Przejdź do głównej zawartości

Zabawka edukacyjna Paluszek od Epideixis

Dzisiaj chcieliśmy Wam zaprezentować kolejną pozycję Wydawnictwa Epideixis. O naszym zamiłowaniu do produktów tej firmy pisałam nie jednokrotnie. Zachęcam do zerknięcia TUTAJ, gdzie znajdziecie wszystkie pozycje jakie do tej pory pojawiły się na blogu :-) Przechodząc do dzisiejszego temat, którym będzie zabawka edukacyjna Paluszek. Zestaw służący do kształtowania zdolności manualnych obu rąk, koordynacji wzrokowo - ruchowej, stymulacji obu półkul mózgowych oraz odbioru sensorycznego oraz kreatywności. Gra jest "żywym" przykładem jak ciekawie można połączyć zabawę z nauką. 


W pudełku znajdziecie:

- plastikowe pudełko z 37 otworami, 24 kulkami w czterech kolorach (po 6 sztuk w danym kolorze), transparentną pokrywą z możliwością wielokrotnego otwierania   i zamykania,
- 18 kart ze wzorami,
- instrukcję.   
Zabawa z zestawem to z pozoru proste odwzorowywanie wzorów znajdujących się na kartach. Jednak każdy kto weźmie Paluszka w dłonie od razu zdaje sobie sprawę, że paluszki muszą "ciężko" pracować a szare komórki aż "buzują". Gra pa bardzo duży potencjał, a sposobów jej wykorzystanie jest bardzo wiele. Można tworzyć własne wzory, układać wzory na czas, z pamięci, uzupełniać brakujące elementy...i wiele innych gier, które podpowie nam wyobraźnia.     


Paluszek to gra dla każdego bez względu na wiek. Zarówno przedszkolaki, starszaki jak i dorośli czerpać będą radość z układania kolejnych wzorów. U nas gra towarzyszy nam przez całe wakacje i nie rozstaje się z nami nawet na chwilę. Małe poręczne pudełko zmieści się w każdej torebce czy plecaku :-) Polecamy serdecznie, gra gwarantuje godziny dobrej zabawy połączonej z intensywnym treningiem intelektualnym :-) 


Grę znajdziecie TUTAJ

Wydawnictwo Epideixis

Komentarze

  1. Dobrze jest stawiać na takie zabawki właśnie. Zabawa przez edukacje to najlepsza opcja dla maluszków. Zobaczcie sobie też zabawki od https://haribi.pl/blog/sklep-z-zabawkami/co-na-prezent-dla-3latka

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Uciekający pieprz - "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami"

Kolejny wakacyjny piątek i kolejny eksperyment w ramach inicjatywy "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami ", której pomysłodawczynią jest  Karolowamama .  Do wykonania naszego eksperymentu - uciekający pieprz - potrzebujemy: - miski/głębokiego talerza, -  pieprzu, - płynu do naczyń, - małego pojemnika, - wody. 

Fakty i mity o bujaku Good Wood Poland

Kochani dzisiaj mamy dla Was wpis na który duża część z Was czekała od dawna. Dziś bierzemy pod lupę bujak Good Wood Poland , sprzęt który od kiedy pojawił się na rynku, kilka lat temu, stale wzbudza duże zainteresowanie. Obserwując grupy na facebooku, z pełnym przekonaniem mogę stwierdzić, iż jest to zabawka o którą najczęściej pytają rodzice. I nic w tym dziwnego. Po pierwsze jest tu kwestia ekonomiczna. Bujak to dość spory wydatek i każdy przed jego zakupem chce (choć mniej więcej) wiedzieć za co płaci. Po drugie przed podjęciem decyzji o zakupie (zwłaszcza zestawy ze zjeżdżalnią) musimy mieć pewność, iż w naszym domu/mieszkaniu mamy wystarczającą przestrzeń do swobodnej zabawy na tym sprzęcie. Po trzecie dobrze jest się zorientować jakie są możliwości jej wykorzystania, aby nie okazało się, że bujak po tygodniu znudzi się dzieciom i będzie stał pod ścianą. Po czwarte i najważniejsze to bezpieczeństwo korzystania z zestawu oraz od jakiego wieku dziecko może z niego swobodnie