Tyle razy nas odwiedziliście :-)

Polecamy na święta: Mary Poppins - Wydawnictwo Jaguar

Najsłynniejsza niania na świecie? Ja bez wahania odpowiadam Mary Poppins. Już w dzieciństwie zaczytywałam się w powieściach Pameli L. Travers o dość nietypowej niani czwórki dzieci rodziny Banksów. Dlatego też gdy zobaczyłam w ofercie Wydawnictwa Jaguar zbiorcze wydanie wszystkich ośmiu książek opowiadających o przygodach niezwykłej niani, nie mogłam przejść obok niej obojętnie. Zwłaszcza, że dwie ostatnie pozycje w Polsce ukazały się po raz pierwszy i do tej pory nie były znane polskiemu czytelnikowi. 
Mary przywiana wiatrem do domu Państwa Banksów, zostaje u nich zatrudniona jako niania. Dzieci od samego początku wiedzą, że ich nowa opiekunka jest niezwykła i posiada nadzwyczajne umiejętności, (wszak widzieli jak została przywiana do ich domu przez wiatr). Jednak to nie wszystko, dzieci stają się także świadkami jak Mary wyciąga ze swojej torby nie tylko mydło, prefumy, piżamy, pantofle ale także składane łóżko i pierzyną. Cała czwórka jest przekonana, że to zwiastuje wiele ciekawych przygód, które przeżyją wraz ze swoją nową nianią. 
I nie myliły się, w iż życiu zawitała istna magia, i choć Mary była dość oskła i często wobec nich niesprawiedliwa to jednak dzieci uwielbiały ją. Wokół niej zawsze dużo się działo i pewne było jedno, to nie były zwyczajne przygody. Podopieczni Pani Poppins wiedzieli, że przy niej podróż dookoła świata to nic niemożliwego podobnie jak jedzienie posiłku pod sufitem czy też podziwanie głębi oceanu. Życie rodziny Banksów zmienia się bezpowrotnie za sprawą Mary, a samo jej odejście z domu jest dla dzieci ogromnym przeżyciem.  
Pisząc o zbiorczym wydaniu Mary Poppins nie mogę wspomnieć o pięknym jego wydaniu. Wydawnictwo Jaguar zadbało o najdrobniejsze szczegóły a oryginalne ilustracje Mary Shepard nadają publikacji wyjątkowy charakter.

Mary Poppins to niewątpliwie klasyka światowej literatury dziecięcej. Niesamowity klimat w jaki zatapiamy się podczas lektury zachwyca i pozwala na chwilę znaleźć się w świcie Mary i jej podopiecznych. Jeżeli jeszcze nie macie w swoich zbiorach tej cudnie wydanej książki to polecamy serdecznie, a nadchodzące święta będą idelaną okazją do jej sprezentowania najbliższym :-) Książkę znajdziecie TUTAJ

http://wydawnictwo-jaguar.pl/

Wpis powstał w ramach projekty: POLECAMY NA ŚWIĘTA

https://ikwdomowymzaciszu.blogspot.co.uk/search/label/Polecamy%20na%20%C5%9Bwi%C4%99ta%20%3A-%29Komentarze

 1. Faktycznie wydanie przepiekne, moja dusza czytelnika jest zachwycona :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Mam to wydanie, jest piękne :) W ogóle uwielbiam Marry Poppins :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Oj, czuję, że poszerzy się nam biblioteczka...

  OdpowiedzUsuń
 4. Nigdy nie czytałam książek o przygodach Mary Poppins, a teraz żałuję. Na pewno podsunę je mojej córeczce, a nuż jej się spodobają. :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Lubimy klasykę, oj lubimy. Po tę książkę jeszcze nie sięgnęłyśmy, a to wydanie jest piękne <3

  OdpowiedzUsuń
 6. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 7. Ciekawa propozycja. Myślę że sprawdzi się idealnie jako prezent świąteczny 😉

  OdpowiedzUsuń
 8. W dzieciństwie uwielbiałam Mary Poppins

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty