Przejdź do głównej zawartości

Angielski dla dzieci. Piosenki - Kapitan Nauka

W dzisiejszym globalnym świecie, nauka języków obcych nabiera szczególnego znaczenia. Otwiera wiele drzwi i daje ogromne możliwości zarówno w kraju jak i poza jego granicami. Polskie szkoły od lat stawiają na naukę języków obcych, nie jest także tajemnicą, że najpopularniejszym obecnie na świecie językiem jest język angielski. Jego znajomość pozwala porozumieć się praktycznie na całym świecie. Podczas zagranicznych wakacji to właśnie angielski staje się wspólnym mianownikiem. Stąd też w Polsce, dzieci od najmłodszych lat zaczynają, poprzez zabawę, nabywać umiejętności posługiwania się tym językiem. A jeżeli zabaw połączona z nauką to numerem jeden są piosenki. Prosty tekst, rytmiczna melodia i zabawa sprawiają, że dzieci szybko zapamiętują teksty i ich znaczenie oraz odpowiedni akcent. Kapitan Nauka wydał świetną książkę, która idealnie wpisuje się w obraz nauki angielskiego poprzez zabawę. Angielskie dla dzieci. Piosenki, to sporych rozmiarów książka z płytą CD, w której znajdziemy wszystko czego można oczekiwać po takiej publikacji. Zacznijmy jednak od samej płyty. Znajdziemy tam 15 utworów zarówno tych bardzo popularnych piosenek jak Twinkle, Twinkle Little star, Baa Baa Black Sheep czy Alphabet song, jak również nieco mniej znane jak Hush, Little Baby czy I Hear Thunder. Wszystkie utwory na płycie wykonuje Brytyjka, 8 - letnia Julliette wraz z ojcem. Zabawna i jednocześnie ciekawa aranżacja sprawiają, że piosenki porwą każdego do zabawy. Ponadto na płycie znajdują się także podkłady karaoke do których dzieci mogą sami wykonywać ulubione piosenki.  Jeśli chodzi o książkę Angielski dla dzieci. Piosenki, to zachwycamy się nią wszyscy. Pięknie wydana w sztywnej okładce i dużym formacie, prezentuje się pięknie. Do tego zawiera wszystko czego można wymagać od takiego rodzaju książki. Poza słowami piosenek mamy także polskie tłumaczenie, oraz zapis nutowy do tego piękne grafiki w wykonaniu Poli Augustynowicz stanowią piękne uzupełnienie całości. Dla mnie osobiście, bardzo istotnym szczegółem, jest wstęp książki, w których czytamy o skuteczności nauki języka obcego poprzez piosenki.
Na tylnej okładce znajduje się plastikowa koszulka na płytę, dzięki czemu po zakończonej zabawie trafi ona na swoje miejsce i nie musimy się martwić o miejsce jej przechowywania.Angielski dla dzieci. Piosenki to fantastyczna pozycja, która sprawdzi się zarówno w domu, przedszkolu jak i szkole. Dzięki niej dzieci z radością będą zdobywać nowe umiejętności językowe, ćwiczyć pamięć i zdobywać doświadczenie w występach publicznych. U nas Książka jest zdecydowanych hitem :-) 


Książkę znajdziecie TUTAJ

Kapitan NaukaKomentarze

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Uciekający pieprz - "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami"

Kolejny wakacyjny piątek i kolejny eksperyment w ramach inicjatywy "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami ", której pomysłodawczynią jest  Karolowamama .  Do wykonania naszego eksperymentu - uciekający pieprz - potrzebujemy: - miski/głębokiego talerza, -  pieprzu, - płynu do naczyń, - małego pojemnika, - wody. 

Fakty i mity o bujaku Good Wood Poland

Kochani dzisiaj mamy dla Was wpis na który duża część z Was czekała od dawna. Dziś bierzemy pod lupę bujak Good Wood Poland , sprzęt który od kiedy pojawił się na rynku, kilka lat temu, stale wzbudza duże zainteresowanie. Obserwując grupy na facebooku, z pełnym przekonaniem mogę stwierdzić, iż jest to zabawka o którą najczęściej pytają rodzice. I nic w tym dziwnego. Po pierwsze jest tu kwestia ekonomiczna. Bujak to dość spory wydatek i każdy przed jego zakupem chce (choć mniej więcej) wiedzieć za co płaci. Po drugie przed podjęciem decyzji o zakupie (zwłaszcza zestawy ze zjeżdżalnią) musimy mieć pewność, iż w naszym domu/mieszkaniu mamy wystarczającą przestrzeń do swobodnej zabawy na tym sprzęcie. Po trzecie dobrze jest się zorientować jakie są możliwości jej wykorzystania, aby nie okazało się, że bujak po tygodniu znudzi się dzieciom i będzie stał pod ścianą. Po czwarte i najważniejsze to bezpieczeństwo korzystania z zestawu oraz od jakiego wieku dziecko może z niego swobodnie