Przejdź do głównej zawartości

Mechanika. Przewodnik dla początkujących - Wydawnictwo Tekturka

Ostatnio w Ignacego domowej biblioteczce pojawiło się kilka niebanalnych pozycji. Wyróżniają się tematyką, grafiką i przede wszystkim oryginalnością. Trudno przejść obok nich obojętnie, gdyż zachwycają swym pięknem i misternym wykonaniem. Dzisiaj będzie o jednej z tych nowinek, czyli o Mechanice. Przewodniku dla początkujących, książka, która w Australii stała się bestselerem, a która na rynku polskim ukazała się nakładem Wydawnictwa Tekturka.  
Już sama koncepcja książki, która zabiera nas w przyszłość, jest bardzo ciekawa. Na wstępie autor zabiera nas do XXII wieku, gdzie nasza Planeta w wielu obszarach nie nadaje się do zamieszkania. Z powodu ogromnych zanieczyszczeń środowiska ludzie zmuszeni zostali do opuszczenia tych rejonów a wiele gatunków zwierząt wyginęło. Pomimo tego, ludzie nadal eksplodują zasoby Ziemi do granic jej możliwości. Naukowcy wpadli na pomysł stworzenia mechanusów - sztucznych form, których celem było zastąpienie wymarłych gatunków zwierząt. Niestety ten eksperyment przyniósł opłakane skutki dla całej ludzkości. Mechanusy stały się śmiertelnie niebezpieczne, wymykały się spod kontroli i atakowały całe miasta, równając je z ziemią. Dochodziło także do bardzo niebezpiecznych krzyżówek, w wyników których powstawały mega niebezpieczne stworzenia. Poznajemy także historię Liberty Crisp, która jako małe dziecko wraz z rodzicami prowadziła badania nad mechanusami. Jako nastolatka przeżyła nalot tychże stworów, podczas którego życie stracił jej ojciec. Mimo to poświęcił całe swoje życie na prowadzenie badań naukowych nad tymi stworzeniami. 


Druga część książki to misterne opisy poszczególnych mechanusów. Opisano ich wygląd, stopień zagrożenia oraz podano szczegółowe parametry. Mamy wśród nich Motyla Chińskiego, Orła Syntetycznego, Nietoperza automatycznego, Pszczołę Zabójcę czy Ćmę Sierpową. Do każdego z opisu dołączono dokładny schemat każdego z mechanusów. Mechanika. Przewodnik dla początkujących, to przede wszystkim  gorzka lekcja i przestroga dla każdego z nas. Książka bije na alarm i ostrzega, co może stać się z naszą Planetą, jeżeli nie zaczniemy o nią lepiej dbać. Uświadamia ogrom zagrożenia jaki może stać się udziałem kolejnych pokoleń. Uważam, że jest to bardzo wartościowa pozycja, która powinna stać się lekturą obowiązkową dla każdego z nas.  


Książkę znajdziecie TUTAJ
Komentarze

  1. Książek o takiej tematyce nie mamy jeszcze w swojej biblioteczce

    OdpowiedzUsuń
  2. Na żywo jej jeszcze nie widziałam, ale zdecydowanie będę musiała jej poszukać!

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Uciekający pieprz - "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami"

Kolejny wakacyjny piątek i kolejny eksperyment w ramach inicjatywy "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami ", której pomysłodawczynią jest  Karolowamama .  Do wykonania naszego eksperymentu - uciekający pieprz - potrzebujemy: - miski/głębokiego talerza, -  pieprzu, - płynu do naczyń, - małego pojemnika, - wody. 

Fakty i mity o bujaku Good Wood Poland

Kochani dzisiaj mamy dla Was wpis na który duża część z Was czekała od dawna. Dziś bierzemy pod lupę bujak Good Wood Poland , sprzęt który od kiedy pojawił się na rynku, kilka lat temu, stale wzbudza duże zainteresowanie. Obserwując grupy na facebooku, z pełnym przekonaniem mogę stwierdzić, iż jest to zabawka o którą najczęściej pytają rodzice. I nic w tym dziwnego. Po pierwsze jest tu kwestia ekonomiczna. Bujak to dość spory wydatek i każdy przed jego zakupem chce (choć mniej więcej) wiedzieć za co płaci. Po drugie przed podjęciem decyzji o zakupie (zwłaszcza zestawy ze zjeżdżalnią) musimy mieć pewność, iż w naszym domu/mieszkaniu mamy wystarczającą przestrzeń do swobodnej zabawy na tym sprzęcie. Po trzecie dobrze jest się zorientować jakie są możliwości jej wykorzystania, aby nie okazało się, że bujak po tygodniu znudzi się dzieciom i będzie stał pod ścianą. Po czwarte i najważniejsze to bezpieczeństwo korzystania z zestawu oraz od jakiego wieku dziecko może z niego swobodnie