Przejdź do głównej zawartości

O białym mleku oraz rekinach nie u dentysty czyli dwa audiobooki od Biblioteki Akustycznej

Wakacje w pełni, my korzystamy z urlopu i wygrzewamy się w słońcu podziwiając tureckie krajobrazy i nie robiąc nic :-) Ale na szerszą relacje z naszej wyprawy zapraszam już po powrocie do domu. A dzisiaj chciałam napisać kilka słów o tym co pomogło nam przetrwać dotarcie na wakacje czyli sumując czas dojazdu na lotnisko, przelotu samolotem oraz dojazdu do hotelu łącznie ponad 12 godzin. Dla nas dorosłych było to bardzo męczące a wyobraźcie sobie dziecko!!! Jednak nauczeni doświadczeniem z poprzednich lat, tym razem do walizki zapakowaliśmy kilka sprzętów "ratujących życie" a wśród nich dwa audiobooki, które pozwoliły nam przetrwać tą podróż bez większych uszczerbków na zdrowiu :-) Dlaczego mleko jest białe? oraz Dlaczego rekiny nie chodzą do dentysty? wydane zostały przez Wydawnictwo Prószyński i S-ka a dostępne są również na stronie Biblioteki Akustycznej. Obydwa audiobooki to ponad trzygodzinne nagrania czytane przez Annę Rusiecką. Zabawne a przy tym wyjaśniające wiele ciekawych zjawisk i zależności zachodzących w otaczającym nas świecie. Świetne pozycje do słuchania dla dużych i małych. 

Dlaczego mleko jest białe? autorstwa Susanne Orosz to zbiór trzynastu nie powiązanych ze sobą opowiadań w których poznajemy kolejnych bohaterów oraz dowiadujemy się wielu fascynujących faktów. Słuchacze odkrywają nie tylko dlaczego mleko jest białe ale także dlaczego pokrzywa jest jadalna, dlaczego ziemniaki rosną pod powierzchnią ziemi gdzie rośnie czekolada z czego zrobić najlepszą miksturę na kaszel czy w końcu jak upiec chleb. Zabawne a przy tym dodające apetytu historyjki o tematyce kulinarnej na pewno przekonają niejadków do choćby spróbowanie truskawek czy miodu. 


Dlaczego rekiny nie chodzą do dentysty? to wspólne dzieło duetu Schmitt i Dreller. Tym razem mamy nieco więcej, bo aż 22 opowiadania, jednak nieco krótsze. Tym razem mali ciekawscy świata dowiedzą się co dzieje się z zębami rekinów, jakie zwyczaje mają nasze ukochane czworonogi, będzie także historyjka z pasta do zębów w tle, erupcji wulkanicznej, starzeniu się oraz emocja i płakaniu. Miłośnicy dzikiego zachodu zgłębia wiedzę na temat Indian a miłośnicy botaniki nauczą się rozmawiać z roślinami. 

Opisane audiobooki z serii Dlaczego... to pierwsze pozycje jakie pojawiły się w naszym domu, jednak już wiemy, że na pewno nie ostatnie. Na rynku ukazało się kilka innych pozycji po które z pewnością sięgniemy. A dlaczego po nie sięgniemy? Odpowiedź jest dość prosta. Ponieważ są to bardzo ciekawe pozycje, które nie tylko bawią ale także uczą. Muszę się Wam przyznać, że razem z tatą Ignacego słuchamy ich potajemnie i także zgłębiamy swoją wiedzę. Po wysłuchaniu opowiadań po raz pierwszy okazało się, że na większość postawionych tam pytań nie potrafiliśmy udzielić prawidłowych odpowiedzi, co jest wydaje nam się najlepszą rekomendacją dla tych pozycji. Dziecko słuchając poszerza swoją wiedzę w sposób naturalny i samoistne czerpiąc radość ze słuchania. Muszę jeszcze dodać, że jestem pod dużym wrażenie doboru treści, sposobu jej przekazania oraz wyselekcjonowania naprawdę wartościowej i jednocześnie zaskakującej wiedzy przez co dzieci stają się jeszcze bardziej ciekawe i chłonne. Jedne z ciekawszych audiobooków jakie posiadamy.


Audiobooki znajdziecie TUTAJ i TUTAJ
Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Uciekający pieprz - "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami"

Kolejny wakacyjny piątek i kolejny eksperyment w ramach inicjatywy "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami ", której pomysłodawczynią jest  Karolowamama .  Do wykonania naszego eksperymentu - uciekający pieprz - potrzebujemy: - miski/głębokiego talerza, -  pieprzu, - płynu do naczyń, - małego pojemnika, - wody. 

Fakty i mity o bujaku Good Wood Poland

Kochani dzisiaj mamy dla Was wpis na który duża część z Was czekała od dawna. Dziś bierzemy pod lupę bujak Good Wood Poland , sprzęt który od kiedy pojawił się na rynku, kilka lat temu, stale wzbudza duże zainteresowanie. Obserwując grupy na facebooku, z pełnym przekonaniem mogę stwierdzić, iż jest to zabawka o którą najczęściej pytają rodzice. I nic w tym dziwnego. Po pierwsze jest tu kwestia ekonomiczna. Bujak to dość spory wydatek i każdy przed jego zakupem chce (choć mniej więcej) wiedzieć za co płaci. Po drugie przed podjęciem decyzji o zakupie (zwłaszcza zestawy ze zjeżdżalnią) musimy mieć pewność, iż w naszym domu/mieszkaniu mamy wystarczającą przestrzeń do swobodnej zabawy na tym sprzęcie. Po trzecie dobrze jest się zorientować jakie są możliwości jej wykorzystania, aby nie okazało się, że bujak po tygodniu znudzi się dzieciom i będzie stał pod ścianą. Po czwarte i najważniejsze to bezpieczeństwo korzystania z zestawu oraz od jakiego wieku dziecko może z niego swobodnie