Przejdź do głównej zawartości

Zabawka edukacyjna Paluszek od Epideixis

Dzisiaj chcieliśmy Wam zaprezentować kolejną pozycję Wydawnictwa Epideixis. O naszym zamiłowaniu do produktów tej firmy pisałam nie jednokrotnie. Zachęcam do zerknięcia TUTAJ, gdzie znajdziecie wszystkie pozycje jakie do tej pory pojawiły się na blogu :-) Przechodząc do dzisiejszego temat, którym będzie zabawka edukacyjna Paluszek. Zestaw służący do kształtowania zdolności manualnych obu rąk, koordynacji wzrokowo - ruchowej, stymulacji obu półkul mózgowych oraz odbioru sensorycznego oraz kreatywności. Gra jest "żywym" przykładem jak ciekawie można połączyć zabawę z nauką. 


W pudełku znajdziecie:

- plastikowe pudełko z 37 otworami, 24 kulkami w czterech kolorach (po 6 sztuk w danym kolorze), transparentną pokrywą z możliwością wielokrotnego otwierania   i zamykania,
- 18 kart ze wzorami,
- instrukcję.   
Zabawa z zestawem to z pozoru proste odwzorowywanie wzorów znajdujących się na kartach. Jednak każdy kto weźmie Paluszka w dłonie od razu zdaje sobie sprawę, że paluszki muszą "ciężko" pracować a szare komórki aż "buzują". Gra pa bardzo duży potencjał, a sposobów jej wykorzystanie jest bardzo wiele. Można tworzyć własne wzory, układać wzory na czas, z pamięci, uzupełniać brakujące elementy...i wiele innych gier, które podpowie nam wyobraźnia.     


Paluszek to gra dla każdego bez względu na wiek. Zarówno przedszkolaki, starszaki jak i dorośli czerpać będą radość z układania kolejnych wzorów. U nas gra towarzyszy nam przez całe wakacje i nie rozstaje się z nami nawet na chwilę. Małe poręczne pudełko zmieści się w każdej torebce czy plecaku :-) Polecamy serdecznie, gra gwarantuje godziny dobrej zabawy połączonej z intensywnym treningiem intelektualnym :-) 


Grę znajdziecie TUTAJ

Wydawnictwo Epideixis

Komentarze

  1. Dobrze jest stawiać na takie zabawki właśnie. Zabawa przez edukacje to najlepsza opcja dla maluszków. Zobaczcie sobie też zabawki od https://haribi.pl/blog/sklep-z-zabawkami/co-na-prezent-dla-3latka

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Czym zająć malucha#14 - zabawa sensoryczna z woreczkami na lód

Dzisiaj wraz z Nikosiem chcieliśmy Wam pokazać kolejną zabawę sensoryczną, którą synek bardzo lubi. Przygotowanie jej jest szybkie i wymaga minimum nakładów finansowych. Wystarczy woreczek na kostki lodu kilkanaście koralików i woda. Oczywiście można także dać dziecku sam woreczek z wodą bez koralików, jedna te są dużą atrakcją dla malucha a ich dotykanie i próby przesuwania dodatkowo ćwiczą motorykę małą :-) Poniżej kilka kadrów z zabawy :-)

Jak przygotować woreczek

Na początek należy włożyć koraliki do woreczka. Robimy to otworem przez który nalewa się wodę. Gdy koraliki są już w woreczku, należy je delikatnie poprzesuwać do poszczególnych przegródek. Gdy koralika są już umieszczone nalewamy wodę i zawiązujemy woreczek :-) 

I liczymy na to, że dołączycie do zabawy :-) 
P.S. Woreczki szybko pękają więc przygotujcie się na mokrą zabawę z koniecznością wycierania podłogi :-)

Czym zając malucha#17 - puzzle sensoryczne DIY

Dziś u nas kolejna zabawa, tym razem z puzzlami sensorycznymi w roli głównej. Nikoś bardzo lubi takie zabawy a puzzle spodobały mu się wyjątkowo. Mamy nadzieję, że spodoba się Wam pomysł na zabawę i tez wykonacie takie (lub podobne) zabawki dla Waszych maluszków :-)