Przejdź do głównej zawartości

Ada Judytka i zaginiony tałes - Wydawnictwo Literatura

Agnieszka Suchowierska jest pisarką, polonistką i autorką książek edukacyjnych dla dzieci. Od dawna znamy jej cudną pozycję Mat i świat, a ostatnio zaczytujemy się w najnowszej książce autorki pod tytułem Ada Judytka i zaginiony tałes wydanej przez Wydawnictwo Literatura. 


Ada Judytka jest rezolutną dzisięciolatką, która wraz z rodzicami mieszka w Białymstoku. Jej mam przygotowuje się właśnie do obchodów Rosz Haszana. Dziewczynka przy tej okazji postanowiła dowiedzieć się jakie zwyczaje związane z obchodami Nowego Roku panują w rodzinach jej młodych przyjaciół. Okazuje się, że w każdym domu wygląda to nieco inaczej.Pewnego dnia Ada postanowiła przymierzyć swojej mamy tałes. Niestety w wyniku nieprzewidzianych okoliczności, dziewczynka rozdarła go i ukryła przed mamą. Przez jakiś czas nikt nie zauważył jego zaginięcia, jednak do czasu. Czy Ada przyznała się do popełnionego błędu? I jakim prezentem zostanie obdarowana mała Ada, dowiecie się czytając książkę. Ada Judytka i zaginiony tałes to bardzo mądra książka opowiadająca o tolerancji. Pokazuje jak różnorodne zwyczaje i tradycje panują w różnych rodzinach, uczy także akceptacji wobec inności. Jest to książka, którą powinien przeczytać każdy bez względu na wiek. 


Książkę znajdziecie TUTAJ

Wydawnictwo Literatura
Komentarze

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Uciekający pieprz - "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami"

Kolejny wakacyjny piątek i kolejny eksperyment w ramach inicjatywy "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami ", której pomysłodawczynią jest  Karolowamama .  Do wykonania naszego eksperymentu - uciekający pieprz - potrzebujemy: - miski/głębokiego talerza, -  pieprzu, - płynu do naczyń, - małego pojemnika, - wody. 

Fakty i mity o bujaku Good Wood Poland

Kochani dzisiaj mamy dla Was wpis na który duża część z Was czekała od dawna. Dziś bierzemy pod lupę bujak Good Wood Poland , sprzęt który od kiedy pojawił się na rynku, kilka lat temu, stale wzbudza duże zainteresowanie. Obserwując grupy na facebooku, z pełnym przekonaniem mogę stwierdzić, iż jest to zabawka o którą najczęściej pytają rodzice. I nic w tym dziwnego. Po pierwsze jest tu kwestia ekonomiczna. Bujak to dość spory wydatek i każdy przed jego zakupem chce (choć mniej więcej) wiedzieć za co płaci. Po drugie przed podjęciem decyzji o zakupie (zwłaszcza zestawy ze zjeżdżalnią) musimy mieć pewność, iż w naszym domu/mieszkaniu mamy wystarczającą przestrzeń do swobodnej zabawy na tym sprzęcie. Po trzecie dobrze jest się zorientować jakie są możliwości jej wykorzystania, aby nie okazało się, że bujak po tygodniu znudzi się dzieciom i będzie stał pod ścianą. Po czwarte i najważniejsze to bezpieczeństwo korzystania z zestawu oraz od jakiego wieku dziecko może z niego swobodnie