Tyle razy nas odwiedziliście :-)

Paweł i Indianie - Wydawnictwo Innowacyjne Novae Res

Paweł i Indianie to pierwsza książka autorstwa Agaty Hryniewicz z jaką się spotkaliśmy. Muszę przyznać, że lektura bardzo nas wciągnęła, zwłaszcza Ignacego, który bardzo zainteresował się tematem Indian. Jesteśmy bardzo ciekawi innych publikacji autorki i już przeglądamy czeluści internetu w poszukiwaniu kolejnych publikacji, które wyszły spod jej pióra. Książka Paweł i Indianie ukazała się na rynku nakładem Wydawnictwa Innowacyjnego Novae Res. 


Głównym bohaterem jest Paweł. Chłopiec z utęsknieniem wyczekiwał nadejścia wakacji, niestety gdy w końcu dobiegła końca szkoła, pojawiło się duże rozczarowanie. Koledzy Pawła spędzali długie godziny na zabawie w Indian, niestety chłopiec nie mógł im towarzyszyć, ponieważ nic nie wiedział o tej zabawie a koledzy nie mieli zamiaru go wtajemniczać. Zły i zrezygnowany Paweł jeszcze nie wiedział, że w wyniku tej sytuacji oraz dzięki tajemniczej szkatułce jego dziadka, czeka go największa przygoda życia. Paweł dzięki otrzymanej od dziadka szkatułce przeniósł się do wioski Indian. Ogromnie oszołomiony całą sytuacją szybko orientuje się, że teraz ma możliwość zdobycia wiele cennych dla niego informacji dotyczących tradycji i zwyczajów Indian. Chłopiec poznaje Małego kruka i Szumiącą Rzekę, którzy są rodzeństwem z plemienia Siuksów. Wspólnie spędzają czas, opiekują się małymi wilczkami oraz wyruszają na bardzo niebezpieczną wyprawę w góry aby przekazać ważną wiadomość sąsiedniemu plemieniu. To właśnie podczas tej wyprawy Paweł będzie musiał pokonać największą swoją słabość. Czy chłopcu uda się pokonać własne lęki oraz czy otworzy sobie drogę do powrotu do domu? A może wybierze życie w wiosce Indian i stanie się jednym z ich braci? O tym jak potoczyły się losy Pawła i jego indiańskich braci przeczytacie w książce :-)Książka poza bardzo ciekawą fabułą i wartką akcją posiada także bardzo ładne ilustracje wykonane przez Kamilę Stankiewicz. Całość bardzo fajnie współgra tworząc bardzo uroczą i wartościową lekturę. Bardzo fajnym pomysłem jest też umieszcze nie na końcu książki słowniczka pojęć indiańskich, w którym wyjaśniono wszytskie zwroty i pojęcia jakie pojawiły się w treści książki. 


Paweł i Indianie to książka z której dzieci poznają kulturę i zwyczaje Indian. To także piękna lekcja przyjaźni, odwagi oraz oddania. Bardzo sobie cenimy książka z tak głębokimi przekazami, które pokazują odpowiednie wzorce zachować oraz uczą empatii. Polecamy książkę wszystkim małym czytelnikom, jesteśmy przekonani, że historia Pawła spodoba się kazdemu i stanie się inspiracją zarówno do wielu zabaw jak i zdobywania nowej wiedzy.  Książkę znajdziecie TUTAJ 

Wydawnictwo Innowacyjne Novae Res

Komentarze

  1. Zapowiada się interesująca lektura dla nieco starszych czytelników;)

    OdpowiedzUsuń
  2. Fajna propozycja na prezent. Szata graficzna bardzo przyciąga oko. Novae Res zdecydowanie postarało sie o ładne wydanie tej książki. Dzieciaki uwielbiają kolorowe, ładnie zilustrowane opowieści.

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty