Przejdź do głównej zawartości

Hania Humorek - nowości - Wydawnictwo Egmont

O Hani Humorek można by pisać bez końca, podobnie jak czytać o jej przygodach. W Polsce nie tak dawno ukazały się dwa kolejne tomy, których nie mogło u nas zabraknąć. Hania Humorek. Apetyt na Święta (16 tom) oraz Hania Humorek i lista marzeń (tom 17). Cała seria ukazuje się nakładem Wydawnictwa Egmont.  
Zbliża się Święto Dziękczynienia a tym samym doroczny konkurs Olimpiada Żarłoków organizowana przez szkołę Hani. Do tej pory Hani nigdy nie udawało się uczestniczyć w tych zawodach, jednak w tym roku miało być inaczej. I było :-) Rodzina Humorków zadecydowała nieco opóźnić swój coroczny wyjazd do babci Lusi i pozwolić dzieciom wziąć udział w tak wyczekiwanej imprezie. Hania postanawia nie zmarnować swojej szansy i rozpoczyna intensywny trening, do którego (bez większego entuzjazmu) dołącza jej młodszy brat. Kilka tygodni przygotowań i już są gotowi tawić czoła konkurencji. Jednak czy aby na pewno nasza bohaterka wygra konkurs a tym samym zapewni swojej rodzinie świątecznego indyka? O tym przekonacie się czytając książkę. 
Gdy Hania zobaczyła Ostanią Listę Życzeń swojej babci Lusi zapragnęła stworzyć własną. Co prawda przedostatnią i taką, którą zrealizuje zanim zacznie czwartą klasę, ale równie ważną. Wśród wielu podpunktów znalazły się i takie jak nauczyć się robić gwiazdę czy grać na jakimś instrumencie. Jednak najtrudniejszym wyzwaniem było polecieć na Antarktykę!!! Nie tylko sama odległość stanowiła kłopot, ale także fundusze na bilet.  Jednak rezolutna Hania Humorek i na to znalazła sposób. A jaki? O tym przekonacie się podczas lektury. Podczas prób realizacji swojej listy, Hania nauczyła się, że nie zawsze osiągniemy zamierziny cel, ale zawsze należy do niego dążyć. 
Seria o Hani Humorek to światowej sławy książki, które czytają dzieci na całym świecie. My Hanie znamy od dawna i polecamy wszytskim któzy jej jeszcze nie znają :-) 


Książki znajdziecie TUTAJ

Egmont Polska

Komentarze

  1. Hania Humorek poprawi dzieciakom humorek! Fajna ksiazka!:-)

    OdpowiedzUsuń
  2. Właśnie wróciłam wspomnieniami jak ja kiedyś pochłaniałam kartkę za kartką przygód Hani, aż mnie korci aby sprawdzić co dziś u niej słychać ;)

    OdpowiedzUsuń
  3. Nie znam tych książek, ale jestem pewna że za jakiś czas na pewno znajdą się w naszej biblioteczce. Tylko dziecko musi mi trochę podrosnąć.

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Czym zająć malucha#14 - zabawa sensoryczna z woreczkami na lód

Dzisiaj wraz z Nikosiem chcieliśmy Wam pokazać kolejną zabawę sensoryczną, którą synek bardzo lubi. Przygotowanie jej jest szybkie i wymaga minimum nakładów finansowych. Wystarczy woreczek na kostki lodu kilkanaście koralików i woda. Oczywiście można także dać dziecku sam woreczek z wodą bez koralików, jedna te są dużą atrakcją dla malucha a ich dotykanie i próby przesuwania dodatkowo ćwiczą motorykę małą :-) Poniżej kilka kadrów z zabawy :-)

Jak przygotować woreczek

Na początek należy włożyć koraliki do woreczka. Robimy to otworem przez który nalewa się wodę. Gdy koraliki są już w woreczku, należy je delikatnie poprzesuwać do poszczególnych przegródek. Gdy koralika są już umieszczone nalewamy wodę i zawiązujemy woreczek :-) 

I liczymy na to, że dołączycie do zabawy :-) 
P.S. Woreczki szybko pękają więc przygotujcie się na mokrą zabawę z koniecznością wycierania podłogi :-)

Czym zając malucha#17 - puzzle sensoryczne DIY

Dziś u nas kolejna zabawa, tym razem z puzzlami sensorycznymi w roli głównej. Nikoś bardzo lubi takie zabawy a puzzle spodobały mu się wyjątkowo. Mamy nadzieję, że spodoba się Wam pomysł na zabawę i tez wykonacie takie (lub podobne) zabawki dla Waszych maluszków :-)