Przejdź do głównej zawartości

Kura co tyła na diecie - Wydawnictwo Prószyński i S-ka

Przezabawna bohaterka z dylematem. Dokładnie tak, dzisiaj będzie o pewnej kurze, która nie wiadomo (a może wiadomo) dlaczego tyła będąc nawet na ścisłej diecie. Ta urocza i jednocześnie bardzo humorystyczna bajka jest autorstwa Pana Poety, autora wielu zabawnych rymowanek dla dzieci, które nie tylko uczą ale także bawią do łez. Książka wydana została przez Wydawnictwo Prószyński i S-ka.   Historia kury to pełne rozterek i dylematów rozważania naszej bohaterki nad jej dietą. Kura chcąc schudnąć (a może nie przytyć więcej) postanowiła przejść na dietę, niestety pokusy w postaci sera, szynki czy ziaren nie pozwalają jej oderwać się od spożywania kolejnych smakołyków. Nawet intensywny trening fizyczny w postaci biegu (wokół toru) przynosi odwrotny do zamierzonego efekt końcowy. Jednak kura pomimo problemów z przejściem przez drzwi, potrafiła znaleźć wyjście z całej tej dosyć "grubej" sytuacji.   Zabawne rymy, niewielka ilość tekstu oraz przezabawne i pełne szczegółów ilustracje autorstwa Joanny Młynarczyk tworzą kompozycję idealna. Książka skierowana do dzieci od 3 roku życia, sprawdzi się także jako jedna z pierwszych lektur dla nieco starszych dzieci rozpoczynających swoją przygodę z czytelnictwem. Kura co tyła na diecie, to świetna pozycja, która nie tylko bawi do łez ale także uczy. Ignacemu historia kury bardzo się spodobała, czytaliśmy ją już wielokrotnie, za każdym razem śmiejąc się do rozpuku. Książka wydana z największą starannością zachwyca pod każdym względem. Serdecznie polecamy!!!    


Książkę znajdziecie TUTAJ 

Prószyński i S-ka

Komentarze

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Czym zająć malucha#14 - zabawa sensoryczna z woreczkami na lód

Dzisiaj wraz z Nikosiem chcieliśmy Wam pokazać kolejną zabawę sensoryczną, którą synek bardzo lubi. Przygotowanie jej jest szybkie i wymaga minimum nakładów finansowych. Wystarczy woreczek na kostki lodu kilkanaście koralików i woda. Oczywiście można także dać dziecku sam woreczek z wodą bez koralików, jedna te są dużą atrakcją dla malucha a ich dotykanie i próby przesuwania dodatkowo ćwiczą motorykę małą :-) Poniżej kilka kadrów z zabawy :-)

Jak przygotować woreczek

Na początek należy włożyć koraliki do woreczka. Robimy to otworem przez który nalewa się wodę. Gdy koraliki są już w woreczku, należy je delikatnie poprzesuwać do poszczególnych przegródek. Gdy koralika są już umieszczone nalewamy wodę i zawiązujemy woreczek :-) 

I liczymy na to, że dołączycie do zabawy :-) 
P.S. Woreczki szybko pękają więc przygotujcie się na mokrą zabawę z koniecznością wycierania podłogi :-)

Czym zając malucha#17 - puzzle sensoryczne DIY

Dziś u nas kolejna zabawa, tym razem z puzzlami sensorycznymi w roli głównej. Nikoś bardzo lubi takie zabawy a puzzle spodobały mu się wyjątkowo. Mamy nadzieję, że spodoba się Wam pomysł na zabawę i tez wykonacie takie (lub podobne) zabawki dla Waszych maluszków :-)