Przejdź do głównej zawartości

Żółw

Lato nie sprzyja u nas pracom plastycznym, większość czasu spędzamy na dworze :-) Jednak ostatnio zrobiliśmy wyjątek i w ramach projektu Zwierzaki Cudaki 3 powstał żółw.   



Do jego wykonania potrzebowaliśmy:

- kolorowego papieru,
- nożyczek,
- kleju,
- ołówka,
- czarnego mazaka,
- oraz trzech okrągłych naczyń w różnych rozmiarach. 


Po raz kolejny postanowiliśmy zaszaleć z kółkami :-) Jest to jedna z ulubionych technik Ignacego. Tym razem mamy formę przestrzenną. Poniżej znajduje się dokładny przebieg pacy jaką wykonał synek. Zapraszam na fotorelację z kreatywnej zabawy :-)  























A oto efekt końcowy - żółw w całej okazałości :-)




Wpis powstał w ramach projektu Zwierzaki Cudaki 3


Komentarze

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Czym zająć malucha#14 - zabawa sensoryczna z woreczkami na lód

Dzisiaj wraz z Nikosiem chcieliśmy Wam pokazać kolejną zabawę sensoryczną, którą synek bardzo lubi. Przygotowanie jej jest szybkie i wymaga minimum nakładów finansowych. Wystarczy woreczek na kostki lodu kilkanaście koralików i woda. Oczywiście można także dać dziecku sam woreczek z wodą bez koralików, jedna te są dużą atrakcją dla malucha a ich dotykanie i próby przesuwania dodatkowo ćwiczą motorykę małą :-) Poniżej kilka kadrów z zabawy :-)

Jak przygotować woreczek

Na początek należy włożyć koraliki do woreczka. Robimy to otworem przez który nalewa się wodę. Gdy koraliki są już w woreczku, należy je delikatnie poprzesuwać do poszczególnych przegródek. Gdy koralika są już umieszczone nalewamy wodę i zawiązujemy woreczek :-) 

I liczymy na to, że dołączycie do zabawy :-) 
P.S. Woreczki szybko pękają więc przygotujcie się na mokrą zabawę z koniecznością wycierania podłogi :-)

Czym zając malucha#17 - puzzle sensoryczne DIY

Dziś u nas kolejna zabawa, tym razem z puzzlami sensorycznymi w roli głównej. Nikoś bardzo lubi takie zabawy a puzzle spodobały mu się wyjątkowo. Mamy nadzieję, że spodoba się Wam pomysł na zabawę i tez wykonacie takie (lub podobne) zabawki dla Waszych maluszków :-)