Przejdź do głównej zawartości

Dzień i Noc - Plastyka dla dzieci - Wydawnictwo Arkady

U nas ostatnio powstała kolejna praca plastyczna, który pomysł zaczerpnęliśmy z książki Plastyka dla dzieci Wydawnictwa Arkady. Tym razem projekt był nieco ambitniejszy, wymagający czasy i mojej pomocy :-) Powstała u nas obrazek który w zależności od tego z której strony na niego popatrzymy, zobaczymy dzień lub noc :-) Świetna zabawa i ekstra efekt końcowy :-)Do wykonania obrazka potrzebowaliśmy:

- dwóch białych kartek, 
- niebieskiego brystolu,
- pasteli olejnych,
- linijki,
- nożyczek ,
- kleju, 
- ołówka,
- książki Plastyka dla dzieci. Praca nad rysunkiem Ignacy rozpoczął od narysowania dwóch rysunków - dnia i nocy. 

Gdy oba rysunki były już gotowe...


odmierzyłam na tyle rysunków po 12 równych pasków oraz ponumerowałam je (jeden rysunek liczbami parzystymi a drugi nieparzystymi).Następnie je wycięłam...Następnie wycięłam z niebieskiego brystolu fragment papieru, równy wymiarom obu kartek oraz odmierzyłam takiej samej szerokości paski (24 sztuki).Następny krok to złożenie brystolu w harmonijkę...Następnie przyklejenie rysunków pociętych w paski według numeracji od 1 do 24.A oto efekt końcowy jaki udało nam się wspólnymi siłami osiągnąć :-) U nas powstała wersja przedstawiona w książce, ale już mamy w planach kolejne obrazki :-) Jak myślicie czy mamy ucieszyły by się otrzymując taki prezent przedstawiający np. róże i tulipany :-) Jestem pewna że tak :-)
A tu oryginał, na którym się wzorowaliśmy :-)Wspomnianą książkę znajdziecie TUTAJ

Wydawnictwo Arkady

Kolorowy Świat Bambino
Komentarze

  1. Fajnie Wam wyszło.
    A książki te dwie są moim marzeniem. Ale byłoby działań i pięknych wpisow.

    Ja to chyba sobie zimę/lato zrobię 😁 (w sensie magiczny który z zimowego świata przeniesie mnie do letniego 😋)

    OdpowiedzUsuń
  2. Ta książka to masa inspiracji. Pięknie to wyszło.

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Uciekający pieprz - "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami"

Kolejny wakacyjny piątek i kolejny eksperyment w ramach inicjatywy "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami ", której pomysłodawczynią jest  Karolowamama .  Do wykonania naszego eksperymentu - uciekający pieprz - potrzebujemy: - miski/głębokiego talerza, -  pieprzu, - płynu do naczyń, - małego pojemnika, - wody. 

Fakty i mity o bujaku Good Wood Poland

Kochani dzisiaj mamy dla Was wpis na który duża część z Was czekała od dawna. Dziś bierzemy pod lupę bujak Good Wood Poland , sprzęt który od kiedy pojawił się na rynku, kilka lat temu, stale wzbudza duże zainteresowanie. Obserwując grupy na facebooku, z pełnym przekonaniem mogę stwierdzić, iż jest to zabawka o którą najczęściej pytają rodzice. I nic w tym dziwnego. Po pierwsze jest tu kwestia ekonomiczna. Bujak to dość spory wydatek i każdy przed jego zakupem chce (choć mniej więcej) wiedzieć za co płaci. Po drugie przed podjęciem decyzji o zakupie (zwłaszcza zestawy ze zjeżdżalnią) musimy mieć pewność, iż w naszym domu/mieszkaniu mamy wystarczającą przestrzeń do swobodnej zabawy na tym sprzęcie. Po trzecie dobrze jest się zorientować jakie są możliwości jej wykorzystania, aby nie okazało się, że bujak po tygodniu znudzi się dzieciom i będzie stał pod ścianą. Po czwarte i najważniejsze to bezpieczeństwo korzystania z zestawu oraz od jakiego wieku dziecko może z niego swobodnie