Tyle razy nas odwiedziliście :-)

Squla Quizy od Granny

Nie od dziś wiadomo, że różnego rodzaju quizy to nie tylko świetna zabawa czy działanie pod presją czasu ale także bardzo ciekawy i skuteczny sposób nabywania nowej wiedzy. Firma Granna jak zawsze stoi na straży i uzupełnia wszelkiego rodzaju luki jakie można dostrzec na polskim rynku gier planszowych. Tak też było i tym razem gdy podjęli decyzje o wydaniu dwóch pozycji o tej samej nazwie. Squla Quiz to dwie gry o bardzo zbliżonych zasadach a zasadnicza różnica to stopnie trudności. Pierwsza (łatwiejsza) cześć skierowana jest do pierwszoklasistów natomiast druga (trudniejsza) do dzieci uczęszczających do drugiej  i trzeciej klasy. Obie gry mają formę quizu.          


W pudełku Squla Quiz dla pierwszych klas znajdziecie:

- 108 kart z zadaniami,
- 2 karty z odpowiedziami,
- 36 żetonów,
- karta z kodem dostępu do Squla.pl,
- oraz instrukcja.Spośród 108 kart wyróżnić możemy pytania z 6 dziedzin:

- edukacji matematycznej,
- edukacji polonistycznej,
- edukacji społeczno - przyrodniczej,
- edukacji muzycznej,
- edukacji plastycznej,
- oraz wychowania fizycznego.


Przygotowanie do gry polega jedynie na potasowaniu kart, ułożeniu ich na stosie pytaniami do dołu oraz ułożeniu kolejnego stosu z żetonów. Po takim przygotowaniu można rozpocząć rozgrywkę.   Zabawa polega na odpowiadaniu na pytania zamieszczone na wylosowanej kartce. Do każdego pytania podane są cztery odpowiedzi z których tylko jedna jest prawidłowa. Po udzieleniu dobrej odpowiedzi gracz bierze ze stosu jeden żeton. Należy jednak pamiętać, że podajemy jedynie literę pod którą znajduje się prawidłowa odpowiedz a nie całe zdanie. Gracz, który po odczytaniu dwunastu pytań zdobędzie 8 żetonów jest zwycięzcą. W grę można grać z jednym dzieckiem i osobą dorosłą jak również z większą grupą dzieci. W drugim wariancie każdy z graczy przed rozpoczęciem rozgrywki otrzymuje po dwa żetony. Pozostałe zasady są takie same jak w opisanej wersji. 


Squla Quiz dla pierwszych klas to gra dla dzieci od 4 do 7 roku życia i grać w nią może od 2 do 6 graczy (w tym osoby dorosłe jako prowadzące grę). Czas rozgrywki szacuje się na ok 15 minut.  Squla Quiz dla drugo - i trzecioklasistów to nieco rozbudowana wersja pierwszej gry. Poza większym stopniem trudności pytań mamy także małą modyfikację zasad.     W opakowaniu Squla Quiz dla drugich i trzecich klas znajdziemy:

- 108 kart z zadaniami,
- 2 karty z odpowiedziami,
- 36 żetonów,
- karta z kodem dostępu do Squla.pl,
- oraz instrukcja. 
W odróżnieniu od pierwszej części tutaj mamy jedynie cztery kategorie tematyczne: 

- edukację polonistyczną,
- edukację matematyczną,
- edukację przyrodniczą,
- oraz wychowanie fizyczne.     

Jedną z zasadniczych różnic jest występowanie czterech rodzajów żetonów. Mamy tzw. żetony Szczęścia (3 sztuki), żetony Psotnika (3 sztuki) oraz żetony z numerami (1 i 2). Tym razem zwycięzcą zostaje gracz który po 12 pytaniach uzbiera najwięcej punktów.    

Po ułożeniu kart i żetonów na dwóch oddzielnych stosach można rozpocząć rozgrywkę. I tu podobnie jak w pierwszej wersji gracze starają się jak najszybciej udzielić prawidłowych odpowiedzi na wylosowane pytanie. Jednak nie wszystko zależy od wiedzy. Tutaj liczy się także szczęście gdyż dwa rodzaje żetonów mogą nieźle namieszać. Oczywiście mowa o Szczęściarzu i Psotniku, których wylosowanie powoduje odpowiednio wzięcie od innego gracza jednego żetonu, natomiast w drugim przypadku gracz ma prawo wyznaczyć gracza,który nie będzie mógł odpowiadać na pytanie w następnej kolejce. W chwili gdy zostanie odsłonięta 12 karta i gracze zakończą udzielanie odpowiedzi następuje podliczenie zdobytych punktów oraz wyłonienie zwycięzcy.      


Squla Quizy to idealny przykład jak można połączyć przyjemne z pożytecznym. Zabawa podczas której dzieci zdobywają wiedzę z bardzo szeroko zakrojonych dziedzin nie może spotkać się z negatywną opinią. Do tego ciekawa forma kart na których znajdują się także rysunki przyciągają uwagę naszych pociech. Podsumowując, wakacje , wakacjami a u nas nauka w najlepsze, oczywiście tylko i wyłącznie nauka przez zabawę :-) Polecamy i Wam!!! 


Gry znajdziecie TUTAJ i TUTAJ

Granna


Komentarze

  1. SUPER!!! Podoba mi się, a córka bardzo lubi takie quizowe gry :)
    Na pewno zdecydowalibyśmy się na wersję dla starszych :)

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty