów. bardzo lubimy rzeczy tego wydawnictwa :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Faktycznie świetny pomysł na prezent. ;)

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Czym zająć malucha#14 - zabawa sensoryczna z woreczkami na lód

Dzisiaj wraz z Nikosiem chcieliśmy Wam pokazać kolejną zabawę sensoryczną, którą synek bardzo lubi. Przygotowanie jej jest szybkie i wymaga minimum nakładów finansowych. Wystarczy woreczek na kostki lodu kilkanaście koralików i woda. Oczywiście można także dać dziecku sam woreczek z wodą bez koralików, jedna te są dużą atrakcją dla malucha a ich dotykanie i próby przesuwania dodatkowo ćwiczą motorykę małą :-) Poniżej kilka kadrów z zabawy :-)

Jak przygotować woreczek

Na początek należy włożyć koraliki do woreczka. Robimy to otworem przez który nalewa się wodę. Gdy koraliki są już w woreczku, należy je delikatnie poprzesuwać do poszczególnych przegródek. Gdy koralika są już umieszczone nalewamy wodę i zawiązujemy woreczek :-) 

I liczymy na to, że dołączycie do zabawy :-) 
P.S. Woreczki szybko pękają więc przygotujcie się na mokrą zabawę z koniecznością wycierania podłogi :-)

Czym zając malucha#17 - puzzle sensoryczne DIY

Dziś u nas kolejna zabawa, tym razem z puzzlami sensorycznymi w roli głównej. Nikoś bardzo lubi takie zabawy a puzzle spodobały mu się wyjątkowo. Mamy nadzieję, że spodoba się Wam pomysł na zabawę i tez wykonacie takie (lub podobne) zabawki dla Waszych maluszków :-)