Przejdź do głównej zawartości

Wielka afera w teatrze lalek - Wydawnictwo Skrzat

Wielka afera w teatrze lalek to kolejna fascynująca opowieść detektywistyczna, która wzbogaciła naszą domową biblioteczkę. Jest to druga z serii pozycja autorstwa Beaty Sarnowskiej. Pierwszą jest Tajemnica zaginionej kotki, a trzecią, najnowszą Tajemnica krakowskich pocztówek. Cała seria ukazała się na rynku nakładem Wydawnictwa Skrzat. W olsztyńskim teatrze lalek kończy się właśnie spektakl Królowa śniegu, na którym, w ramach zajęć teatralnych, jest czwórka przyjaciół. Jedna z nich, Kama zauważa coś niepokojącego, mianowicie brak lalki, która grała główną bohaterkę. Jak się szybko dowiaduje lalka zniknęła. Cała sprawa może zakończyć się międzynarodowym skandalem gdyż, owa zguba była wypożyczona z Kopenhagi i stanowiła unikatowy i bardzo drogocenny egzemplarz. 
Młodzi detektywi, po krótkich negocjacjach ze Świętym, bratem Zuzy, postanawiają rozpocząć własne śledztwo i odnaleźć złodzieja lalki. Szybko ustalają listę podejrzanych na której znajdują się między innymi: zwolniony portier, krawcowa, szatniarka posiadająca długi oraz sam dyrektor teatru. Podczas przeszukiwania niedostępnych dla widza zakamarków teatru natrafiają między innymi na ukrytą gitarę, tajemniczą listę, książkę z napisem złodziej lalek oraz samochód pełen sprzętów, które zostały wypożyczone. Czy uda im się dopasować wszystkie elementy układanki i odkryją kto ukradł lalkę? O tym przekonacie się czytając Wielką aferę w teatrze lalek :-) 


Autorem ilustracji do książki jest Artur Nowicki, który po raz kolejny udowodnił, że posiada niesamowite wyczucie, dzięki czemu nadał niesamowitej tajemniczości książce.   
Wielka afera w teatrze lalek, to trzymająca w napięciu do ostatnich stron książka, którą czyta się jednym tchem. Wartka akcja, zabawne dialogi i ciekawa fabuła zapewniają, że czas spędzony na czytaniu lektury jest wyśmienitą rozrywką, którą polecamy każdemy młodemu miłośnikowi zagadek :-) 


Książkę znajdziecie TUTAJ

Wydawnictwo Skrzat

Komentarze

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Uciekający pieprz - "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami"

Kolejny wakacyjny piątek i kolejny eksperyment w ramach inicjatywy "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami ", której pomysłodawczynią jest  Karolowamama .  Do wykonania naszego eksperymentu - uciekający pieprz - potrzebujemy: - miski/głębokiego talerza, -  pieprzu, - płynu do naczyń, - małego pojemnika, - wody. 

Fakty i mity o bujaku Good Wood Poland

Kochani dzisiaj mamy dla Was wpis na który duża część z Was czekała od dawna. Dziś bierzemy pod lupę bujak Good Wood Poland , sprzęt który od kiedy pojawił się na rynku, kilka lat temu, stale wzbudza duże zainteresowanie. Obserwując grupy na facebooku, z pełnym przekonaniem mogę stwierdzić, iż jest to zabawka o którą najczęściej pytają rodzice. I nic w tym dziwnego. Po pierwsze jest tu kwestia ekonomiczna. Bujak to dość spory wydatek i każdy przed jego zakupem chce (choć mniej więcej) wiedzieć za co płaci. Po drugie przed podjęciem decyzji o zakupie (zwłaszcza zestawy ze zjeżdżalnią) musimy mieć pewność, iż w naszym domu/mieszkaniu mamy wystarczającą przestrzeń do swobodnej zabawy na tym sprzęcie. Po trzecie dobrze jest się zorientować jakie są możliwości jej wykorzystania, aby nie okazało się, że bujak po tygodniu znudzi się dzieciom i będzie stał pod ścianą. Po czwarte i najważniejsze to bezpieczeństwo korzystania z zestawu oraz od jakiego wieku dziecko może z niego swobodnie