Przejdź do głównej zawartości

Znajdź Nas! Woda, Łąka i Las - Wydawnictwo Jacobsony

Dzisiaj chcemy Wam pokazać przepiękną książkę, która ukazała się nakładem Wydawnictwa Jacobsoby. Znajdź Nas! Woda, Łąka i Las, to niesamowita podróż obejmująca niemalże każdy zakątek naszego pięknego kraju. To zaproszenie do świata przyrody, odkrywania i cieszenia się jej pięknem. To także ogrom możliwości jakie daje książka. Poza podziwianiem cudnej przyrody, dzieci poznają nowe gatunki roślin i zwierząt, ćwiczą pamięć i koncentrację, bawią się w detektywów... Sposobów wykorzystania tej książki jest wiele, wszystko zależy od naszej wyobraźni. Pomysłodawczynią oraz koordynatorką prac nad publikacją była Kasia Jacobson, a powstała jako uzupełnienie serii edukacyjnej gier memory o polskiej przyrodzie. 
Na 20 rozkładówkach znajdują się przecudne ilustracje Roberta Dzwonkowskiego, które obrazują piękno polskiej flory i fauny. Znajdziemy tu zarówno ptaki, owady, ryby jaki i rośliny. Autorzy poza aspektem stricte edukacyjnym zadbali także o nieco rozrywki. Każda z rozkładówek zawiera jeden ukryty, niepasujący do pozostałych gatunek, który należy odnaleźć. A nie jest to taka prosta sztuka!!! Można także spróbować policzyć ilość ptaków, ryb czy grzybów na danym rysunku. W sumie w książce przedstawiono 40 różnych gatunków. Książka sprawdziła się świetnie w lesie. Razem z Ignacym próbowaliśmy odnaleźć takie same gatunki zwierzą i roślin jakie zostały przedstawione w publikacji. Świetna nauka poprzez zabawę!!!Na końcu książki znajdziemy krótkie opisy wszytskich 40 przedstawionych na rozkładówkach gatunkach roślin i zwierząt. Dzieci dowiedzą się z kart tej książki m.in. tego, że lim należy do gatunku karpiowatych, poznają kilka gatunków motyli, dowiedzą się, ze topola białą jest najszybciej rosącym drzewem w Polsce oraz odkryją co najbbardziej lubią jeść sójki zwyczajne. Każdy opis jest zwięzły dzięki czemu dzieci z łatwością przyswoją najistotniejszą wiedzę na dany temat. Znajdź Nas! Woda, Łąka i Las, to przecudna ksiażka, która inspiruje, uczy i bawi. Bez wątpienia jest jedną z ciekawszych pozycji przyrodniczych jaka znajduje się w domowej biblioteczce Ignacego. Serdecznie polecamy, idelna ksiażka dla każdego!!! 


Książkę znajdziecie TUTAJ
http://www.jacobsony.pl/Komentarze

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Uciekający pieprz - "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami"

Kolejny wakacyjny piątek i kolejny eksperyment w ramach inicjatywy "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami ", której pomysłodawczynią jest  Karolowamama .  Do wykonania naszego eksperymentu - uciekający pieprz - potrzebujemy: - miski/głębokiego talerza, -  pieprzu, - płynu do naczyń, - małego pojemnika, - wody. 

Fakty i mity o bujaku Good Wood Poland

Kochani dzisiaj mamy dla Was wpis na który duża część z Was czekała od dawna. Dziś bierzemy pod lupę bujak Good Wood Poland , sprzęt który od kiedy pojawił się na rynku, kilka lat temu, stale wzbudza duże zainteresowanie. Obserwując grupy na facebooku, z pełnym przekonaniem mogę stwierdzić, iż jest to zabawka o którą najczęściej pytają rodzice. I nic w tym dziwnego. Po pierwsze jest tu kwestia ekonomiczna. Bujak to dość spory wydatek i każdy przed jego zakupem chce (choć mniej więcej) wiedzieć za co płaci. Po drugie przed podjęciem decyzji o zakupie (zwłaszcza zestawy ze zjeżdżalnią) musimy mieć pewność, iż w naszym domu/mieszkaniu mamy wystarczającą przestrzeń do swobodnej zabawy na tym sprzęcie. Po trzecie dobrze jest się zorientować jakie są możliwości jej wykorzystania, aby nie okazało się, że bujak po tygodniu znudzi się dzieciom i będzie stał pod ścianą. Po czwarte i najważniejsze to bezpieczeństwo korzystania z zestawu oraz od jakiego wieku dziecko może z niego swobodnie