Przejdź do głównej zawartości

Bang Bang! Wystrzałowy samochód - Wydawnictwo Znak :-)

My name is Bang...Bang Bang!!! Kto nie zna najsłynniejszego agent świata Jamesa Bonda??? Jego twórca, Ian Fleming, słynne pracownik brytyjskiego wywiadu oraz dziennikarz, tym razem postanowił napisać powieść dla dzieci i młodzieży. Zainspirowany pojazdem stworzonym przez księcia Zborowskiego w 1920 roku, stworzył historię na miarę Agenta 007. BANG BANG. Wystrzałowy samochód, to książka wydana została przez Wydawnictwo Znak :-).


Gdy rodzina Pott nabywa stary i zdezelowany samochód, który przed laty był numerem jeden na torach wyścigowych Europy, nie wiedzą jeszcze ile przygód czeka ich i jakie możliwości kryją się pod maską starego i poczciwego BANG BANG. Caractacus Pott, głowa rodziny, komandor i dość ekscentryczny wynalazca postanawia poświęcić czas i pieniądze na przywrócenie życia starej wyścigówce. Jednak efekt końcowy zaskakuje wszystkich, nie tylko samego wykonawce. 


Cała rodzina w składzie tata Caractacus, mama Mimsie oraz dwoje dzieci, bliźniaki: Jeremy i Jemima, postanawia wyruszyć na piknik na plaży, oczywiście ich środkiem lokomocji zostaje odnowiony BANG BANG. No cóż, jak przystało na twórce najsłynniejszego agenta świata, tak i tym razem nie ma mowy o nudzie. Nasi bohaterowie przeżywają przygodę życia. Na początek niezawodna maszyna, przy użyciu chlapaczy wydostaje ich z ogromnego korka. Ale to dopiero początek...niezawodny BANG BANG przyprawi ich o nie jeden zawrót głowy gry wyląduje wśród zatopionych wraków czy...kryjówce gangsterów... 

BANG BANG. Wystrzałowy samochód to lektura obowiązkowa dla każdego miłośnika przygód Jamesa Bonda. Wartka i (co tu ukrywać) nieprzewidywalna i zaskakująca akcja wciąga niesamowicie, a każdą kolejną stronę czyta się w wypiekami na policzkach. Jeżeli jeszcze nie znacie przygód rodziny Pott, to koniecznie musicie to nadrobić 


Książkę znajdziecie TUTAJ

 Wydawanictwo Znak:-)

Komentarze

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Czym zająć malucha#14 - zabawa sensoryczna z woreczkami na lód

Dzisiaj wraz z Nikosiem chcieliśmy Wam pokazać kolejną zabawę sensoryczną, którą synek bardzo lubi. Przygotowanie jej jest szybkie i wymaga minimum nakładów finansowych. Wystarczy woreczek na kostki lodu kilkanaście koralików i woda. Oczywiście można także dać dziecku sam woreczek z wodą bez koralików, jedna te są dużą atrakcją dla malucha a ich dotykanie i próby przesuwania dodatkowo ćwiczą motorykę małą :-) Poniżej kilka kadrów z zabawy :-)

Jak przygotować woreczek

Na początek należy włożyć koraliki do woreczka. Robimy to otworem przez który nalewa się wodę. Gdy koraliki są już w woreczku, należy je delikatnie poprzesuwać do poszczególnych przegródek. Gdy koralika są już umieszczone nalewamy wodę i zawiązujemy woreczek :-) 

I liczymy na to, że dołączycie do zabawy :-) 
P.S. Woreczki szybko pękają więc przygotujcie się na mokrą zabawę z koniecznością wycierania podłogi :-)

Czym zając malucha#17 - puzzle sensoryczne DIY

Dziś u nas kolejna zabawa, tym razem z puzzlami sensorycznymi w roli głównej. Nikoś bardzo lubi takie zabawy a puzzle spodobały mu się wyjątkowo. Mamy nadzieję, że spodoba się Wam pomysł na zabawę i tez wykonacie takie (lub podobne) zabawki dla Waszych maluszków :-)