Przejdź do głównej zawartości

Niesamowite przygody Marka i Maksymiliana - Wydawnictwo GREG

Dwie pozycje autorstwa Edmunda Niziurskiego, jednego z najpopularniejszych polskich twórców literatury młodzieżowej. W swoim dorobku ma wiele pozycji, które od lat cieszą się stale rosnącą popularnością. Wydawnictwo GREG w ramach serii Kolorowa Klasyka wydało kilka pozycja autora. Dzisiaj pod lupę wezmę dwie z nich a mianowicie: Niewiarygodne przygody Marka Piegusa oraz Niesamowite przygody Cymeona Maksymalnego.   
Niewiarygodne przygody Marka Piegusa to przygody trzynastoletniego chłopca imieniem Marek, którego twarz pokryta jest ogromną ilością piegów. Jakby tego było mało chłopiec najzwyczajniej w świecie ma niesamowitego pecha. Te, powiedzmy negatywne zrządzenia losu, sprawiają, że codzienne życie chłopca to splot niewyobrażalnie dziwnych sytuacji. Nie zabrakło także tajemnicy, śledztwa oraz zrabowanych kosztowności. Ciąg następujących po sobie lawinowo zdarzeń, humor sytuacyjny, wartka i zaskakująca akcja, to wszystko zapewnia lektura Edmunda Niziurskiego.   


Niesamowite przygody Cymeona Maksymalnego to przygody nastoletniego chłopca, którego pasją są filmy. Jego marzeniem jest nakręcenie własnej produkcji. Maksymilin Ogromski, bo tak nazwy się główny bohater książki, musiał zmienić szkołę. Niestety ta zmiana nie wpłynęła na niego pozytywnie. Największym zmartwieniem chłopaka był fakt, iż trafił do tej samej klasy co Klemens, którego nie darzył sympatią. Na domiar złego (choć nieświadomie) to jednak, zadrwił z niego nauczyciel. Nasz bohater jednak postanawia wziąć sprawy w swoje ręce i dąży do realizacji swoich planów. Czy uda mu się zmienić szkołę? Czy nakręci własny film? I czy uda mus się zdobyć serce koleżanki? O tym przekonacie się czytając książkę :-)


Obydwie pozycje Edmunda Niziurskiego to przezabawne historie, których bohaterowie przeżywają różne perypetie i zmagają się, nie rzadko, z dość wymagającą rzeczywistością. Pełne humoru, dowcipnych dialogów i zaskakujących zwrotów akcji, bawią każdego. Z całą pewnością polecamy, klasyka w czystym wydaniu.   

Książki znajdziecie TUTAJ i TUTAJ


Wydawnictwo GREGKomentarze

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Uciekający pieprz - "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami"

Kolejny wakacyjny piątek i kolejny eksperyment w ramach inicjatywy "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami ", której pomysłodawczynią jest  Karolowamama .  Do wykonania naszego eksperymentu - uciekający pieprz - potrzebujemy: - miski/głębokiego talerza, -  pieprzu, - płynu do naczyń, - małego pojemnika, - wody. 

Fakty i mity o bujaku Good Wood Poland

Kochani dzisiaj mamy dla Was wpis na który duża część z Was czekała od dawna. Dziś bierzemy pod lupę bujak Good Wood Poland , sprzęt który od kiedy pojawił się na rynku, kilka lat temu, stale wzbudza duże zainteresowanie. Obserwując grupy na facebooku, z pełnym przekonaniem mogę stwierdzić, iż jest to zabawka o którą najczęściej pytają rodzice. I nic w tym dziwnego. Po pierwsze jest tu kwestia ekonomiczna. Bujak to dość spory wydatek i każdy przed jego zakupem chce (choć mniej więcej) wiedzieć za co płaci. Po drugie przed podjęciem decyzji o zakupie (zwłaszcza zestawy ze zjeżdżalnią) musimy mieć pewność, iż w naszym domu/mieszkaniu mamy wystarczającą przestrzeń do swobodnej zabawy na tym sprzęcie. Po trzecie dobrze jest się zorientować jakie są możliwości jej wykorzystania, aby nie okazało się, że bujak po tygodniu znudzi się dzieciom i będzie stał pod ścianą. Po czwarte i najważniejsze to bezpieczeństwo korzystania z zestawu oraz od jakiego wieku dziecko może z niego swobodnie