Przejdź do głównej zawartości

Pomocne Elfy O wybaczaniu - Wydawnictwo Promic

O wybaczaniu. Jak mądrze uzdrawiać serce, to kolejna pozycja z serii Pomocne Elfy wydawana przez Wydawnictwo Promic. Tym razem autorka Carol Ann Morrow, pokazuje odbiorcom książki jak ważne w życiu każdego człowieka jest wybaczanie.Pomocne Elfy opowiadają o różnych przykładach z życia wziętych, gdzie osoby pokrzywdzone wybaczyły wyrządzoną im krzywdę. Młody czytelnik dowiaduje się również, że tłamszenie w sobie gniewu, żalu czy też urazy nie jest dobrym wyjściem z sytuacji. Potrzeba powiedzenia drugiej osobie, że ją skrzywdziła jest równie ważne jak wybaczenie tej krzywdy. Aby być w życie prawdziwie szczęśliwym, nie można chować w sercu urazy.Książeczka nie tylko uświadamia jak ważną rolę w naszym życiu pełni wybaczanie, ale także uczy, że każdy z nas popełnia błędy i zasługuje na drugą szansę. Czasami ktoś wyrządza nam krzywdę nieświadomie, wtedy należy tej osobie o tym powiedzieć, aby nie popełniała tego błędu ponownie. To kolejna lekcja jaka płynie z lektury.Świat w jakim przyszło nam żyć wypełniony jest większymi i mniejszymi konfliktami..., nieporozumieniami... i brakiem zrozumienia, z książeczki dowiadujemy się, że poprzez wybaczania, świat stanie się lepszy, i do tego każdy z nas powinien dążyć.O wybaczaniu... to bardzo przyjemna i przede wszystkim pouczająca lektura. Zmusza do refleksji i przemyśleń nad własnym postępowaniem oraz skłania do pozytywnych zmian. Okraszona cudownymi ilustracjami R.W. Alley zachwyci każde dziecko.  


Książkę znajdziecie TUTAJ

Wydawnictwo PROMICKomentarze

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Uciekający pieprz - "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami"

Kolejny wakacyjny piątek i kolejny eksperyment w ramach inicjatywy "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami ", której pomysłodawczynią jest  Karolowamama .  Do wykonania naszego eksperymentu - uciekający pieprz - potrzebujemy: - miski/głębokiego talerza, -  pieprzu, - płynu do naczyń, - małego pojemnika, - wody. 

Fakty i mity o bujaku Good Wood Poland

Kochani dzisiaj mamy dla Was wpis na który duża część z Was czekała od dawna. Dziś bierzemy pod lupę bujak Good Wood Poland , sprzęt który od kiedy pojawił się na rynku, kilka lat temu, stale wzbudza duże zainteresowanie. Obserwując grupy na facebooku, z pełnym przekonaniem mogę stwierdzić, iż jest to zabawka o którą najczęściej pytają rodzice. I nic w tym dziwnego. Po pierwsze jest tu kwestia ekonomiczna. Bujak to dość spory wydatek i każdy przed jego zakupem chce (choć mniej więcej) wiedzieć za co płaci. Po drugie przed podjęciem decyzji o zakupie (zwłaszcza zestawy ze zjeżdżalnią) musimy mieć pewność, iż w naszym domu/mieszkaniu mamy wystarczającą przestrzeń do swobodnej zabawy na tym sprzęcie. Po trzecie dobrze jest się zorientować jakie są możliwości jej wykorzystania, aby nie okazało się, że bujak po tygodniu znudzi się dzieciom i będzie stał pod ścianą. Po czwarte i najważniejsze to bezpieczeństwo korzystania z zestawu oraz od jakiego wieku dziecko może z niego swobodnie