Przejdź do głównej zawartości

Przygody Bartka Koniczyny - Wydawnictwo Skrzat

Seria czterech książek opowiadająca o wyczynach i przygodach przesympatycznego Bartka Koniczyny. Autorka Danuta Zawadzka od lat pracuje z dziećmi oraz pisze dla nich wiersze i książki. Seria wydana została przez Wydawnictwo Skrzat.

Serię otwiera książka o dość wymownym tytule Wyczyny Bartka Koniczyny. Głównego bohatera poznajemy w dość niezwykłych okolicznościach, kiedy musi przeprowadzić się z domu rodzinnego w Poznaniu do dziadków, którzy mieszkają w Zaniemyślu. Jak zapewne się już domyślacie taka zmiana pociąga za sobą wiele konsekwencji z którymi chłopiec będzie musiał się zmierzyć. Na szczęście kochający i troskliwi dziadkowie dopilnują aby ich wnuk jak najmniej odczuł rozłąkę z rodzicami. I choć Bartek miewa dość specyficzne pomysły jak na przykład trenowanie trenowanie kury sąsiada czy straszenie Pani Raczek żabami, to w gruncie rzeczy jest dobrym i kochanym dzieckiem z bardzo wybujałą wyobraźnią, ale przede wszystkim z jednym bardzo dużym marzeniem aby znów móc mieszkać z rodzicami. Gdy nadeszły święta marzenie chłopca się ziściło. Rodzice Bartka postanowili sprzedać mieszkanie w Poznaniu i kupili dom w Zaniemyślu. Bartek Koniczyna i Banda z Zaniemyśla to druga część serii, w której poznajemy dalsze losy rodziny Koniczynów. Rodzice chłopca właśnie kupili dom, jak się okazało do gruntownego remontu. Jednak dzielny choć ie znający się na majsterkowaniu tata Bartka postanawia sam zająć się niezbędnymi naprawami. Jak można się domyśleć Bartek także ochoczo będzie brał aktywny udział w tym przedsięwzięciu. A z tego to mogą wyniknąć tyko same kłopoty. Jednak po kilku nieudanych próbach do domu weszła ekipa remontowa i po niedługim czasie cała rodzina mogła się już wprowadzić do nowego domu. W życie Bartka Koniczyny dużo się działo, przeprowadzka, nowa szkoła, koledzy, jednak nasz bohater bardzo szybko odnalazł się w nowej rzeczywistości i a jakby tego było mało, założył własną BANDĘ. Od tej pory perypetie Jaśka, Jarka, Wojtka, zarozumiałej Madzi i oczywiście Bartka Koniczyny przeplatają się z życiem rodzinnym chłopca. Pomysły miewają szalone jak na prawdziwą BANDĘ przystało,jednak zawsze towarzyszą im dobre intencje oraz nauka na przyszłość.Bartek Koniczyna i tajemnicza dziewczyna to trzecia części serii, z której dowiadujemy się, że rodzice Bartka wybierają się w kilku tygodniową podróż do Paryża, w związku z czym chłopiec ponownie musi zamieszkać z dziadkami. Na szczęście na pocieszenie dostaje wymarzony aparat fotograficzny, który od teraz towarzyszyć mu będzie niemalże wszędzie. Życie toczyło się swoim torem a Bartek z racji, iż był bardzo dobrym uczniem w szkole został wytypowany do udziału w konkursie przyrodniczym, podobnie jak zarozumiała Madzia. Jednak przygotowania do konkursu nie szły po jego myśli ponieważ w jego życiu pojawiła się tajemnicza dziewczyna. Gdy nadszedł dzień konkursu wszystko się wyjaśniło a tajemnicza dziewczyna zniknęła na zawsze. Pomiędzy przyjaciółmi znów zapanował spokój i harmonia, jednak w życiu rodzinnym Bartka szykowały się ogromne zmiany. Jego rodzice oznajmili, że zostanie starszym bratem.   
Bartek Koniczyna Pulpet i rodzina to ostatnia część serii. Poznajemy w niej Krzysia, malutkiego brata Bartka, który jak się dowiadujemy miał być dziewczynką. Taki obrót sprawy sprawia, że Bartek ma bardzo ważną misję do spełnienia - musi przemalować pokój braciszka z różowego koloru na niebieski. Oczywiście nie bez pomocy BANDY. Co z tego wyniknie i co z tym mają wspólnego niebieskie słonie, przekonacie się czytając książkę. Powiększenie rodziny spowodowało, że życie każdego jej członka zmieniło się diametralnie. Brak snu i czasu spowodował zaniedbania chłopca w szkole, a wiecznie zajęci rodzice sprawiali wrażenie jakby zapomnieli o Bartku. Jednak pewnego dnia ojciec chłopca zabiera go wraz z przyjaciółmi z BANDY na wycieczkę rowerową z której wracają z kolejną niespodzianką w postaci pieska. No cóż rodzice nie mają wyjścia i zgadzają się na to aby czworonogi pupil pozostał członkiem rodziny Koniczynów. Od tej chwili Bartek i Pulpet stają się niemalże nierozłączni. Seria książek o przygodach Bartka Koniczyny to bardzo zabawne ale jednocześnie pouczające lektury. Nasz bohater mimo, iż zdarza mu się psocić i wyczyniać przeróżne psoty, to zawsze wyciąga trafne wnioski z konsekwencji jakie poniósł w związku z daną sytuacją. Mamy tu odpowiednie wzorce do naśladowania jak również pełne humoru opowiadania. Ignacemu przygody Bartka i jego BANDY bardzo się podobały. Śmiechu było co nie miara podczas lektury, ale również i poważne dyskusje na temat wartości jakimi są rodzina i przyjaciele. Fenomenalna seria, którą serdecznie polecamy, gwarantujemy Wam, że nikt nie będzie się nudził podczas lektury. 


