Przejdź do głównej zawartości

Kokarda narodowa

Majowe święto skłoniło nas do wykonania kokardy narodowej, która jest patriotycznym, narodowym symbolem Polaków. Kokarda jest kolistą rozetką w barwach narodowych. My pomysł na jej wykonanie zaczerpnęliśmy z książki Wydawnictwa RM Pożegnanie powstańca Artura Grottgera, o której pisałam TUTAJ


Wykonanie kokardy jest bardzo proste. Po wycięciu niezbędnych elementów należy przykleić biały kawałek papieru tak aby wystawał ok 1,5 cm, po czym składamy kartkę w harmonijkę. Podobnie postępujemy z drugą częścią elementów. Na koniec obie harmonijki sklejamy klejem i ozdabiamy środek czerwonym kółkiem.  
Efekt końcowy :-)


Wspomnianą książkę znajdziecie TUTAJ 

Wydawnictwo RM

Komentarze

  1. Książka fajna .
    My też robiliśmy symbole narodowe

    OdpowiedzUsuń
  2. Fajna, przyjemna forma a wartości zostały przekazane :)

    OdpowiedzUsuń

Publikowanie komentarza

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Uciekający pieprz - "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami"

Kolejny wakacyjny piątek i kolejny eksperyment w ramach inicjatywy "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami", której pomysłodawczynią jest Karolowamama
Do wykonania naszego eksperymentu - uciekający pieprz - potrzebujemy:
- miski/głębokiego talerza, -  pieprzu, - płynu do naczyń, - małego pojemnika, - wody. 

Eksperyment "Rozkwitający kwiat" - PROJEKT PIĄTKI Z EKSPERYMENTAMI

Eksperyment "rozkwitający kwiat" prezentujemy dzisiaj w ramach projektu "PIĄTKI Z EKSPERYMENTAMI", to właśnie  dzięki niemu w każdy piątek opisujemy co najmniej jeden przeprowadzony przez nas eksperyment, a o całej inicjatywie możecie przeczytać TUTAJ.