Przejdź do głównej zawartości

Tempo Junior od Granny

Ostatnimi czasy na Ignacego regale pojawiło się kilka nowości, a wśród nich świetna gra Tempo Junior od Granny. Nie jest tajemnicą, że gry uwielbiamy i spędzamy przy nich dużo czasu, który jest dla nas bardzo cennym. Prezentowana dzisiaj pozycja gwarantuje świetną zabawę w połączeniu z działaniem pod presją czasu. Ogrom śmiechu i radości.  





W pudełku znajdziecie:

- rozkładaną planszę,
- 60 kart,
- 5 pionków w różnych kolorach,
- 5 żetonów w kolorach pionków,
- 42 żetony liter,
- żeton pierwszego gracza,
- klepsydrę,
- zasłonkę na klepsydrę,
- oraz instrukcję.







 

Gra jest przeznaczona dla dzieci od 5 roku życia w w rozgrywce może uczestniczyć od 2 do 5 graczy.


Przed rozpoczęciem rozgrywki należy umieścić losowo wybrane żetony na planszy w miejscach oznaczonych krzyżykiem. Ponieważ żetony są dwustronne należy ułożyć je tak aby widoczne były jedynie znajdujące się na nich litery. Następnie umieszczamy karty w roku planszy (na miejscu oznaczonym wizerunkiem karty). Ostatnim etapem przygotowań jest wybranie przez zawodników koloru pionka oraz odpowiadającego mu żetonu i ustawienie ich na polu startowym.  


Celem gry jest zdobycie jak największej liczby punktów, a gromadzenie ich może nastąpić dwojako:

- zbierając żetony liter,
- oraz przekraczając linię mety.





Gracz rozpoczynający rundę podnosi z talii pierwszą z góry kartę i na głos odczytuje znajdujący się na niej temat. Teraz jego zadaniem jest podanie hasła związanego z nim aby móc przesunąć swój pionek o jedno miejsce na planszy. I tu obowiązuje zasady co do pul na które gracz chce postawić pionka. Jeżeli jest to puste pole to wystarczy hasło związane z wylosowanym tematem, natomiast jeżeli pole na którym zawodnik chce umieścić swój pionek jest oznaczone żetonem liter to podane hasło musi zaczynać się na literę znajdującą się na owym żetonie. Tematy znajdujące się na kartach są bardzo dobrze dobrane, ponieważ są bliskie dzieciom i podanie większej ilości skojarzeń nie stanowi większego problemu. Podawanie haseł a co za tym idzie przesuwanie pionka po planszy odbywa się do momentu aż gracz zdecyduje, że zakończył ruch, jednak musi pamiętać, że na udzielenie wszystkich odpowiedzi ma jedynie 30 sekund. W przypadku upływu czasu tura nie zostaje zawodnikowi zaliczona i pionek powraca na miejsce w którym był rozpoczynając tą rundę. 





Gracz po przekroczeniu mety jako pierwszy otrzymuje 3 punkty, kolejni zawodnicy odpowiednio 2 i 1 punkt. Po zakończeniu rozgrywki wszyscy gracze zliczają punkty zdobyte z żetonów liter oraz za ewentualne przekroczenie mety. Gracz z największą liczbą punktów zostaje zwycięzcą. 


Tempo Junior umożliwia również grę w kilku innych wariantach takich jak:

- gra zespołowa - wtedy zawodnicy z jednej drużyny podają hasła naprzemiennie,

- wariant uproszczony (da młodszych dzieci) - w tym przypadku umieszczone na planszy żetony ukazują liczbę punktów, którą gracz zdobędzie uzyskując dany żeton po prawidłowym podaniu hasła,

- wariant wyścigowy - w tym przypadku żetony liter nie biorą udziału w rozgrywce a jej celem jest jak najszybsze dotarcie do mety.


Tempo Junior stanowi świetną rozrywkę oraz niezły trening szybkości kojarzenia, logicznego myślenia czy koncentracji. Ignacy gra jest zachwycony, szybkie tempo, wyszukiwanie coraz to nowych skojarzeń oraz aspekt czasowy sprawiają, że zabawa jest świetna i nie nudzi się nawet podczas setnej rozgrywki. Jeżeli szukacie pomysłu na prezent, to prezentowana dzisiaj pozycja sprawdzi się idealnie. 

 

Polecamy serdecznie

Grę znajdziecie TUTAJ




Komentarze

  1. Podobają mi się takie gry dzie można się pośmiać :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Podobają mi się takie gry dzie można się pośmiać :)

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Czym zająć malucha#14 - zabawa sensoryczna z woreczkami na lód

Dzisiaj wraz z Nikosiem chcieliśmy Wam pokazać kolejną zabawę sensoryczną, którą synek bardzo lubi. Przygotowanie jej jest szybkie i wymaga minimum nakładów finansowych. Wystarczy woreczek na kostki lodu kilkanaście koralików i woda. Oczywiście można także dać dziecku sam woreczek z wodą bez koralików, jedna te są dużą atrakcją dla malucha a ich dotykanie i próby przesuwania dodatkowo ćwiczą motorykę małą :-) Poniżej kilka kadrów z zabawy :-)

Jak przygotować woreczek

Na początek należy włożyć koraliki do woreczka. Robimy to otworem przez który nalewa się wodę. Gdy koraliki są już w woreczku, należy je delikatnie poprzesuwać do poszczególnych przegródek. Gdy koralika są już umieszczone nalewamy wodę i zawiązujemy woreczek :-) 

I liczymy na to, że dołączycie do zabawy :-) 
P.S. Woreczki szybko pękają więc przygotujcie się na mokrą zabawę z koniecznością wycierania podłogi :-)

Czym zając malucha#17 - puzzle sensoryczne DIY

Dziś u nas kolejna zabawa, tym razem z puzzlami sensorycznymi w roli głównej. Nikoś bardzo lubi takie zabawy a puzzle spodobały mu się wyjątkowo. Mamy nadzieję, że spodoba się Wam pomysł na zabawę i tez wykonacie takie (lub podobne) zabawki dla Waszych maluszków :-)