Przejdź do głównej zawartości

Przygody aniołków - Wydawnictwo Bernardinium

U nas kolejna książka, którą chcieliśmy Wam bardzo serdecznie polecić. Przygody aniołków Ivano Argento wprowadzają dzieci w świat bardzo ciekawskich i nie rzadko także figlarnych aniołów, które przeżywają mnóstwo przygód odkrywając wiele tajemnic. Książka ukazała się nakładem Wydawnictwa Bernardinium.   

W książce zamieszczono pięć odrębnych opowiadań z których każde opisuje inne wydarzenie. Jako pierwsze młody czytelnik poznaje dzieje stworzenia świata, dowiadujemy się także o  potopie oraz aniele stróżu. Każda historia przedstawiona jest z perspektywy aniołków, które ucząc się jak zostać aniołami stróżami przezywają dane wydarzenia w sposób bardzo osobliwy. Nie bark tu humoru oraz ukazania dobroci Pana Boga, który zawsze wyciąga swoją pomocną dłoń. Ignacemu  najbardziej spodobała się ostatnia opowieść o muzyce aniołów i o tym jak powstała prawdziwa anielska orkiestra. Przygody aniołków to idealna pozycja dla dzieci. Wesołe opowiadania spodobają się każdemu a kolorowe i zabawne ilustracje Fabrizio Zubani dopełniają idealnie tekst. Polecamy serdecznie!!!


Książkę znajdziemy TUTAJ

Wydawnictwo Bernardinum


Komentarze

  1. Mamy :) najbardziej podoba mi się historia o gwiazdce i aniołku, który namalował tęczę 😊

    OdpowiedzUsuń
  2. Ten autorski duet znamy z innej pozycji o aniołkach, która przypadła nam do gustu.

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Czym zająć malucha#14 - zabawa sensoryczna z woreczkami na lód

Dzisiaj wraz z Nikosiem chcieliśmy Wam pokazać kolejną zabawę sensoryczną, którą synek bardzo lubi. Przygotowanie jej jest szybkie i wymaga minimum nakładów finansowych. Wystarczy woreczek na kostki lodu kilkanaście koralików i woda. Oczywiście można także dać dziecku sam woreczek z wodą bez koralików, jedna te są dużą atrakcją dla malucha a ich dotykanie i próby przesuwania dodatkowo ćwiczą motorykę małą :-) Poniżej kilka kadrów z zabawy :-)

Jak przygotować woreczek

Na początek należy włożyć koraliki do woreczka. Robimy to otworem przez który nalewa się wodę. Gdy koraliki są już w woreczku, należy je delikatnie poprzesuwać do poszczególnych przegródek. Gdy koralika są już umieszczone nalewamy wodę i zawiązujemy woreczek :-) 

I liczymy na to, że dołączycie do zabawy :-) 
P.S. Woreczki szybko pękają więc przygotujcie się na mokrą zabawę z koniecznością wycierania podłogi :-)

Uciekający pieprz - "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami"

Kolejny wakacyjny piątek i kolejny eksperyment w ramach inicjatywy "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami", której pomysłodawczynią jest Karolowamama
Do wykonania naszego eksperymentu - uciekający pieprz - potrzebujemy:
- miski/głębokiego talerza, -  pieprzu, - płynu do naczyń, - małego pojemnika, - wody.