Przejdź do głównej zawartości

Wakacje z Lassem i Mają - Wydawnictwo Zakamarki

W naszej domowej biblioteczce znajduje się wiele pozycji opowiadających o przygodach młodych detektywów tropiących "groźnych" przestępców. Spowodowane jest to faktem, iż Ignacy bardzo lubi tego typu literaturę. A to za sprawą pewnej serii, która w naszym domu pojawiła się jakiś czas temu. Mowa oczywiście o najsłynniejszej parze przyjaciół, którzy strzegą swoje miasto przed bandytami. Przygody Lassego i Mai stale i nie zmiennie cieszą się u nas ogromną popularnością, dlatego też nie mogło zabraknąć w Ignacego zbiorze najnowszej pozycji z serii Wakacje z Lassem i Mają. Zarówno tą jak i poprzednie części napisał Martin Widmark a w Polsce wydało je Wydawnictwo Zakamarki.  
Tym razem autor postanowił nieco rozpieścić czytelników i poza (jak zawsze) ciekawą fabułą, zadbał także o niezłą rozrywkę w postaci wielu fascynujących zagadek, quizów, testów czy gier. Każdy znajdzie tu coś dla siebie, a zbliżające się wielkimi krokami wakacje sprzyjać będą tego typu rozrywką. 


Wracając do samego opowiadania, tym razem nie mamy typowego śledztwa, jednak czytelnik zostaje włączony do zabawy i ma możliwość poczuć się jak prawdziwy detektyw. W szkole Lassego i Mai wszyscy czekają na upragnione wakacje. W przeddzień zakończenia roku szkolnego Pani dyrektor szkoły postanowiła zorganizować apel, na który zaprosiła trzech gości: pastora, Barbarę Palm oraz komisarza policji. Każdy z zaproszonych ma za zadanie opowiedzieć dzieciom historyjkę o sobie i wpleść w niż coś co jest nie prawdą. Jak możecie się już domyślić, dzieci będą próbowały wychwycić w którym momencie mówcy mijają się z prawdą. Jednak czy im się to uda? Czy Lassemu i Mai pomoże zdobyte już doświadczenie i bez trudu wskażą fragment opowiadania, który został zmyślony? No cóż o tym przekonacie się podczas lektury :-)Cała seria jest niezwykle ciekawa a Ignacy wprost za nią przepada. Najnowsza część, poza świetnym opowiadaniem, pozwala także na sprawdzenie swojej wiedzy z zakresu poprzednich tomów, dzięki zamieszczonemu w książce testowi do rozwiązania. Gorąco polecamy, książka idealna do plecaka na letnie podróże.    
Książkę znajdziecie TUTAJ

Tytuł - Wakacje z Lassem i Mają
Wydawnictwo - Zakamarki
Autor - Martin Widmark
Ilustracje - Helena Willis
Oprawa - twarda
Liczba stron - 92
Rok wydania - 2017

Wydawnictwo Zakamarki


Komentarze

  1. Córka uwielbia Lassego i Maję i juz się nie moze doczekać, by na targach zdobyć autograf autora :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Nie znamy tych bohaterów, ale przyjdzie czas i na nich w przyszłości.

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Uciekający pieprz - "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami"

Kolejny wakacyjny piątek i kolejny eksperyment w ramach inicjatywy "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami ", której pomysłodawczynią jest  Karolowamama .  Do wykonania naszego eksperymentu - uciekający pieprz - potrzebujemy: - miski/głębokiego talerza, -  pieprzu, - płynu do naczyń, - małego pojemnika, - wody. 

Fakty i mity o bujaku Good Wood Poland

Kochani dzisiaj mamy dla Was wpis na który duża część z Was czekała od dawna. Dziś bierzemy pod lupę bujak Good Wood Poland , sprzęt który od kiedy pojawił się na rynku, kilka lat temu, stale wzbudza duże zainteresowanie. Obserwując grupy na facebooku, z pełnym przekonaniem mogę stwierdzić, iż jest to zabawka o którą najczęściej pytają rodzice. I nic w tym dziwnego. Po pierwsze jest tu kwestia ekonomiczna. Bujak to dość spory wydatek i każdy przed jego zakupem chce (choć mniej więcej) wiedzieć za co płaci. Po drugie przed podjęciem decyzji o zakupie (zwłaszcza zestawy ze zjeżdżalnią) musimy mieć pewność, iż w naszym domu/mieszkaniu mamy wystarczającą przestrzeń do swobodnej zabawy na tym sprzęcie. Po trzecie dobrze jest się zorientować jakie są możliwości jej wykorzystania, aby nie okazało się, że bujak po tygodniu znudzi się dzieciom i będzie stał pod ścianą. Po czwarte i najważniejsze to bezpieczeństwo korzystania z zestawu oraz od jakiego wieku dziecko może z niego swobodnie