Przejdź do głównej zawartości

Dino kontra Dino od Granny

Wymarzona gra dla miłośników dinozaurów. Dino kontra Dino to połączenie świetnej rozrywki z ogromną dawką wiedzy o tych jakże tajemniczych i fascynujących zwierzętach. Uczestnicy gry muszą być wtajemniczeni w temat, ponieważ stawą jest przetrwanie a kluczową rolę pełni wiedza na temat określonych cech dinozaurów. Gra wydana została przez firmę Granna.
W pudełku znajdziemy:

- 45 kart dinozaurów,
- 30 kart wydarzeń,
- drewniana figurka dinozaura,
- dwustronny plakat,
- instrukcja.

Gracze mają za zadanie zebrać jak największą liczbę kart wydarzeń. Jednak zanim zawodnicy przystąpią to batalii należy przygotować dwa stosy kart (jeden z kartami dinozaurów i drugi z kartami wydarzeń). Ponadto każdy z graczy otrzymuje po 3 karty dinozaurów. Najmłodszy z graczy otrzymuje figurkę dinozaura.  


W każdej z rund gracze walczą o kolejny punkt, wybierając którą z posiadanych trzech kart chcą to osiągnąć. Pod uwagę w wyłonieniu zwycięzcy danej tury bierze się pod uwagę ilość ikon przy danej cesze (która określona jest na danej karce zdarzeń). Gracz z największą liczbą symboli wygrywa rozdanie i zatrzymuje kartę wydarzeń. Gracze dobierają z kupki kartę tak aby rozpoczynając kolejną rundę każdy z graczy miał ich 3 w ręce. Gra kończy się gdy w talii kart nie ma już kart do pobrania. Po rozstrzygnięciu ostatniej rundy gracze przystępują do wyłonienia zwycięzcy poprzez podliczenie ilości kart. 
Gra przeznaczona jest dla dzieci od 7 roku życia a grać w nią może od od 2 do 4 graczy. Średni czas trwania rozgrywki to ok 15 minut.Dino kontra Dino autorstwa Rainera Knizia to bardzo ciekawa forma rozrywki, dzięki której gracze dowiadują się wielu ciekawych informacji na temat wymarłych dinozaurów. Porównywane ich wielkości, szybkości czy rodzaju pożywienia znacznie poszerza wiedzę wszystkich graczy. Ciekawa forma i tematyka sprzyjają częstym rozgrywką. Grę zdecydowanie polecamy nie tylko miłośnikom dinozaurów, sprawdzi się także idealnie jako wprowadzenie do tematu. Grę znajdziecie TUTAJ

Granna

Komentarze

  1. My nieśmiało wchodzimy w świat dinozaurów, więc tytuł zapamiętam na przyszłość.

    OdpowiedzUsuń
  2. U nas dinozaury, o dziwo, nie cieszą się aż tak wielkim zainteresowaniem, choć może się to zmienić

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Czym zająć malucha#14 - zabawa sensoryczna z woreczkami na lód

Dzisiaj wraz z Nikosiem chcieliśmy Wam pokazać kolejną zabawę sensoryczną, którą synek bardzo lubi. Przygotowanie jej jest szybkie i wymaga minimum nakładów finansowych. Wystarczy woreczek na kostki lodu kilkanaście koralików i woda. Oczywiście można także dać dziecku sam woreczek z wodą bez koralików, jedna te są dużą atrakcją dla malucha a ich dotykanie i próby przesuwania dodatkowo ćwiczą motorykę małą :-) Poniżej kilka kadrów z zabawy :-)

Jak przygotować woreczek

Na początek należy włożyć koraliki do woreczka. Robimy to otworem przez który nalewa się wodę. Gdy koraliki są już w woreczku, należy je delikatnie poprzesuwać do poszczególnych przegródek. Gdy koralika są już umieszczone nalewamy wodę i zawiązujemy woreczek :-) 

I liczymy na to, że dołączycie do zabawy :-) 
P.S. Woreczki szybko pękają więc przygotujcie się na mokrą zabawę z koniecznością wycierania podłogi :-)

Czym zając malucha#17 - puzzle sensoryczne DIY

Dziś u nas kolejna zabawa, tym razem z puzzlami sensorycznymi w roli głównej. Nikoś bardzo lubi takie zabawy a puzzle spodobały mu się wyjątkowo. Mamy nadzieję, że spodoba się Wam pomysł na zabawę i tez wykonacie takie (lub podobne) zabawki dla Waszych maluszków :-)