Przejdź do głównej zawartości

Ignacy i Mela na tropie złodzieja - Zagadka dębów rogalińskich - Wydawnictwo Debit

Zgodnie z obietnicą dzisiaj mamy dla Was druga część najnowszej serii detektywistycznej dla dzieci jaka ukazała się na polskim rynku. Zabieramy Was do Rogalina gdzie Ignacy i Mela ponowne będą na tropie złodzieja :-) Zagadka dębów rogalińskich to kolejna po Zagadce biblioteki opowieść Zofii Staniszewskiej w której czytelnik może sam zdecydować o tym jak ta historia się zakończy. A musimy przyznać, że kończy się jak zawsze bardzo intrygująco :-) Seria wydawana jest przez Wydawnictwo Debit
Tym razem rezolutni mali detektywi udają się do pałacu w Rogalinie, gdzie Biblioteka, której ich mama jest dyrektorką oraz dom kultury wspólnie ogłosili konkurs literacki pot tytułem "Kryminał z Rogalinem" a gdzie właśnie miało się odbyć uroczyste  ogłoszenie listy zwycięzców oraz oczywiście wręczenie nagród w tym za pierwsze miejsce - 1 000 złotych oraz pamiątkowa figurka przedstawiająca słynne dęby rogalińskie, wykonana przez miejscowego artystę Pana Halaburdę.    Niestety podczas ceremonii dochodzi do kradzieży. Okazuje się, że z torby przeznaczonej dla zwycięzcy konkursu zniknęła nagroda. Do akcji natychmiast wkraczają niezawodni Ignacy i Mela. Dzięki zdjęciom jakie zostały zrobione podczas uroczystości oraz tuż przed jej rozpoczęciem dzieciom udaje się ustalić krąg podejrzanych. Jednak podkomisarz Klara potrzebuje niezbitych dowodów a nie tylko domniemywań nieletnich detektywów.    Jak zakończy się ta historia? No cóż podobnie jak w pierwszym tomie serii to zależeć będzie tylko i wyłącznie od czytelnika :-) My ponownie skusiliśmy się na zapoznanie z obiema możliwymi wersjami. Powiemy tylko tyle, że zarówno nagroda pieniężna jak i statuetka dębów rogalińskich trafiła w ręce zwyciężczyni konkursu :-)    Książka wzbogacona została ilustracjami autorstwa Artura Nowickiego. Są to czarno - białe rysunki, które w bardzo zabawny sposób obrazują treść książki. Idealne uzupełnienie książki detektywistycznej.   Jak już wspominałam przy okazji opisywania pierwszego tomu serii, dla Ignacego są to szczególne książki, nie tylko ze względu na fakt, iż bardzo lubi ten rodzaj literatury, ale przede wszystkim z uwagi na fakt, iż nosi to samo imię, co jeden z głównych bohaterów - Ignacy :-) Z całą pewnością polecamy obie części i z niecierpliwością czekamy na dalsze przygody sympatycznych detektywów. 


O pierwsze części serii przeczytacie TUTAJ


Książkę znajdziecie TUTAJ

Tytuł - Zagadka dębów rogalińskich
Seria - Ignacy i Mela na tropie złodzieja
Wydawnictwo - Debit
Autor - Zofia Staniszewska
Ilustracje - Artur Nowicki
Oprawa - twarda
Liczba stron - 65
Rok wydania - 2017


Wydawnictwo Debit


Komentarze

  1. Zaskoczona jestem ile jest ciekawych książek dla dzieci detektywistycznych. W tej podoba mi się, że akcja osadzona jest w rzeczywistym miejscu.

    OdpowiedzUsuń
  2. Nasze klimaty i marzy nam się ta seria :)

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Czym zająć malucha#14 - zabawa sensoryczna z woreczkami na lód

Dzisiaj wraz z Nikosiem chcieliśmy Wam pokazać kolejną zabawę sensoryczną, którą synek bardzo lubi. Przygotowanie jej jest szybkie i wymaga minimum nakładów finansowych. Wystarczy woreczek na kostki lodu kilkanaście koralików i woda. Oczywiście można także dać dziecku sam woreczek z wodą bez koralików, jedna te są dużą atrakcją dla malucha a ich dotykanie i próby przesuwania dodatkowo ćwiczą motorykę małą :-) Poniżej kilka kadrów z zabawy :-)

Jak przygotować woreczek

Na początek należy włożyć koraliki do woreczka. Robimy to otworem przez który nalewa się wodę. Gdy koraliki są już w woreczku, należy je delikatnie poprzesuwać do poszczególnych przegródek. Gdy koralika są już umieszczone nalewamy wodę i zawiązujemy woreczek :-) 

I liczymy na to, że dołączycie do zabawy :-) 
P.S. Woreczki szybko pękają więc przygotujcie się na mokrą zabawę z koniecznością wycierania podłogi :-)

Czym zając malucha#17 - puzzle sensoryczne DIY

Dziś u nas kolejna zabawa, tym razem z puzzlami sensorycznymi w roli głównej. Nikoś bardzo lubi takie zabawy a puzzle spodobały mu się wyjątkowo. Mamy nadzieję, że spodoba się Wam pomysł na zabawę i tez wykonacie takie (lub podobne) zabawki dla Waszych maluszków :-)