Przejdź do głównej zawartości

Baltazar wraca do domu - Wydawnictwo Literatura

Dzisiaj będzie o bardzo mądrej i pouczającej a zarazem dość zabawnej książce Katarzyny Wasilkowskiej pod tytułem Baltazar wraca do domu. Książka ukazała się niedawno nakładem Wydawnictwa Literatura i poszerzyła grono serii Poduszkowce.   


W spokojnej i bardzo porządnej wsi pod lasem życie płynie bardzo spokojnie. Nie ma tu wiele atrakcji, ale każdy wiedzie spokojne i poukładane życie. Gdy pewnego dnia do starej i opuszczonej chatki w głębi lasu wprowadza się nikomu nie znany Wilk, mieszkańcy zaczynają się niepokoić. Kim jest owy nieznajomy? Dlaczego wybrał to miejsce na swój dom? I wreszcie co takiego zrobił, że musi się tam ukrywać? Lisica, prosiak rodzina kóz oraz inni mieszkańcy próbują znaleźć odpowiedzi na dręczące ich pytania. Okazuje się, że kłamstwo wymyślone przez przebiegłą łasice, wprowadza w błąd całą wioskę. Do tego sprytne dwa koziołki Tadziulek i Stasinek dorzucają swoje trzy grosze do całej tej historii. Co z tego wyjdzie? Przekonajcie się sami :-) 


Książka została bardzo ładnie zilustrowana przez Martę Kurczewską. Ilustracje są barwne i wiernie oddają treść książki. Książka została bardzo ładnie i starannie wydana, posiada twardą okładkę oraz gruby, dobrej jakości papier. Baltazar wraca do domu, to historia o tolerancji, która pokazuje, że jeżeli ktoś jest innych to nie znaczy że gorszy lub zły. To także przestroga przed kłamstwem, które zawsze wychodzą na jaw. Polecamy serdecznie, książka stanowi ciekawą i mądrą lekturę, idealną do poduszki :-)  


Książkę znajdziecie TUTAJ

Wydawnictwo Literatura


Komentarze

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Czym zająć malucha#14 - zabawa sensoryczna z woreczkami na lód

Dzisiaj wraz z Nikosiem chcieliśmy Wam pokazać kolejną zabawę sensoryczną, którą synek bardzo lubi. Przygotowanie jej jest szybkie i wymaga minimum nakładów finansowych. Wystarczy woreczek na kostki lodu kilkanaście koralików i woda. Oczywiście można także dać dziecku sam woreczek z wodą bez koralików, jedna te są dużą atrakcją dla malucha a ich dotykanie i próby przesuwania dodatkowo ćwiczą motorykę małą :-) Poniżej kilka kadrów z zabawy :-)

Jak przygotować woreczek

Na początek należy włożyć koraliki do woreczka. Robimy to otworem przez który nalewa się wodę. Gdy koraliki są już w woreczku, należy je delikatnie poprzesuwać do poszczególnych przegródek. Gdy koralika są już umieszczone nalewamy wodę i zawiązujemy woreczek :-) 

I liczymy na to, że dołączycie do zabawy :-) 
P.S. Woreczki szybko pękają więc przygotujcie się na mokrą zabawę z koniecznością wycierania podłogi :-)

Czym zając malucha#17 - puzzle sensoryczne DIY

Dziś u nas kolejna zabawa, tym razem z puzzlami sensorycznymi w roli głównej. Nikoś bardzo lubi takie zabawy a puzzle spodobały mu się wyjątkowo. Mamy nadzieję, że spodoba się Wam pomysł na zabawę i tez wykonacie takie (lub podobne) zabawki dla Waszych maluszków :-)