Przejdź do głównej zawartości

Polecamy na święta: Fantazja od Foxgames

Dzisiaj zaprezentuję Wam kolejną grę, którą Ignacy znajdzie w tym roku pod choinką. Tym razem jest to przepięknie wydana z bajecznymi ilustracjami, gra kafelkowa Fantazja firmy Foxgames. Gra przeznaczona jest dla dwóch graczy od 7 roku życia.  


W pudełku znajdziecie:

- 27 kafelków frakcji Rzeźbiarzy Natury,
- 27 kafelków frakcji Inżynierów Świata,
- 1 kafelek magicznego zamku,
- 5 żetonów Mocy Budynków,
- 8 żetonów bonusu,
- oraz instrukcję. 


Celem gry jest zdobycie jak największej liczby Punktów Zwycięstwa, które znajdują się na wybudowanych przez danego gracza budynkach. Przed rozpoczęciem rozgrywki należy umieścić w dostępnym dla obu graczy miejscu Kafelek Magicznego Zamku.  Z boku kładziemy 5 żetonów Mocy Budynków oraz oraz 5 żetonów Bonusów. Na koniec gracze wybierają swoje zestawy kafelków i można przystąpić do rozgrywki. 
Każdy z graczy sięga po 6 kafelków ze swojego stosu i trzyma je w ręce tak aby przeciwnik ich nie widział. W swojej turze każdy z graczy ma do wykonania jedną z trzech akcji. I tak może zdecydować się na:

- wybudowanie Małego Budynku,
- pozyskanie 1 Punktu Wyobraźni,
- lub wybudowanie Dużego Budynku. 
Gracze dokładając kafelki muszą zrobić to w taki sposób aby każdy przylegający bok dokładanego kafelka pasował kolorem kropki znajdującej się na danej krawędzi oraz był tej samej wartości bądź większej. Dodatkowo gracze muszą dokładnie przemyśleć swoje ruchy, ponieważ budynki posiadają Moce, które w końcowym podliczaniu dają dodatkowe punkty. Po zakończeniu rozgrywki zawodnicy zliczają punkty, które znajdują się w lewym dolnym rogu, jednak nie na każdym kafelku. Zwycięzcą zostaje gracz z największą końcową liczbą punktów.


Fantazja to bardzo pięknie wykonana i starannie przemyślana gra, która sprawdzi się zarówno w rozgrywkach pomiędzy rówieśnikami, jak i rodzica z dzieckiem. Prosta mechanika wzbogacona dodatkowymi akcjami, które nie pozwalają wedrzeć się nudzie. Już nie mogę się doczekać kiedy zasiądę z Ignasiem do pierwszej rozgrywki. Jestem przekonana, że to będzie jedn z tegorocznych świątecznych hitów :-) Jeżeli poszukujecie pomysłu na ciekawą grę dla nieco starszych dzieci, to polecamy Fantazje, na pewno przypadnie do gustu miłośnikom planszówek :-) Grę znajdziecie TUTAJ

FOXGAMES

Wpis powstał w ramach projektu: POLECAMY NA  ŚWIĘTA

https://ikwdomowymzaciszu.blogspot.co.uk/search/label/Polecamy%20na%20%C5%9Bwi%C4%99ta%20%3A-%29

Komentarze

 1. Bardzo mila i świetnie wykonana gra

  OdpowiedzUsuń
 2. Wyglada pięknie. Chyba wykorzystam ta propozycje na swieta :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Ciekawy pomysł na grę, z przyjemnością bym się w nią zaangażowała z moim dzieckiem. :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Wyglada super lubie kafelkowe gry choć czasm mi sie czięzko połapać o co chodzi.

  OdpowiedzUsuń
 5. Nigdy nie grałam w gry tej firmy, a ta wygląda bardzo kusząco.

  OdpowiedzUsuń
 6. Gra wygląda zachęcająco! ♥

  OdpowiedzUsuń
 7. Piękna. Dla nas jeszcze za wcześnie, ale też powolutku wprowadzamy planszówki ☺☺☺

  OdpowiedzUsuń

Publikowanie komentarza

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Uciekający pieprz - "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami"

Kolejny wakacyjny piątek i kolejny eksperyment w ramach inicjatywy "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami", której pomysłodawczynią jest Karolowamama
Do wykonania naszego eksperymentu - uciekający pieprz - potrzebujemy:
- miski/głębokiego talerza, -  pieprzu, - płynu do naczyń, - małego pojemnika, - wody. 

Eksperyment "Rozkwitający kwiat" - PROJEKT PIĄTKI Z EKSPERYMENTAMI

Eksperyment "rozkwitający kwiat" prezentujemy dzisiaj w ramach projektu "PIĄTKI Z EKSPERYMENTAMI", to właśnie  dzięki niemu w każdy piątek opisujemy co najmniej jeden przeprowadzony przez nas eksperyment, a o całej inicjatywie możecie przeczytać TUTAJ.