Przejdź do głównej zawartości

W to mi graj. Bajki muzyczne - Wydawnictwo Poradnia K

W to mi graj. Bajki muzyczne autorstwa Justyny Bednarek, to pozycja, która od swojej premiery w październiku ubiegłego roku bardzo mnie intrygowała. Twórczość artystki jest nam dobrze znana, co jeszcze bardziej potęgowało ciekawość a dbałość z jakim Wydawnictwo Poradnia K wydało książkę nie pozostawiało najmniejszych wątpliwości, że będzie to bestseller. Nie lada kunsztem literackim musi wykazać się pisarz podejmujący się przeniesienia muzyki oraz wrażeń jakie towarzyszą podczas jej słuchania odbiorcom na karty książki. Każdy myślę przyzna, że jest tonie lada sztuka. Jak z tym zadaniem poradziła sobie autorka legendarnych już Dziesięciu skarpetek? O tym już za chwilę. 
Dwanaście bajek a w nich historia kilkorga dzieci, które łączy miłość do muzyki oraz fakt, że uczęszczają do tej samej prywatnej szkoły muzycznej. Antoś, Karol, Kasia oraz Teodozja to podopieczni Pani Emilii oraz Pana Eugeniusza, którzy podczas codziennych czynności "uczą się" na nowo słuchać i odczuwać muzykę. Fabuła ściera się z fantazją, mamy tu sytuacje, które w realnym świecie nie mogą się zwyczajnie zdarzyć. A wszystko to przeplatane kolejnymi utworami, wśród których są m.in. V Symfonia Beethovena, Marsz turecki Mozarta czy Walc kwiatów Czajkowskiego. Każdy rozdział poświęcony został innej kompozycji. Autorka zadbała także o to aby przybliżyć dzieciom sylwetki poszczególnych twórców, każda bajka kończy się krótką notą biograficzną oraz portretem kompozytora. 

Na uwagę zasługują także bajeczne wręcz magiczne ilustracje Józefa Wilkonia. Ta jakże przemyślana w każdy calu publikacja jest jedyna w swoim rodzaju. Stanowi zaproszenie do magicznego świata muzyki, dla każdego kto nie wyobraża sobie bez niej życia. Całość stanowi bardzo wartościowe dzieło, które zachwyci nie tylko dzieci ale także dorosłych, pozwalając puścić wodze fantazji i poddać się muzyce. 
Lektura mimo, iż do lekkiej nie należy, w naszym domu spotkała się z dużym uznaniem. Ignacy z ogromnym zaciekawieniem słuchał o kolejnych przygodach bohaterów oraz poznawał twórców omawianych kompozycji. Jednak z powodu dość zawiłej fabuły jest to z pewnością książka skierowana do nieco starszych dzieci. A my na pewno jeszcze nie raz z ogromną przyjemnością po nią sięgniemy. 


Gorąco polecamy!!!


Książkę znajdziecie TUTAJ

Wydawnictwo Poradnia K

Komentarze

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Uciekający pieprz - "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami"

Kolejny wakacyjny piątek i kolejny eksperyment w ramach inicjatywy "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami ", której pomysłodawczynią jest  Karolowamama .  Do wykonania naszego eksperymentu - uciekający pieprz - potrzebujemy: - miski/głębokiego talerza, -  pieprzu, - płynu do naczyń, - małego pojemnika, - wody. 

Fakty i mity o bujaku Good Wood Poland

Kochani dzisiaj mamy dla Was wpis na który duża część z Was czekała od dawna. Dziś bierzemy pod lupę bujak Good Wood Poland , sprzęt który od kiedy pojawił się na rynku, kilka lat temu, stale wzbudza duże zainteresowanie. Obserwując grupy na facebooku, z pełnym przekonaniem mogę stwierdzić, iż jest to zabawka o którą najczęściej pytają rodzice. I nic w tym dziwnego. Po pierwsze jest tu kwestia ekonomiczna. Bujak to dość spory wydatek i każdy przed jego zakupem chce (choć mniej więcej) wiedzieć za co płaci. Po drugie przed podjęciem decyzji o zakupie (zwłaszcza zestawy ze zjeżdżalnią) musimy mieć pewność, iż w naszym domu/mieszkaniu mamy wystarczającą przestrzeń do swobodnej zabawy na tym sprzęcie. Po trzecie dobrze jest się zorientować jakie są możliwości jej wykorzystania, aby nie okazało się, że bujak po tygodniu znudzi się dzieciom i będzie stał pod ścianą. Po czwarte i najważniejsze to bezpieczeństwo korzystania z zestawu oraz od jakiego wieku dziecko może z niego swobodnie