Przejdź do głównej zawartości

Humory Hipolita Kabla - Wydawnictwo Adamada

Ostatnimi czasy Ignacy został wielkim miłośnikiem książek, których głównym bohaterem jest pies. Miałam już przyjemność o kilku z nich napisać, kolejne czekają na swoją kolej. I właśnie jedną z takich pozycji dzisiaj Wam przybliżę, a będzie to wydana przez Wydawnictwo Adamada opowieść o bardzo humorzastym jegomościu, który zwie się Hipolit Kabel.   
Humory Hipolita Kabla to zawarte w ośmiu rozdziałach przygody dwójki przyjaciół, tytułowego Hipolita, który jest jamnikiem oraz Alojzego, wiernego druha który jest KOTEM. Główny bohater z reguły miewa złe humory, można by wręcz rzec że kapryśny z niego psiak. Jednak bez względu na to czy zawartość miski jest nieodpowiednia czy też pogoda niestosowna, na wszystkie troski Alojzy odnajdzie lekarstwo. Obaj przyjaciele mimo, iż są zupełnie inni to łączy ich coś wyjątkowego. Rozumieją się bez słów a Alojzy jako wierny przyjaciel zawsze znajdzie sposób na humory Hipolita. Ich przyjaźń udowadnia, iż nie mają znaczenia różnice jakie mogą dzielić dwie istoty lecz liczy się zrozumienie, oddanie i lojalność wobec prawdziwego przyjaciela. Ich historia to piękna lekcja tolerancji i bezinteresownej przyjaźni. 
Książka sama w sobie zachwyca, a to dzięki Grażynie Riggal, która stworzyła bardzo piękne ilustracje, stawiając tym samym kropkę na i. Doskonała w każdym calu stanowi idealne uzupełnienie naszej domowej biblioteczki. Po raz kolejny mamy ogromną przyjemność podziwiać kunszt z którego słyną książki wydawane przez Wydawnictwo Adamada. Jak już wspomniałam we wstępie Ignacy ostatnio bardzo zainteresował się czteronożnymi bohaterami i z ogromną pasją słucha o ich przygodach. Hipolit jako bohater bardzo mu się spodobał, nie tylko  ze względu na niebanalny humor jakim się odznacza. Książka jest przezabawna i z pewnością spodoba się każdemu dziecku bez względu na wiek.  


Książkę znajdziecie TUTAJ 

Wydawnictwa adamada

Komentarze

  1. Kochamy Hipolita Kabla:) To jedna z naszych ukochanych książek!

    OdpowiedzUsuń
  2. Piękna i wartościowa książka. Chętnie poczytamy.

    OdpowiedzUsuń

Publikowanie komentarza

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Uciekający pieprz - "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami"

Kolejny wakacyjny piątek i kolejny eksperyment w ramach inicjatywy "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami", której pomysłodawczynią jest Karolowamama
Do wykonania naszego eksperymentu - uciekający pieprz - potrzebujemy:
- miski/głębokiego talerza, -  pieprzu, - płynu do naczyń, - małego pojemnika, - wody. 

Eksperyment "Rozkwitający kwiat" - PROJEKT PIĄTKI Z EKSPERYMENTAMI

Eksperyment "rozkwitający kwiat" prezentujemy dzisiaj w ramach projektu "PIĄTKI Z EKSPERYMENTAMI", to właśnie  dzięki niemu w każdy piątek opisujemy co najmniej jeden przeprowadzony przez nas eksperyment, a o całej inicjatywie możecie przeczytać TUTAJ.