Przejdź do głównej zawartości

Przewodnik dla młodych odkrywców Biblii - Oficyna Wydawnicza VOCATIO

Przewodnik dla młodych odkrywców Biblii to dość obszerna pozycja skierowana do nieco starszych dzieci. Całość została przedstawiona chronologicznie a liczne ilustracje i mapy przedstawione w czarno białych barwach. Publikacja napisana została bardzo prostym i zrozumiałym dla młodego odbiorcy językiem, co pozwala na odkrywanie kolejnych kart Starego i Nowego Testamentu. Książka wydana została przez Oficynę Wydawniczą VOCATIO.     

Przewodnik sprawdził się idealnie jako materiał służący do powtórzenia i usystematyzowanie wiedzy już zdobytej, jak również znacznego jej pogłębienia. Prosty język, ciekawie przedstawione poszczególne zagadnienia spora ilość ilustracje oraz mapy przedstawiające miejsce w którym dane wydarzenie miało miejsce to główne atuty książki. 
Lektura choć wymagająca to jednak zdecydowanie warta uwagi. Korzystać z niej mogą nie tylko dzieci ale także rodzice i nauczyciele. Opowiedziane z pasję dzieje zawarte w Piśmie świętym pozwalają na nowo odkryć ich piękno i sens.   
U nas przewodnik stał się ważną częścią wieczornej rutyny. Przez ponad miesiąc systematycznie studiowaliśmy kolejne strony. Ignacemu bardzo spodobała się zarówno forma jak i treść książki. Jeżeli szukacie ciekawej i nieco wymagającej, ale nadal skierowanej do dzieci Biblii to zdecydowanie polecamy ten przewodnik, na pewno sprosta Waszym wymaganiom. Naszym jak najbardziej podołał.  


Książkę znajdziecie TUTAJKomentarze

Publikowanie komentarza

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Uciekający pieprz - "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami"

Kolejny wakacyjny piątek i kolejny eksperyment w ramach inicjatywy "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami", której pomysłodawczynią jest Karolowamama
Do wykonania naszego eksperymentu - uciekający pieprz - potrzebujemy:
- miski/głębokiego talerza, -  pieprzu, - płynu do naczyń, - małego pojemnika, - wody. 

Eksperyment "Rozkwitający kwiat" - PROJEKT PIĄTKI Z EKSPERYMENTAMI

Eksperyment "rozkwitający kwiat" prezentujemy dzisiaj w ramach projektu "PIĄTKI Z EKSPERYMENTAMI", to właśnie  dzięki niemu w każdy piątek opisujemy co najmniej jeden przeprowadzony przez nas eksperyment, a o całej inicjatywie możecie przeczytać TUTAJ.