Przejdź do głównej zawartości

Nela i Tajemnice Oceanów - National Geographic

W książkach kochamy między innymi to, że pozwalają nam przenieść się w odległe miejsca, nieznane lady i odkrywać, odkrywać i odkrywać. Tak właśnie jest z uwielbianą przez nas serią Książek Nela mała Reporterka. Najnowsza, ósma już pozycja jaka ukazał się latem tego roku nosi tytuł Nela i Tajemnice Oceanów. Cała seria wydana została przez National Geographic. 


Tym razem wraz z Nelą zgłębiamy wiedzę podwodnego świata. Jak zawsze nasza bohaterka funduje nam sporo emocji oraz dostarcza dużej dawki wiedzy. Począwszy od omówienia "błękitnej" części naszej planety, po bardzo szczegółowe charakterystyki wielu gatunków podmorskich zwierząt.  Odkrywamy jakie zwierzęta zamieszkują Morze Czerwone oraz okolice Malediwów. Wraz z Nelą wybieramy się na poszukiwania "morskiej krowy" oraz zgłębiamy wiedzę na temat mieszkańców rafy koralowej. Czytamy także o nocnych nurkowaniach, które miały miejsce w Egipcie i pomiędzy atolami Malediwów. Na sam koniec towarzyszymy ekipie nurków podczas przeprawy przez wodny kanał, w którym muszą zmierzyć się z prądem czyli bardzo silnym wirem wodnym.  W książce znajdują się bardzo szczegółowe omówienia wspomnianych przez Nelę zwierząt. Z opisów tych poznajemy między innymi ich wielkość, tryb życia jaki prowadzą, czym się odżywiają, jakie mają ubarwienie, jak zachowują się w stosunku do ludzi oraz gdzie występują. Opisy są dodatkowo ciekawie zilustrowane i wzbogacone o odpowiednie znaki. Książka, podobnie jak poprzednie części serii została wzbogacona ogromną ilością cudnych zdjęć. Możemy podziwiać cudne rafy koralowe jak również całą gamę ryb, rekinów oraz innych podmorskich stworzeń. Do wielu z nich dodane zostały komentarze autorki, dzięki czemu dowiaduje my się istotnych szczegółów.  


Książka tradycyjnie już zawiera tajne kody, dzięki którym, po ich zeskanowaniu możecie oglądać wiele niesamowitych filmików z opisywanych na kartach książki przygód. Niesamowite przeżycia i możliwość poznania odległego0 świata. Ale to nie wszystko!!! W ostatniej części pojawiły się zupełnie nowe kody 360*, dzięki którym przenosimy się wraz z Nelą pod wodę i mamy możliwość rozglądania się dookoła poruszając telefonem. Wokół nas pływają ryby a my mamy wrażenie, że są tuż obok. Niesamowite wrażenia!!! Koniecznie musicie sami to wypróbować :-)Nela i Tajemnice oceanów to kolejna fantastyczna książka małej reporterki. Cudowne wyprawy, bajeczne zdjęcia i bardzo fajne relacje to znaki rozpoznawcze serii. Od dawna śledzimy podróże Neli, uwielbiamy też jej książki. Dla nas jest to najlepsza seria książek podróżniczych skierowana do dzieci z jaką do tej pory mieliśmy styczność. Jeżeli jeszcze nie znacie przygód Neli, to zachęcamy Was do sięgnięcia po te wyjątkowe książki. Naprawdę warto!!! 


Książkę znajdziecie TUTAJ

National Geographic Polska

Komentarze

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Uciekający pieprz - "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami"

Kolejny wakacyjny piątek i kolejny eksperyment w ramach inicjatywy "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami ", której pomysłodawczynią jest  Karolowamama .  Do wykonania naszego eksperymentu - uciekający pieprz - potrzebujemy: - miski/głębokiego talerza, -  pieprzu, - płynu do naczyń, - małego pojemnika, - wody. 

Fakty i mity o bujaku Good Wood Poland

Kochani dzisiaj mamy dla Was wpis na który duża część z Was czekała od dawna. Dziś bierzemy pod lupę bujak Good Wood Poland , sprzęt który od kiedy pojawił się na rynku, kilka lat temu, stale wzbudza duże zainteresowanie. Obserwując grupy na facebooku, z pełnym przekonaniem mogę stwierdzić, iż jest to zabawka o którą najczęściej pytają rodzice. I nic w tym dziwnego. Po pierwsze jest tu kwestia ekonomiczna. Bujak to dość spory wydatek i każdy przed jego zakupem chce (choć mniej więcej) wiedzieć za co płaci. Po drugie przed podjęciem decyzji o zakupie (zwłaszcza zestawy ze zjeżdżalnią) musimy mieć pewność, iż w naszym domu/mieszkaniu mamy wystarczającą przestrzeń do swobodnej zabawy na tym sprzęcie. Po trzecie dobrze jest się zorientować jakie są możliwości jej wykorzystania, aby nie okazało się, że bujak po tygodniu znudzi się dzieciom i będzie stał pod ścianą. Po czwarte i najważniejsze to bezpieczeństwo korzystania z zestawu oraz od jakiego wieku dziecko może z niego swobodnie