Przejdź do głównej zawartości

Imionki czyli kreatywna gra karciana od Granny

Dzisiaj kolejna gra, która umila nam jesienne popołudnia i wieczory. Imionki to bardzo kreatywna gra karciana, która na rynku ukazał się niedawno nakładem Wydawnictwa Granna. Gra charakteryzuje się bardzo prostymi zasadami a podczas każdej z rozgrywek zawodnicy muszą wykazać się nie tylko dobrą pamięcią i refleksem, ale także kreatywnością, dzięki czemu każda z nich jest jedyna i niepowtarzalna. Powoduje to, że gra jest jedyna i niepowtarzalna w swoim rodzaju.
W pudełku znajdziecie:

- 55 kart sympatycznych stworków (po 5 z każdego rodzaju)   w sumie 11 różnych postaci,
- oraz instrukcję.Aby rozpocząć rozgrywkę należy potasować wszystkie karty i ułożyć je na stosie Imionkami do dołu. Każdy z graczy powinien mieć do nich swobodny dostęp. Teraz można rozpocząć zabawę. Każdy z graczy w swojej turze odsłania wierzchnią kartę z talii i kładzie ją obok na kupce kart odkrytych. Jeżeli odsłonięta karta pojawia się po raz pierwszy na stosie to gracz, który ją odsłonił nadaje Imionkowi imię. I tu gracz może wykazać się kreatywnością, ponieważ nie obowiązują żadne zasady co do nadawania imion. Mogą to być istniejące imiona, pseudonimy jak również wymyślone imiona oraz zwroty.  Jeżeli odsłonięta karta znajduje się już na stosie kart odsłoniętych wtedy każdy z graczy ma za zadanie jak najszybsze podanie imienia jaki zostało mu nadane wcześniej. Ten z zawodników, który jako pierwszy poda prawidłowe imię zabiera wszystkie karty jakie w tym momencie znajdowały się na kupce kart odkrytych a kolejny zawodnik rozpoczyna tworzenie kolejnej kupki kart odkrytych. Gra kończy się w chwili gry zostaną odsłonięte wszystkie karty Imionków a zwycięzcą jest gracz z największą liczbą kart.
Imionki to gra dla dzieci od 5 roku życia a grać w nią może od 2 do 6 zawodników. Czas jednej partii to ok 20 minut.

Imionki to nie tylko świetna gra rodzinna, dzięki powtarzalności karty idealnie sprawdzają się także do innych zabaw i ćwiczeń wspomagających rozwój dziecka. Poniżej prezentujemy przy przykłady, jednak możliwości jakie dają karty są o wiele większe. Ponadto jej walory wizualne sprawią, ze każde dziecko z radością będzie sięgać po grę :-)


Zabawa numer 1 to kontynuowanie sekwencji

Zabawa numer 2 to uzupełnianie sekwencji
Zabawa numer 3 to naśladowaniePodsumowując Imionki to bardzo ciekawa gra karciana, w której liczy się niezwodna pamięć, refleks i kreatywność. Istnieje także możliwość zmodyfikowanie nieco zasad i urozmaicenie rozgrywki. Jeżeli szukacie gry przy której nie ma mowy o nudzie a przy okazji ćwiczy kluczowe umiejętności to zdecydowanie polecamy Imionki.   


Grę znajdziecie TUTAJ

Granna


Komentarze

 1. Jeżeli mowa o takich grach to jestem jak najbardziej na tak ;) Świetna opcja do spędzenia jesiennego popołudnia razem ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Imionki - mój synek nie potrafiąc wypowiedzieć słowa minionki tak przeinaczał. Nie wiedziałam, że jest taka gra :D

  OdpowiedzUsuń
 3. Mamy i gorąco polecamy. Czasami placzę ze śmiechu jakie nazwy chlopcy wymyślaja

  OdpowiedzUsuń
 4. Super sprawa, lubię grannę bo mają proste gry ;)

  OdpowiedzUsuń
 5. Naprawdę urocza propozycja spędzania popołudnia z dziećmi :) szkoda, że moje córy to maluchy: roczek i 2,5 roku..takie gry jeszcze przed nami :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Już wiem czego szukać na prezent idąc do znajomych w odwiedziny. ;)

  OdpowiedzUsuń
 7. Urocze te imionki :) Fajne propozycje wykorzystania gry.

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Uciekający pieprz - "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami"

Kolejny wakacyjny piątek i kolejny eksperyment w ramach inicjatywy "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami ", której pomysłodawczynią jest  Karolowamama .  Do wykonania naszego eksperymentu - uciekający pieprz - potrzebujemy: - miski/głębokiego talerza, -  pieprzu, - płynu do naczyń, - małego pojemnika, - wody. 

Niezbędnik każdego chłopaka oraz Niezbędnik akażdej dziewczyny. Jak ogarnąć dojrzewanie - Wydawnictwo Debit

Dziś chciałam Wam przybliżyć dwie bardzo wartościowe książki, które w bardzo prosty, przystępny a przy tym subtelny sposób opisują zmiany jakie powstają w ciele dojrzewającego nastolatka. Dwa niezbędniki, jeden skierowany do chłopców, drugi do dziewczynek, to książki, które powinny trafić w ręce każdego nastolatka. Publikacje ukazały się na rynku nakładem Wydawnictwa Debit .