Przejdź do głównej zawartości

Pomysł na prezent z okazji Dnia Dziecka

Dzień Dziecka zbliża się wielkimi krokami, dlatego postanowiłam przygotować dla Was zestawienie zawierające gry i zabawki, które u nas sprawdziły się znakomicie. Klikając na poszczególne zdjęcia przejdziecie do dłuższych opisów :-) Mamy nadzieję, że takim zbiorowym wpisem podpowiemy Wam co nieco :-) 

P.S.

Kolejność jest przypadkowa, gdyż każda z poniżej prezentowanych zabawek jest niepowtarzalna w swoim rodzaju, nie potrafiliśmy stworzyć listy ulubionych, ponieważ wszystkie są fenomenalne :-)

 Klocki GEO - Epideixis


Gra Kot Stefan - Egmont


Mikroskop - Kabum


Gra Pingolo - Foxgames


Klocki EDU - Epideixis


Tablica magnetyczna - Meizi


Gra Mądry zamek - GRANNA


Mapa zdrapka - PlayPrint 


Klocki Dienesa - Epideixis


Gra Potworne przepychanki - REBEL


Zestaw gier - Alexander


Gra Pajęczyca - GRANNA 
Każda z powyższych propozycji na pewno świetnie się sprawdzi jako prezent :-)

Komentarze

  1. Z pewnością tak. Tylko miałabym problem z decyzją :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Ciekawe propozycje... Ale chyba najbardziej w oko wpadł mi mikroskop :-)

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Czym zająć malucha#14 - zabawa sensoryczna z woreczkami na lód

Dzisiaj wraz z Nikosiem chcieliśmy Wam pokazać kolejną zabawę sensoryczną, którą synek bardzo lubi. Przygotowanie jej jest szybkie i wymaga minimum nakładów finansowych. Wystarczy woreczek na kostki lodu kilkanaście koralików i woda. Oczywiście można także dać dziecku sam woreczek z wodą bez koralików, jedna te są dużą atrakcją dla malucha a ich dotykanie i próby przesuwania dodatkowo ćwiczą motorykę małą :-) Poniżej kilka kadrów z zabawy :-)

Jak przygotować woreczek

Na początek należy włożyć koraliki do woreczka. Robimy to otworem przez który nalewa się wodę. Gdy koraliki są już w woreczku, należy je delikatnie poprzesuwać do poszczególnych przegródek. Gdy koralika są już umieszczone nalewamy wodę i zawiązujemy woreczek :-) 

I liczymy na to, że dołączycie do zabawy :-) 
P.S. Woreczki szybko pękają więc przygotujcie się na mokrą zabawę z koniecznością wycierania podłogi :-)

Czym zając malucha#17 - puzzle sensoryczne DIY

Dziś u nas kolejna zabawa, tym razem z puzzlami sensorycznymi w roli głównej. Nikoś bardzo lubi takie zabawy a puzzle spodobały mu się wyjątkowo. Mamy nadzieję, że spodoba się Wam pomysł na zabawę i tez wykonacie takie (lub podobne) zabawki dla Waszych maluszków :-)