Przejdź do głównej zawartości

Kokarda narodowa

Majowe święto skłoniło nas do wykonania kokardy narodowej, która jest patriotycznym, narodowym symbolem Polaków. Kokarda jest kolistą rozetką w barwach narodowych. My pomysł na jej wykonanie zaczerpnęliśmy z książki Wydawnictwa RM Pożegnanie powstańca Artura Grottgera, o której pisałam TUTAJ


Wykonanie kokardy jest bardzo proste. Po wycięciu niezbędnych elementów należy przykleić biały kawałek papieru tak aby wystawał ok 1,5 cm, po czym składamy kartkę w harmonijkę. Podobnie postępujemy z drugą częścią elementów. Na koniec obie harmonijki sklejamy klejem i ozdabiamy środek czerwonym kółkiem.  
Efekt końcowy :-)


Wspomnianą książkę znajdziecie TUTAJ 

Wydawnictwo RM

Komentarze

  1. Książka fajna .
    My też robiliśmy symbole narodowe

    OdpowiedzUsuń
  2. Fajna, przyjemna forma a wartości zostały przekazane :)

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Czym zająć malucha#14 - zabawa sensoryczna z woreczkami na lód

Dzisiaj wraz z Nikosiem chcieliśmy Wam pokazać kolejną zabawę sensoryczną, którą synek bardzo lubi. Przygotowanie jej jest szybkie i wymaga minimum nakładów finansowych. Wystarczy woreczek na kostki lodu kilkanaście koralików i woda. Oczywiście można także dać dziecku sam woreczek z wodą bez koralików, jedna te są dużą atrakcją dla malucha a ich dotykanie i próby przesuwania dodatkowo ćwiczą motorykę małą :-) Poniżej kilka kadrów z zabawy :-)

Jak przygotować woreczek

Na początek należy włożyć koraliki do woreczka. Robimy to otworem przez który nalewa się wodę. Gdy koraliki są już w woreczku, należy je delikatnie poprzesuwać do poszczególnych przegródek. Gdy koralika są już umieszczone nalewamy wodę i zawiązujemy woreczek :-) 

I liczymy na to, że dołączycie do zabawy :-) 
P.S. Woreczki szybko pękają więc przygotujcie się na mokrą zabawę z koniecznością wycierania podłogi :-)

Czym zając malucha#17 - puzzle sensoryczne DIY

Dziś u nas kolejna zabawa, tym razem z puzzlami sensorycznymi w roli głównej. Nikoś bardzo lubi takie zabawy a puzzle spodobały mu się wyjątkowo. Mamy nadzieję, że spodoba się Wam pomysł na zabawę i tez wykonacie takie (lub podobne) zabawki dla Waszych maluszków :-)