Polecamy serdeczne!!!


Książki znajdziecie TUTAJ

Wydawnictwo Skrzat

Komentarze

  1. Fajne.
    Widzę że graficznie zbliżona do ulubionej serii Filipka ,,Biuro detektywistyczne Lassego i Mai".

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Uciekający pieprz - "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami"

Kolejny wakacyjny piątek i kolejny eksperyment w ramach inicjatywy "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami ", której pomysłodawczynią jest  Karolowamama .  Do wykonania naszego eksperymentu - uciekający pieprz - potrzebujemy: - miski/głębokiego talerza, -  pieprzu, - płynu do naczyń, - małego pojemnika, - wody. 

Fakty i mity o bujaku Good Wood Poland

Kochani dzisiaj mamy dla Was wpis na który duża część z Was czekała od dawna. Dziś bierzemy pod lupę bujak Good Wood Poland , sprzęt który od kiedy pojawił się na rynku, kilka lat temu, stale wzbudza duże zainteresowanie. Obserwując grupy na facebooku, z pełnym przekonaniem mogę stwierdzić, iż jest to zabawka o którą najczęściej pytają rodzice. I nic w tym dziwnego. Po pierwsze jest tu kwestia ekonomiczna. Bujak to dość spory wydatek i każdy przed jego zakupem chce (choć mniej więcej) wiedzieć za co płaci. Po drugie przed podjęciem decyzji o zakupie (zwłaszcza zestawy ze zjeżdżalnią) musimy mieć pewność, iż w naszym domu/mieszkaniu mamy wystarczającą przestrzeń do swobodnej zabawy na tym sprzęcie. Po trzecie dobrze jest się zorientować jakie są możliwości jej wykorzystania, aby nie okazało się, że bujak po tygodniu znudzi się dzieciom i będzie stał pod ścianą. Po czwarte i najważniejsze to bezpieczeństwo korzystania z zestawu oraz od jakiego wieku dziecko może z niego swobodnie