Przejdź do głównej zawartości

Dzień i Noc - Plastyka dla dzieci - Wydawnictwo Arkady

U nas ostatnio powstała kolejna praca plastyczna, który pomysł zaczerpnęliśmy z książki Plastyka dla dzieci Wydawnictwa Arkady. Tym razem projekt był nieco ambitniejszy, wymagający czasy i mojej pomocy :-) Powstała u nas obrazek który w zależności od tego z której strony na niego popatrzymy, zobaczymy dzień lub noc :-) Świetna zabawa i ekstra efekt końcowy :-)Do wykonania obrazka potrzebowaliśmy:

- dwóch białych kartek, 
- niebieskiego brystolu,
- pasteli olejnych,
- linijki,
- nożyczek ,
- kleju, 
- ołówka,
- książki Plastyka dla dzieci. Praca nad rysunkiem Ignacy rozpoczął od narysowania dwóch rysunków - dnia i nocy. 

Gdy oba rysunki były już gotowe...


odmierzyłam na tyle rysunków po 12 równych pasków oraz ponumerowałam je (jeden rysunek liczbami parzystymi a drugi nieparzystymi).Następnie je wycięłam...Następnie wycięłam z niebieskiego brystolu fragment papieru, równy wymiarom obu kartek oraz odmierzyłam takiej samej szerokości paski (24 sztuki).Następny krok to złożenie brystolu w harmonijkę...Następnie przyklejenie rysunków pociętych w paski według numeracji od 1 do 24.A oto efekt końcowy jaki udało nam się wspólnymi siłami osiągnąć :-) U nas powstała wersja przedstawiona w książce, ale już mamy w planach kolejne obrazki :-) Jak myślicie czy mamy ucieszyły by się otrzymując taki prezent przedstawiający np. róże i tulipany :-) Jestem pewna że tak :-)
A tu oryginał, na którym się wzorowaliśmy :-)Wspomnianą książkę znajdziecie TUTAJ

Wydawnictwo Arkady

Kolorowy Świat Bambino
Komentarze

  1. Fajnie Wam wyszło.
    A książki te dwie są moim marzeniem. Ale byłoby działań i pięknych wpisow.

    Ja to chyba sobie zimę/lato zrobię 😁 (w sensie magiczny który z zimowego świata przeniesie mnie do letniego 😋)

    OdpowiedzUsuń
  2. Ta książka to masa inspiracji. Pięknie to wyszło.

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Czym zająć malucha#14 - zabawa sensoryczna z woreczkami na lód

Dzisiaj wraz z Nikosiem chcieliśmy Wam pokazać kolejną zabawę sensoryczną, którą synek bardzo lubi. Przygotowanie jej jest szybkie i wymaga minimum nakładów finansowych. Wystarczy woreczek na kostki lodu kilkanaście koralików i woda. Oczywiście można także dać dziecku sam woreczek z wodą bez koralików, jedna te są dużą atrakcją dla malucha a ich dotykanie i próby przesuwania dodatkowo ćwiczą motorykę małą :-) Poniżej kilka kadrów z zabawy :-)

Jak przygotować woreczek

Na początek należy włożyć koraliki do woreczka. Robimy to otworem przez który nalewa się wodę. Gdy koraliki są już w woreczku, należy je delikatnie poprzesuwać do poszczególnych przegródek. Gdy koralika są już umieszczone nalewamy wodę i zawiązujemy woreczek :-) 

I liczymy na to, że dołączycie do zabawy :-) 
P.S. Woreczki szybko pękają więc przygotujcie się na mokrą zabawę z koniecznością wycierania podłogi :-)

Czym zając malucha#17 - puzzle sensoryczne DIY

Dziś u nas kolejna zabawa, tym razem z puzzlami sensorycznymi w roli głównej. Nikoś bardzo lubi takie zabawy a puzzle spodobały mu się wyjątkowo. Mamy nadzieję, że spodoba się Wam pomysł na zabawę i tez wykonacie takie (lub podobne) zabawki dla Waszych maluszków :-)