Przejdź do głównej zawartości

Biblia w malarstwie - PWN

Polskie Wydawnictwo Naukowe wydało bardzo ciekawą pozycję, która poświęcona została sztuce inspirowanej Biblią. Bożena Fabiani zabiera nas w podróż przez tysiąclecia i ukazuje czytelnikowi jak zmieniało się podejście i interpretacja pisma świętego w odniesieniu do sztuki w poszczególnych epokach. Biblia w malarstwie została także wzbogacona wieloma ilustracjami, dzięki którym czytelnik łatwo dokonuje porównań.  

Autorka dokonuje bardzo dogłębnej analizy poszczególnych dzieł w odniesieniu do treści Biblii. Zachęca tym samym do traktowania obrazu jako lektury Pisma Świętego. Książka mimo, iż jest dość sporych rozmiarów, stanowi bardzo interesującą lekturę, którą czyta się dość szybko. Pozycja ta, z całą pewnością stanowi fenomenalną lekturę dla miłośników tematu. 

Autorka poza wspomnianą analizą, zadbała także o zapewnienie czytelnikowi dodatkowych wrażeń i wzbogaciła całość o wiersze swego autorstwa inspirowane Pismem Świętym. 


Biblia w malarstwie to kompleksowe kompendium wiedzy o malarstwie biblijnym. Z całą pewnością książka jest warta polecenia i posiadania we własnej domowej biblioteczce. 


Książkę znajdziecie TUTAJ

http://www.pwn.pl/

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Uciekający pieprz - "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami"

Kolejny wakacyjny piątek i kolejny eksperyment w ramach inicjatywy "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami ", której pomysłodawczynią jest  Karolowamama .  Do wykonania naszego eksperymentu - uciekający pieprz - potrzebujemy: - miski/głębokiego talerza, -  pieprzu, - płynu do naczyń, - małego pojemnika, - wody. 

Fakty i mity o bujaku Good Wood Poland

Kochani dzisiaj mamy dla Was wpis na który duża część z Was czekała od dawna. Dziś bierzemy pod lupę bujak Good Wood Poland , sprzęt który od kiedy pojawił się na rynku, kilka lat temu, stale wzbudza duże zainteresowanie. Obserwując grupy na facebooku, z pełnym przekonaniem mogę stwierdzić, iż jest to zabawka o którą najczęściej pytają rodzice. I nic w tym dziwnego. Po pierwsze jest tu kwestia ekonomiczna. Bujak to dość spory wydatek i każdy przed jego zakupem chce (choć mniej więcej) wiedzieć za co płaci. Po drugie przed podjęciem decyzji o zakupie (zwłaszcza zestawy ze zjeżdżalnią) musimy mieć pewność, iż w naszym domu/mieszkaniu mamy wystarczającą przestrzeń do swobodnej zabawy na tym sprzęcie. Po trzecie dobrze jest się zorientować jakie są możliwości jej wykorzystania, aby nie okazało się, że bujak po tygodniu znudzi się dzieciom i będzie stał pod ścianą. Po czwarte i najważniejsze to bezpieczeństwo korzystania z zestawu oraz od jakiego wieku dziecko może z niego swobodnie