Przejdź do głównej zawartości

Za płotem z ostów - Wydawnictwo Debit

Książka, która stała się naszym wiernym towarzyszem nie tylko podczas rodzinnych wieczorów ale także w podróży. Za płotem z ostów Agnieszki Frączek to zbiór dwudziestu wierszy, które pozwalają przenieść się za magiczny płot otoczony ostami, gdzie czeka nas wiele niespodzianek. Autorka w mistrzowski sposób tworzy zabawne rymy, a każdy wiersz opowiada określoną historię. Książka wydana została przez Wydawnictwo Debit. 

Zbiór wierszy który podobno powstał w ogrodzie autorki podejmuje tematykę ściśle związaną z widokiem jaki sama autorka podziwiała w owym ogrodzie. Tak więc na kartach książki spotkamy żabki, korniki czy ptaszki, nie zabrakło także zjawisk przyrodniczych takich jak tęcza, mgła, deszcz czy słońce. Pojawia się także owocowy sad czy niewielki strumyk. Książka zdominowana została przez kolor zielony, który każdemu kojarzy się z pięknem letniego ogrodu. 
Pisząc o książce Za płotem z ostów nie można przejść obojętnie obok mistrzowskiego dzieła Elżbiety Wasiuczyńskiej jakimi są niewątpliwie ilustracje, które powstały w jej pracowni. Misterne wycinanki piękne intensywne barwy pobudzają wyobraźnię. Każda kolejna strona zachwyca, zaskakuje i wzbudza podziw. Całość zdominowana została kolorem zielonym co znakomicie oddaje treść wierszy. Dzieło piękne i niepowtarzalne, które zapada na długo w pamięci.   

Za płotem z ostów to wyjątkowy zbór wierszy i artystyczny majstersztyk, który zachwyci każdego. My jesteśmy ogromnymi miłośnikami zarówno wierszy jak i twórczości Agnieszki Frączek, dlatego zachęcamy do sięgnięcia po tą jakże piękną pozycję.  


Książkę znajdziecie TUTAJ

Wydawnictwo Debit


Komentarze

  1. Duet Frączek-Wasiuczyńska to duet idealny! Chcemy tę książkę koniecznie! Córka twierdzi, że nie wyrosła jeszcze z takich wierszy ;-)

    OdpowiedzUsuń
  2. Wiersze Pani Agnieszki lubimy, a tu w połączeniu z ilustracjami naszej ulubionej Pani Wasiuczyńskiej. Kolejna pozycja do biblioteczki i to przy najbliższych zakupach.

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Czym zająć malucha#14 - zabawa sensoryczna z woreczkami na lód

Dzisiaj wraz z Nikosiem chcieliśmy Wam pokazać kolejną zabawę sensoryczną, którą synek bardzo lubi. Przygotowanie jej jest szybkie i wymaga minimum nakładów finansowych. Wystarczy woreczek na kostki lodu kilkanaście koralików i woda. Oczywiście można także dać dziecku sam woreczek z wodą bez koralików, jedna te są dużą atrakcją dla malucha a ich dotykanie i próby przesuwania dodatkowo ćwiczą motorykę małą :-) Poniżej kilka kadrów z zabawy :-)

Jak przygotować woreczek

Na początek należy włożyć koraliki do woreczka. Robimy to otworem przez który nalewa się wodę. Gdy koraliki są już w woreczku, należy je delikatnie poprzesuwać do poszczególnych przegródek. Gdy koralika są już umieszczone nalewamy wodę i zawiązujemy woreczek :-) 

I liczymy na to, że dołączycie do zabawy :-) 
P.S. Woreczki szybko pękają więc przygotujcie się na mokrą zabawę z koniecznością wycierania podłogi :-)

Czym zając malucha#17 - puzzle sensoryczne DIY

Dziś u nas kolejna zabawa, tym razem z puzzlami sensorycznymi w roli głównej. Nikoś bardzo lubi takie zabawy a puzzle spodobały mu się wyjątkowo. Mamy nadzieję, że spodoba się Wam pomysł na zabawę i tez wykonacie takie (lub podobne) zabawki dla Waszych maluszków :-)