Przejdź do głównej zawartości

Memory na trzy sposoby - Zabawy podwórkowe - Kapitan Nauka

Wakacje w pełni, i choć pogoda nas nie rozpieszcza, my i tak korzystamy z uroków natury i każdą wolną chwilę spędzamy w ogrodzie, do czego każdego zachęcamy.  A po całodniowych szaleństwach układamy puzzle, czytamy książki i gramy w gry. Jedną z nowości na Ignacego półce jest gra typu memory od Kapitana Nauki. Memory Zabawy podwórkowe to świetna propozycja dla całej rodziny gdyż grać w nią można aż na trzy sposoby :-)W pudełku znajdziecie:
- 20 sporych rozmiarów kartonowych kart o wymiarach 11 cm  x 11   cm (10 par),
- oraz instrukcję.
Na kartach znalazło się dziesięć różnych zabaw znanych i lubianych przez dzieci od lat. Autorka ilustracji Katarzyna Urbaniak sięgnęła po klasykę i tak podziwiać możemy dzieci grające w klasy, skaczące na gumie, bawiące się w ciuciubabkę, kręcące hula hop czy grające w kapsle. 

Co do zasad gry to myślę, że są wszystkim znane. Układamy karty na stole rysunkami do dołu a gracze odkrywając kolejno po dwie z nich starają się zapamiętać  ich położenie i odnaleźć jak najwięcej par. Memory na trzy sposoby to jednak coś więcej. Gra stworzona z myślą o dzieciach, ich potrzebach i poziomie rozwoju posiada aż trzy warianty, każdy przeznaczony dla innej grupy wiekowej. I tak już dwulatek z radością będzie odkrywał kolejne kary w poszukiwaniu takich samych zabaw. Czterolatek z ciekawością po odnalezieniu pary będzie starał się dostrzec choćby jedną z trzech różnic jakie zostały umieszczone na kartach. Natomiast sześciolatek z radością zmierzy się z przeciwnikami który z nich jest szybszy i jako pierwszy wskaże wszystkie trzy różnice na odnalezionej parze kart. Doskonały trening pamięci, spostrzegawczości  refleksu i koncentracji.      


Memory na trzy sposoby Zabawy podwórkowe to jedna z ciekawszych pozycji na rynku gier typu memory. Ignaś jest zachwycony nowymi elementami jakie pojawiają się w tej pozycji. Z dużym zapałem odnajduje różnice oraz wykorzystuje pomysły na zabawy znajdujące się na kartach. Gorąco polecamy, na pewno sprawi radość każdemu dziecku.


Grę znajdziecie TUTAJ

Komentarze

  1. Kapitan Nauka potrafi zaskoczyć. Bardzo podoba mi się pomysł na te ilustracje z dziecięcymi zabawami.

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Uciekający pieprz - "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami"

Kolejny wakacyjny piątek i kolejny eksperyment w ramach inicjatywy "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami ", której pomysłodawczynią jest  Karolowamama .  Do wykonania naszego eksperymentu - uciekający pieprz - potrzebujemy: - miski/głębokiego talerza, -  pieprzu, - płynu do naczyń, - małego pojemnika, - wody. 

Fakty i mity o bujaku Good Wood Poland

Kochani dzisiaj mamy dla Was wpis na który duża część z Was czekała od dawna. Dziś bierzemy pod lupę bujak Good Wood Poland , sprzęt który od kiedy pojawił się na rynku, kilka lat temu, stale wzbudza duże zainteresowanie. Obserwując grupy na facebooku, z pełnym przekonaniem mogę stwierdzić, iż jest to zabawka o którą najczęściej pytają rodzice. I nic w tym dziwnego. Po pierwsze jest tu kwestia ekonomiczna. Bujak to dość spory wydatek i każdy przed jego zakupem chce (choć mniej więcej) wiedzieć za co płaci. Po drugie przed podjęciem decyzji o zakupie (zwłaszcza zestawy ze zjeżdżalnią) musimy mieć pewność, iż w naszym domu/mieszkaniu mamy wystarczającą przestrzeń do swobodnej zabawy na tym sprzęcie. Po trzecie dobrze jest się zorientować jakie są możliwości jej wykorzystania, aby nie okazało się, że bujak po tygodniu znudzi się dzieciom i będzie stał pod ścianą. Po czwarte i najważniejsze to bezpieczeństwo korzystania z zestawu oraz od jakiego wieku dziecko może z niego swobodnie