Przejdź do głównej zawartości

Wielka złość małego zajączka - Agencja Edytorska Ezop

Mądrych książek nigdy za wiele, to prawda każdemu dobrze znana. Wiele takich pozycji mogłabym wskazać w naszej domowej biblioteczce. Jako zapaleni miłośnicy książek dla dzieci, stale poszerzamy nasz zbiór. Ostatnio pojawiła się u nas wyjątkowa pozycja Wielka złość małego zajączka wydana przez Agencję Edytorską Ezop, która swą prostotą, tematyką i szatą graficzną podbiła serca całej naszej trójki. Dodatkowym atutem jest fakt, iż wydana została w dwóch językach: polskim i angielskim. Idealna dla Ignacego, który jest dwujęzyczny.  

Głównym bohaterem jest zając o imieniu Zachary. Pomimo, iż ma wierne grono przyjaciół ciągle coś go złości. A to woda za zimna a to herbata za gorąca. Przykładów z powodu których nasz bohater wpadał w złość można byłoby mnożyć i mnożyć. Jednak pomocną dłoń wyciągnęli do niego przyjaciele. Starali się ze wszystkich sił znaleźć antidotum na Zacharego humory jednak bez skutecznie...aż w końcu wpadli na pomysł aby podarować mu...rower. Niestety pomysł ten nie przypadł do gustu obdarowanemu zajączkowi, mało tego postanowił o tym poinformować darczyńców. Jak zakończyła się historia humorzastego Zacharego? Przekonajcie się sami czytając jego historię.      Wielka złość małego zajączka to książka która ukazuje w bardzo prosty sposób jak ważną rolę odgrywają w życiu każdego z nas emocje. Ukazuje nie tylko te pozytywne ale także negatywne strony ludzkiej natury. Wielka złość małego zajączka to idealna pozycja, która sprawdzi się zarówno dla 2 jak i 6 latka. Młodsze dzieci z radością wysłuchają historii i obejrzą piękne ilustracje a starsi będą z radością samodzielnie czytać i szlifować swój angielski. Serdecznie polecamy!!! 


Książkę znajdziecie TUTAJ

Komentarze

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Uciekający pieprz - "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami"

Kolejny wakacyjny piątek i kolejny eksperyment w ramach inicjatywy "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami ", której pomysłodawczynią jest  Karolowamama .  Do wykonania naszego eksperymentu - uciekający pieprz - potrzebujemy: - miski/głębokiego talerza, -  pieprzu, - płynu do naczyń, - małego pojemnika, - wody. 

Fakty i mity o bujaku Good Wood Poland

Kochani dzisiaj mamy dla Was wpis na który duża część z Was czekała od dawna. Dziś bierzemy pod lupę bujak Good Wood Poland , sprzęt który od kiedy pojawił się na rynku, kilka lat temu, stale wzbudza duże zainteresowanie. Obserwując grupy na facebooku, z pełnym przekonaniem mogę stwierdzić, iż jest to zabawka o którą najczęściej pytają rodzice. I nic w tym dziwnego. Po pierwsze jest tu kwestia ekonomiczna. Bujak to dość spory wydatek i każdy przed jego zakupem chce (choć mniej więcej) wiedzieć za co płaci. Po drugie przed podjęciem decyzji o zakupie (zwłaszcza zestawy ze zjeżdżalnią) musimy mieć pewność, iż w naszym domu/mieszkaniu mamy wystarczającą przestrzeń do swobodnej zabawy na tym sprzęcie. Po trzecie dobrze jest się zorientować jakie są możliwości jej wykorzystania, aby nie okazało się, że bujak po tygodniu znudzi się dzieciom i będzie stał pod ścianą. Po czwarte i najważniejsze to bezpieczeństwo korzystania z zestawu oraz od jakiego wieku dziecko może z niego swobodnie